Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2008 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Jak PKS kpi sobie z pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Na internetowej stronie PKS Wschód nie ma rozkładu jazdy, a szumnie zapowiadana infolinia ciągle nie została uruchomiona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokładnie to samo wytykaliśmy firmie miesiąc temu. Obiecała, że w kilka dni załatwi sprawę. Nie załatwiła.

W Internecie zamiast rozkładu znaleźliśmy tylko informację, że strona jest w przebudowie, pod lubelski numer informacji nie udało nam się dodzwonić, a możliwe było tylko połączenie z ogólnopolską informacją PKS, płatne 2,06 zł za minutę. Takie problemy z dowiedzeniem się czegokolwiek o odjazdach z lubelskiego dworca opisaliśmy dokładnie miesiąc temu.

- Internetowy rozkład jazdy z możliwością wyszukiwania połączeń zamieścimy w przyszłym tygodniu - zapowiadał 25 czerwca Leszek Piotr-Krajecki, wiceprezes PKS Wschód. Ale od tamtej pory nic się nie zmieniło. - Powinniście się jeszcze raz zająć się tym tematem. W zasadzie to nawet nie jest temat a wręcz skandal - napisał do nas internauta Paweł.

Ale PKS Wschód wcale nie czuje się winny. - Musieliśmy najpierw wybrać firmę, która zaprojektuje nam nową stronę internetową. Ten projekt jest już gotowy, ale brakuje jeszcze bazy danych z rozkładem - tłumaczył wczoraj Piotr-Krajecki. - To ogromna praca. Z dworca przy al. Tysiąclecia odjeżdża 2000 autobusów, a do bazy musimy wprowadzić 5000 tabliczek przystankowych. Dziś mamy już ponad połowę, a dziennie wprowadzamy około 200. Więcej się nie da. Potrzebujemy jeszcze 10 dni, później wszystko zostanie wrzucone do systemu i przez kolejne dwa dni będziemy to weryfikować. Myślę, że na prezentację rozkładu zaprosimy za dwa tygodnie.

Również miesiąc temu PKS obiecywał, że prędko uruchomi specjalny, czterocyfrowy numer informacji. System miał działać tak, by w sytuacji, gdy jedna telefonistka prowadzi rozmowę, połączenia automatycznie kierowane jest do siedzącej tuż obok kasjerki. A jeśli i ta jest zajęta - do następnej. Piotr-Krajecki twierdził, że do podłączenia takiej linii potrzebna jest tylko pisemna umowa z Telekomunikacją Polską, która wówczas jeszcze nie dotarła "z powodu strajku pocztowców”.

- Umowa już się odnalazła, szkolimy pracownika, który będzie odbierać telefon, ale chcemy, żeby miał do dyspozycji wyszukiwarkę połączeń tak, by nie musiał wertować papierów - twierdzi Piotr-Krajecki. Dlatego informacja ma ruszyć w tym samym czasie, co internetowy rozkład.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Avatar
dosia / 30 lipca 2008 o 17:00
Skandal to mało powiedziane baba w kasie nie chciała mi sprzedać na wakacje biletu ze zniżką studencka powiedziała że mnie ta zniżka nie obowiązuje bo nie ma szkoły.. Chociaż na legitymacji nie pisze ze 10 miesiecy mnie tylko ulga obowiązuje.. Na legitymacje maja sprzedawac przez cały rok!!!!!!!!! A nie problemy stwarzaja.. A do tego te przerazajace ceny biletów :[ Załamka
Avatar
jeremi / 30 lipca 2008 o 13:47
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesłane przez tę kasjerkę/.Po uzyskaniu informacji w okienku informacji jeszce raz do tej samej kasjerki wróciłem żeby jej powiedzieć,że taki autobus jest z Giżycka i dopiero wtedy otrzymałem kupiony bilet.Pytanie 1.Po co komputery w kasie a przy nich matoły? pytanie 2.Dlaczego w całej Polsce,nawet gminne przystanki można znaleźć w internecie tylko Lublin nie ma rozkładu jazdy PKS w internecie.I KTO ZA TO PONOSI WINĘ? Kwestia następna:lubelskiemu PKS-owi nie opłaca się w okresie wakacyjnym utrzymywać bezpośredniej lini Giżycko Lublin,a oddziałowi HRUBIESZÓW opłacało się współpracować z oddziałem w Mławie i utrzymywać codzienną komunikację na trasie Hrubieszów/przez Lublin/ do Węgorzewa przez Mikołajki Giżycko i powrót.TYLKO LUBESKIEMU PKS "się nie opłaci"!!!
Skandal...mało powiedziane!Próbowałem kupić bilet tam i powrót do Giżycka w kasie czynnej o godz.9.00 28.07.08 "pani kasjerka" nie wiedziała czy taki autobus jest z Giżycka tylko odesłała do okienka informacj,a sama siedziała przed komputerem.Nikogo oprócz mnie nie było przy okienku kasowym.Zapytałem czy nie może tego sprawdzić w swoim komputerze,na co usłyszałem w "perelowskim tonie" tam jest informacja to powiedzą.Poszedłem do okienka informacji gdzie czekałem aż 3 osoby uzyskają informacje/prawdopodobnie też odesła... rozwiń
Avatar
podrozny / 25 lipca 2008 o 12:47
A co mam wspolnego z PKS-em czy transportem w ogole pan Piotr-Krajecki? Nigdy ani przez moment nie zajmowal sie tym.Postawila go na to stanowisko Platforma Obywatelska to i trwa. Pytanie tylko jaki z tego beda mieli pozytek pracownicy PKS i padsazerowie.
Avatar
joł / 25 lipca 2008 o 12:20
strona jest w przebudowie od 6 miesięcy
a najlepsze jest to że na rozkładzie o 19.30 jest autobus do kazimierza i pani w informacji to potwierdziła i sobie postałem do 19.50 nic nie przyjechało więc poszedłem do dyżurnej a ona z rozbrajającym uśmiechem powiedziała że tego kursu nie ma bo pks puławy go zawiesił ale mam o 20.40 z tym że ona nie jest pewna czy też będzie
firma krzak zawsze będzie krzakiem
powodzenia
Avatar
RaPi / 25 lipca 2008 o 11:28
Biedaki nie potrafią sobie poradzić z Internetowym rozkładem jazdy. Jeszcze śmieszniej sprawa wygląda z tabliczkami przystankowymi. Przykładem jest przystanek na AL. Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Bohaterów Monte Cassino. Rozkład aktualizowany był ostatnio w 2005 roku. Od tamtego czasu 3/4 kursów zmieniło swoje godziny lub zostało zlikwidowane.
Avatar
T 34 / 25 lipca 2008 o 11:21
Zgadza się nie ma rozkładu w necie. Przed chwilą sprawdzałem żeby tak na wakacje nie było.
Avatar
pasażer / 25 lipca 2008 o 11:02
Panie Piotr-Krajecki, może lepiej wrócić do starej pracy /emerytury?/, przecież to co pan wygaduje woła o pomstę do nieba i wskazuje pańską nieudolność w sprawach zarządzania firmą transportową! Dysponując odpowiednim programem i danymi z innych firm o godzinach odjazdu z dworca PKS Lublin stworzenie rozkładu jazdy zajmuje.... około 4-ech godzin! Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli i profesjonalisty na stanowisku, ale widocznie obu tych rzeczy pan nie posiada. Kończ pan, wstydu oszczędź.
Avatar
zizu / 25 lipca 2008 o 06:35
Nie tylko tak sobie kpi. Przykładem moze być informacja o promocyjnych cenach biletów do warszawy, studencki ma kosztować o 8 rano 12,50 zł a przy kasie okacuje sie ze kosztuje 16,80 zł... To jest dopiero drwina z pasażerów. Niech pks zajmie się jeżdżeniem a nie budowaniem galeriii handlowych w dworcach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą