Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2014 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Jak Lublin wypada na tle największych miast Polski? Nie jest najgorzej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
21 20 A A

Lublin to miasto zielone, bezpieczne, ale trudno tu o dobre zarobki i o mieszkanie. Tak wypadamy w najnowszym zestawieniu 10 największych miast Polski opracowanym przez Urząd Statystyczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Które miejsce zajmujemy pod względem wielkości? To zależy na co spojrzymy, bo choć mamy najmniejszą powierzchnię wśród czołowej dziesiątki polskich miast, to najmniej mieszkańców mają Katowice (307 tys.), podczas gdy Lublin ma blisko 348 tys. Bardzo dobrze jest u nas z przyrostem naturalnym, który tylko w trzech miastach jest dodatni (Warszawa, Poznań, Lublin), a właśnie w Lublinie jest największy. Ale nasz dobry wskaźnik jest bardziej wynikiem tego, że to u nas jest najmniejsza liczba zgonów w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców (w Lublinie to 9,1, dla porównania, w Łodzi 14,2), niż tego, że rodzi się u nas szczególnie dużo dzieci (pod tym względem mamy czwarte miejsce). Nadal wielu wyjeżdża Jesteśmy jednak jednym z miast, z których ludzie częściej się na stałe wyprowadzają, niż na stałe osiedlają. Zajmujemy aż 7 miejsce. Na każdy tysiąc mieszkańców przypada 2,7 osoby, które na stałe opuszczają Lublin (wskaźnik -2,7). A to daje rocznie ponad 900 osób, które przeprowadzają się w inne miejsce lub po prostu budują dom poza miastem. Najgorszy wskaźnik (-4,2) ma Poznań. Dodatni wskaźnik mówiący, że więcej osób się osiedla, niż wynosi mają tylko: Warszawa (+3,9), Wrocław (+1,4), Kraków (+1) i Szczecin (+0,5). Decyzję o opuszczeniu miasta może wspomagać rzut oka na listę płac. Przeciętne wynagrodzenie brutto (dla wielu nieosiągalne) niższe było tylko w Bydgoszczy (3469 zł) i Łodzi (3569 zł). W Lublinie wyniosło 3710 zł, a z zazdrością możemy patrzeć na średnią płacę w Warszawie (5078 zł), Katowicach (4967 zł), czy Gdańsku (4412 zł). Nie jesteśmy najbiedniejsi Paradoksalnie nie jesteśmy jednak miastem aż tak biednym, jak mogłoby się wydawać. Są biedniejsi. Dochody miejskiej kasy w przeliczeniu na mieszkańca niższe są w Bydgoszczy (3667 zł), Szczecinie (4057 zł) i Łodzi (4197 zł). W Lublinie to 4417 zł. Pierwsze miejsce na podium ma Warszawa (6978 zł), drugi jest Gdańsk (6373 zł), a trzeci Wrocław (5689 zł).
Jesteśmy też w ogonie, jeśli chodzi o wskaźnik liczby mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców. W Lublinie wynosi on 408, a niższy jest tylko w Bydgoszczy (401). Najwyższy jest w Warszawie (509), drugie miejsce ma Łódź (482). Na pocieszenie warto dodać, że każdy z nas, od oseska po starca ma w Lublinie "swoje” 73 mkw. Nie chodzi o mieszkanie, ale o chronioną prawem przyrodę. Pod względem przypadającej na jedną osobę powierzchni chronionych prawnie terenów cennych przyrodniczo zajmujemy trzecie miejsce. Wyprzedza nas Bydgoszcz (169 mkw.) i Gdańsk (142 mkw.). Na końcu są Katowice (8 mkw.). I jeszcze jedno trzecie miejsce: zagrożenie przestępczością. Na 10 tys. mieszkańców przypada 346 przestępstw, bezpieczniej jest tylko w Gdańsku (333) i… Warszawie (334). Najgorzej wypadają Katowice (655), a tuż za nimi jest Wrocław (641). Dane, choć najnowsze, dotyczą stanu na koniec roku 2012.
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 25 lutego 2014 o 08:43

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy którzy do tej pory mają się ciepło i nadal nie pozwalają się nam rozwijać i wstać z kolan. Weż sobie to tępy BUCU do serca,a jak nie to kaszubski żyd poleca wyjazd na  "wyspy zielone "

Maciarewicz jedyny gość który potrafi i nie boi się w tym dzikim kraju oddzielić ziarno od plew, inni jakoś zawsze ginęli w tym kraju w dziwnych okolicznościach.

Maciarewicz jedyny gość który potrafi i nie boi się w tym dzikim kraju oddzielić ziarno od plew, inni jakoś zawsze ginęli w tym kraju w dziwnych okolicznościach.

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 25 lutego 2014 o 08:30

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy którzy do tej pory mają się ciepło i nadal nie pozwalają się nam rozwijać i wstać z kolan. Weż sobie to tępy BUCU do serca,a jak nie to kaszubski żyd poleca wyjazd na  "wyspy zielone "

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy któr... rozwiń

Avatar
jo / 25 lutego 2014 o 08:06

to widać, że u nas ta cześć głupszego narodu to jest większa, a kiedy była mniejsza, najpierw wyrolował ich wałęsa, szli za nim jak potulne cielęta, oszukał, obiecał po 100 milionów, i co, o, proszę jaki bogaty narod, który klepie biedę

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

rozwiń
Avatar
EMaciej / 24 lutego 2014 o 22:29

Do EMacieja,
Nie robie z siebie ofiary bo ofiary lodu to są ci co ten wpis usunęli. Ja tylko mowie: np. najpierw zabronią krzyczec, potem mowić a na końcu nawet mysleć m.in o gigantycznym zadłużeniu Lublina

Ale ty nie pisałeś o zadłużeniu tylko w sposób prostacki coś insynuowałeś i wg mnie jak najbardziej słusznie twój wpis usunięto

Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2014 o 20:22
Do EMacieja,
Nie robie z siebie ofiary bo ofiary lodu to są ci co ten wpis usunęli. Ja tylko mowie: np. najpierw zabronią krzyczec, potem mowić a na końcu nawet mysleć m.in o gigantycznym zadłużeniu Lublina
Avatar
Gość / 24 lutego 2014 o 19:57

A.C.T.A.  i tusk , ta polska część głupszego narodu wybrała !!!!

to widać, że u nas ta cześć głupszego narodu to jest większa, a kiedy była mniejsza, najpierw wyrolował ich wałęsa, szli za nim jak potulne cielęta, oszukał, obiecał po 100 milionów, i co, o, proszę jaki bogaty narod, który klepie biedę

Avatar
EMaciej / 24 lutego 2014 o 19:38

Usuwanie wpisów nie zawierających niecenzuralnych słów to cenzura. Widać zaczyna się w Lublinie cenzura jak na Ukrainie Janukowycza. Niecg żyje wolne i obywatelskie dziennikarstwo. Ale musiało zaboleć jesli normalny wpis został usunięty. Jak tak dalej pójdzie każde krzywe spojrzenie na prezydenta bedzie karane więzieniem.

widziałem ten wpis i mimo iż nie zawierał słów niecenzuralnych był on obraźliwy więc nie wymyślaj i nie rób z siebie ofiary

widziałem ten wpis i mimo iż nie zawierał słów niecenzuralnych był on obraźliwy więc nie wymyślaj i nie rób z siebie ofiary

rozwiń
Avatar
Misiek / 24 lutego 2014 o 19:35

Trzeba się pozbyć ludzi pokroju Tułajewa z Rady Miasta, on jest skupiony na interesach partii i ma w poważaniu czy Lublin się rozwija czy zwija. Tylko przeszkadza, blokuje i torpeduje wszystkie pomysły które mają ręce i nogi.

Avatar
Natalka z 1c / 24 lutego 2014 o 19:30

Mieszkaniec raz jeszcze.
Usuwanie wpisów i uprawianie propagandy sukcesu poprzez zgodne z nakazami "z góry" interpretacje niewygodnych faktów. Czyli zaklinanie rzeczywistości. Nie wstyd popatrzeć się w lustro ?

A.C.T.A.  i tusk , ta polska część głupszego narodu wybrała !!!!

Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2014 o 19:15
Mieszkaniec raz jeszcze.
Usuwanie wpisów i uprawianie propagandy sukcesu poprzez zgodne z nakazami "z góry" interpretacje niewygodnych faktów. Czyli zaklinanie rzeczywistości. Nie wstyd popatrzeć się w lustro ?
Avatar
Marcin / 25 lutego 2014 o 08:43

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy którzy do tej pory mają się ciepło i nadal nie pozwalają się nam rozwijać i wstać z kolan. Weż sobie to tępy BUCU do serca,a jak nie to kaszubski żyd poleca wyjazd na  "wyspy zielone "

Maciarewicz jedyny gość który potrafi i nie boi się w tym dzikim kraju oddzielić ziarno od plew, inni jakoś zawsze ginęli w tym kraju w dziwnych okolicznościach.

Maciarewicz jedyny gość który potrafi i nie boi się w tym dzikim kraju oddzielić ziarno od plew, inni jakoś zawsze ginęli w tym kraju w dziwnych okolicznościach.

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 25 lutego 2014 o 08:30

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy którzy do tej pory mają się ciepło i nadal nie pozwalają się nam rozwijać i wstać z kolan. Weż sobie to tępy BUCU do serca,a jak nie to kaszubski żyd poleca wyjazd na  "wyspy zielone "

Taką  tylko BUCU widzę zmianę że nagminnie i bardzo szybko znikają fabryki,zakłady pracy,przybywa masowo bezrobotnych itd. Są też POzytywy BUCU przybywa nam ,i owszem dróg po których to POLAKA nie będzie stać podróżować,i dalej CIOTO będziesz twierdził że tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem nie powinien odejść ? Tak! tak właśnie potrzebni są tacy jak Maciarewicz i inni aby POLAKOM pokazać kto w POLSCE jest kim! Pokazać palcem,zlustrować,zdekomunizować komuchów,konfidentów i pachołków Moskwy któr... rozwiń

Avatar
jo / 25 lutego 2014 o 08:06

to widać, że u nas ta cześć głupszego narodu to jest większa, a kiedy była mniejsza, najpierw wyrolował ich wałęsa, szli za nim jak potulne cielęta, oszukał, obiecał po 100 milionów, i co, o, proszę jaki bogaty narod, który klepie biedę

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

Ty widzisz, że coś się w Polsce zmieniło czy nie ! Bo jak nie to strata na dyskusję z kim kto nie chodzi po ziemi a tylko ją depcze, napewno pobierał nauki od kaczorów, macierków i rydzoków ! No i mamy ! Ty jesteś belzebub z piekła i tyle ! Naucz się jakiejś pracy najlepiej łopatnej to może ci wróci - ? olej do pustej czachy

rozwiń
Avatar
EMaciej / 24 lutego 2014 o 22:29

Do EMacieja,
Nie robie z siebie ofiary bo ofiary lodu to są ci co ten wpis usunęli. Ja tylko mowie: np. najpierw zabronią krzyczec, potem mowić a na końcu nawet mysleć m.in o gigantycznym zadłużeniu Lublina

Ale ty nie pisałeś o zadłużeniu tylko w sposób prostacki coś insynuowałeś i wg mnie jak najbardziej słusznie twój wpis usunięto

Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2014 o 20:22
Do EMacieja,
Nie robie z siebie ofiary bo ofiary lodu to są ci co ten wpis usunęli. Ja tylko mowie: np. najpierw zabronią krzyczec, potem mowić a na końcu nawet mysleć m.in o gigantycznym zadłużeniu Lublina
Avatar
Gość / 24 lutego 2014 o 19:57

A.C.T.A.  i tusk , ta polska część głupszego narodu wybrała !!!!

to widać, że u nas ta cześć głupszego narodu to jest większa, a kiedy była mniejsza, najpierw wyrolował ich wałęsa, szli za nim jak potulne cielęta, oszukał, obiecał po 100 milionów, i co, o, proszę jaki bogaty narod, który klepie biedę

Avatar
EMaciej / 24 lutego 2014 o 19:38

Usuwanie wpisów nie zawierających niecenzuralnych słów to cenzura. Widać zaczyna się w Lublinie cenzura jak na Ukrainie Janukowycza. Niecg żyje wolne i obywatelskie dziennikarstwo. Ale musiało zaboleć jesli normalny wpis został usunięty. Jak tak dalej pójdzie każde krzywe spojrzenie na prezydenta bedzie karane więzieniem.

widziałem ten wpis i mimo iż nie zawierał słów niecenzuralnych był on obraźliwy więc nie wymyślaj i nie rób z siebie ofiary

widziałem ten wpis i mimo iż nie zawierał słów niecenzuralnych był on obraźliwy więc nie wymyślaj i nie rób z siebie ofiary

rozwiń
Avatar
Misiek / 24 lutego 2014 o 19:35

Trzeba się pozbyć ludzi pokroju Tułajewa z Rady Miasta, on jest skupiony na interesach partii i ma w poważaniu czy Lublin się rozwija czy zwija. Tylko przeszkadza, blokuje i torpeduje wszystkie pomysły które mają ręce i nogi.

Avatar
Natalka z 1c / 24 lutego 2014 o 19:30

Mieszkaniec raz jeszcze.
Usuwanie wpisów i uprawianie propagandy sukcesu poprzez zgodne z nakazami "z góry" interpretacje niewygodnych faktów. Czyli zaklinanie rzeczywistości. Nie wstyd popatrzeć się w lustro ?

A.C.T.A.  i tusk , ta polska część głupszego narodu wybrała !!!!

Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2014 o 19:15
Mieszkaniec raz jeszcze.
Usuwanie wpisów i uprawianie propagandy sukcesu poprzez zgodne z nakazami "z góry" interpretacje niewygodnych faktów. Czyli zaklinanie rzeczywistości. Nie wstyd popatrzeć się w lustro ?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!