sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Jak ominąć korki w Lublinie i sprawnie przejechać przez miasto? MAPA

Dodano: 8 kwietnia 2016, 10:56
Autor: Dominik Smaga

Do końca grudnia musimy sobie radzić ze skutkami poważnych ograniczeń w ruchu na jednym z najważniejszych skrzyżowań: al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej. Podpowiadamy, jakie trasy wybrać, by przez miasto przejechać w miarę sprawnie

Na skrzyżowanie nie można wjechać od ul. Ducha dostępnej tylko dla komunikacji miejskiej, całkiem zamknięta jest Północna od Kosmowskiej do Ducha, a al. Solidarności w rejonie skrzyżowania zwężona jest tak, że zostaje po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

MAPA W LEPSZEJ ROZDZIELCZOŚCI - ZOBACZ (2,2MB)

Kierowcy wjeżdżający do Lublina od strony Warszawy, jeśli nie muszą, nie powinni korzystać ze zjazdu na al. Solidarności (1), ale jechać obwodnicą dalej. Najwięcej możliwości da im następny zjazd (2) na ul. Bohaterów Września (przedłużenie Poligonowej), bo dojadą tędy do ul. Zelwerowicza (3), z której mogą się potem dostać do innych dzielnic przez Czechów wybierając drogę przez ul. Koncertową (4), albo Choiny (5). Można też kontynuować jazdę dalej i dostać się do miasta przez al. Spółdzielczości Pracy (6).

Z rejonu os. Botanik można się wydostać jadąc od Willowej przez Poligonową do Zelwerowicza (3), albo pojechać Willową w przeciwnym kierunku, skręcić w lewo w ul. Gajową (7) i tędy dostać się do Zbożowej, do której można też dojechać ul. Sławinkowską (8). Dalej przez al. Warszawską (9) jedzie się prosto do ronda Honorowych Krwiodawców.

Przed korkiem stojącym na al. Solidarności można uciec skręcając na rondzie Kuklińskiego w lewo (10), a następnie przez Czechowską, Leszczyńskiego dojechać do ul. Popiełuszki, bo przejazd nią może okazać się sprawniejszy niż przez Al. Racławickie. Z Popiełuszki do Racławickich dojedziemy np. ul. Legionową wyjeżdżając na wprost ul. Spadochroniarzy, przez Puławską, lub dalej, przez al. Sikorskiego do ronda Honorowych Krwiodawców.

Można też próbować ucieczki (11) przez wiadukt Poniatowskiego, ul. Sowińskiego, Poniatowskiego, Głęboką, a od Głębokiej albo przez Wileńską i Bohaterów Monte Cassino do al. Kraśnickiej, albo ul. Filaretów (16) do ul. Jana Pawła II.

Wielu kierowców wybiera też drogę od ronda przy Zamku (12) przez al. Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca ’80, Krochmalną (to najsłabsze ogniwo tego objazdu) i ul. Jana Pawła II. Wzrosło też zainteresowanie jazdą do ul. Jana Pawła II przez ul. Dywizjonu 303 (13), Nowy Świat i Wrotkowską, jak również przez Zemborzycką i (14) Diamentową (15).

W przypadku tej przebudowy nie ma czegoś takiego jak jeden, oficjalny objazd. – Nie wskazujemy jednej, dwóch, czy nawet trzech alternatyw – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dlaczego miasto nie wyznacza objazdów? – Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której nasza sugestia doprowadzi do dwukrotnego czy jeszcze większego zwiększenia natężenia ruchu na trasie, którą byśmy zasugerowali.

L2K4
Gość
antyAntek
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

L2K4
L2K4 (12 kwietnia 2016 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A po co ktoś miałby jechać do golicji, krainy lodomerii i głodomerii po jakiekolwiek nauki? No chyba,że chciałby nauczyć się jak zbudować bezużyteczny most przez szambo, kładkę dla pieszych utrudniającą im przejście na druga stronę ulicy, pół trybuny na stadionie, park papieski który tonie w błocie ,albo  biurowce na terenie zalewowym, to wtedy tak, Rzeszów stolica imitacji,że spalinowym Tadkiem, jest idealnym miejscem na korepetycje...

cyt:"

Jak ominąć korki w Lublinie" wynieść się do Rzewszowa ? 

Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2016 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, że w związku z zaproponowanymi objazdami zostały wprowadzone aktualizacje programów sygnalizacji świetlnej. Jeżeli nie to biada nam kierowcom.
Rozwiń
antyAntek
antyAntek (9 kwietnia 2016 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podziękować "Słońcu Lublina" i wysłac ciemnego chłopa z zaboru rosyjskiego do gospodarza z Galicji na  praktykę.

Reszów  czeka ;-)

@antek  tu już nic nie pomożę "jaki pan taki kram"

Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2016 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Extra. Ja się bardzo cieszę, że miasto nie stoi w miejscu infrastrukturalnie, ale uważam, że można było nie kumulować problemów komunikacyjnych mieszkańcom miasta. Obwodnica zachodnia ma być otwarta w grudniu 2016, można było poczekać do przyszłego roku z modernizacją skrzyżowania z Ducha/ Solidarności. Najlepsza informacja dla mieszkańców Czechowa: za miesiąc zacznie się remont wiaduktu na Kompozytorów Polski. Od tego czasu najszybsza droga do centrum będzie przez Kalinówkę. W tej części miasta macie 70 000 mieszkańców - mysleć!!! SZKODA ZE MAM DZIECKO BO BYM SIE PRZESIADŁ NA ROWER - lato idzie. Ech ....
Rozwiń
Karol
Karol (8 kwietnia 2016 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kieliszku a co z ograniczeniami wagowymi na poszczególnych drogach?

Podajesz rozwiązania przejazdu bez oznaczeń. Ktoś ciężarówką bedzie chciał wjechać na daną drogę a tam ograniczenie 3.5T i co ? Bedzie znowu błądził?
Zdjemijcie ograniczenia !!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!