środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Jak odkorkować to skrzyżowanie? Nasz Czytelnik ma pomysł, co na to Urząd Miasta?

Dodano: 30 listopada 2016, 06:39
Autor: Dominik Smaga

Nasz Czytelnik radzi urzędnikom, by przestroili sygnalizację świetlną na tym niewydolnym skrzyżowani (fot. Maciej Kaczanowski)
Nasz Czytelnik radzi urzędnikom, by przestroili sygnalizację świetlną na tym niewydolnym skrzyżowani (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozwiązania problemu z korkami tworzącymi się u zbiegu ul. Popiełuszki i Poniatowskiego mają szukać miejscy urzędnicy od dróg. Nasz Czytelnik twierdzi, że pomoże tu przestrojenie sygnalizacji świetlnej. Ale Ratusz obawia się, że niczego to nie zmieni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

To, że problem jest, widać gołym okiem. – Widać to szczególnie na ul. Popiełuszki, która w kierunku od ul. Puławskiej do ul. Poniatowskiego jest zatkana przez kilka godzin dziennie – zwraca uwagę Konrad Kubecki, mieszkaniec Wieniawy. Lekko nie jest, bo po zamknięciu wyjazdu z ul. Puławskiej w al. Solidarności wielu kierowców jedzie przez Popiełuszki i skręca w lewo, by wjechać na Czechów przez wiadukt, albo przed wiaduktem zjechać w dół do al. Solidarności.

Skręcić nie jest łatwo, bo trzeba cierpliwie czekać na przerwę w strumieniu samochodów jadących z przeciwnej strony, czyli od ul. Popiełuszki od Ogrodu Saskiego. Przerwy zdarzają się rzadko, czeka się długo, a sytuację pogarsza dodatkowo kształt skrzyżowania sprzyjający tworzeniu się korka. Bardzo krótki jest pas, na którym muszą się zmieścić kierowcy czekając na możliwość skrętu w lewo. Nie mieszczą się, więc blokują drogę tym, którzy chcieliby ul. Popiełuszki pojechać na wprost.

O rozwiązanie tego problemu nasz Czytelnik zwrócił się do władz miasta, a przy okazji napisał też do naszej redakcji. Pan Konrad radzi urzędnikom, by przestroili sygnalizację świetlną na niewydolnym skrzyżowaniu.

– Samochody jadące ul. Popiełuszki w kierunku wschodnim powinny dostać dodatkowe 10 sekund na to, aby mogły skręcić w lewo w kierunku wiaduktu – stwierdza Kubecki. Chce, żeby w tym czasie wszyscy pozostali mieli czerwony sygnał. – Włącznie z samochodami dojeżdżającymi do świateł od strony Ogrodu Saskiego – podkreśla. I proponuje, by takie ustawienia obowiązywały między godz. 7.30 a 9.30 i od godz. 15 do 20.

Na podobnej zasadzie zorganizowany jest choćby ruch na skrzyżowaniu koło hotelu Victoria. Kierowcy jadący od strony ul. Głębokiej nie mają wydzielonego sygnalizatora do skrętu w lewo w Lipową, a jednak światła ułatwiają im taki manewr. W jaki sposób? Samochody jadące ul. Narutowicza od strony placu Wolności dostają czerwone światło wcześniej, niż jadący od Głębokiej, którzy dzięki temu mogą łatwiej skręcić.

Ratusz nie odpowiada, czy wprowadzi taką zmianę na ul. Popiełuszki, w jej skuteczność powątpiewa, chociaż nie mówi od razu „nie”. – Opisana sprawa jest analizowana – zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Na pierwszy rzut oka wprowadzenie jakichkolwiek korekt wydaje się nie być docelowo skuteczne. Potrzeba jednak chwili na zastanowienie się nad propozycją i ewentualnymi innymi rozwiązaniami.

Pan Grzegorz
wf
Użytkownik niezarejestrowany
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pan Grzegorz
Pan Grzegorz (4 grudnia 2016 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Problem rozwiąże zmniejszenie ilości samochodów. Jak sie ludzie przesiada do trolejbusów to poprawi. Potrzeba tylko wszedzie buspasow żeby te były szybkie. Innego wyjścia nie ma. Można tunel budować ale ten tylko zwiększy ruch samochodowy, co przelozy sie na korki w innych miejscach. Błędne koło.
dokładnie , na wszystkich ulicach 2 x 2 jedeń prawy pas powinień być zamieniony na BUSPAS , i z tego pasa autobusy powinni także skręcać w prawo i lewo na BUSPAS-y a kierowcy osobówek skręecać w prawo i lewo tylko na swój pas [ bez zjezdzaniia na BUSPAS-y ]
Rozwiń
wf
wf (30 listopada 2016 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko T U N E L !!!. A był obiecany.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co się dzieje z inteligentnym systemem zarządzania ruchem, 26000000zł to nie powinno byc korkow.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja też mam pomysł. Zmienić urzędników w UM. Nowi będą mieli lepsze spojrzenie na problemy z niewydolnym systemem i może go nawet wyłączą. Ten wdrożony system trzeba wreszcie dobrze przetrzepać i poszukać winnych za wyrzucenie kasy
Rozwiń
Kaśka
Kaśka (30 listopada 2016 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie będą, bo też będą mieć zielone
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!