wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Jak pojedziemy we wrześniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2007, 18:03
Autor: Dominik Smaga

Znamy szczegóły zmian nowego rozkładu jazdy MPK, który bedzie obowiązywał od 3 września.

Po godz. 18 autobusów będzie mniej, niż przed wakacjami. Dlaczego? Bo fachowcy od komunikacji uznali, że pojazdy bardzo często jeżdżą puste. - Rozkłady będą przerzedzone i to na wielu liniach - zapowiada Andrzej Satke, dyrektor techniczny MPK Lublin. - Ale na pewno nie będzie takich sytuacji, że po godz. 22 nie będzie autobusu - zapewnia.
Wprowadzona zostanie linia 15 bis. W odróżnieniu od "zwykłej piętnastki” nie będzie dojeżdżać do Choin, ale kursować tylko do os. Szymanowskiego. Już teraz część kursów dociera tylko do wcześniejszego przystanku. Na rozkładzie jazdy oznaczone są literą "a”, ale pasażerowie skarżyli się, że jest to dla nich za mało czytelne i nieraz muszą wysiadać wcześniej, niż planowali. Z kolei linia 55 z Felina nie będzie już kończyć trasy przy ul. Mościckiego. Pasażerowie narzekali, że mają za daleko na przystanek i nie mogą korzystać z dogodnych przesiadek. Dlatego "55” z pl. Wolności pojedzie przez Narutowicza i Hempla do Krakowskiego Przedmieścia. Autobus zatrzyma się na przystanku przy Poczcie Głównej, a później pojedzie przez Kapucyńską i pl. Wolności na Felin. Ucieszą się za to mieszkańcy os. Botanik. - Mieliśmy prośby o stworzenie połączenia z osiedlami LSM - przyznaje Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK Lublin. I takie połączenie będzie. Autobusy linii 37 zmienią trasę. Nie będą jechać na Sławinek przez al. Warszawską. Nowa trasa będzie wyglądać następująco: Nałkowskich - Romera - Diamentowa - Krochmalna - Jana Pawła II - os. Widok - Filaretów - Zana - Kraśnicka - Sikorskiego - Wyrwasa - Willowa - Zbożowa - Warszawska - Kraśnicka - Zana - Filaretów - os. Widok - Jana Pawła II - Krochmalna - Diamentowa - Romera - Nałkowskich. Autobus będzie miał tylko jeden przystanek końcowy. Lepszy dojazd do śródmieścia będą mieli mieszkańcy Węglina. Linia 78 będzie zajeżdżać na ul. Judyma i Parysa. Ale nie na wszystkich kursach. - Nie ma przecież większego sensu, żeby rano zajeżdżał tam autobus jadący do Konopnicy - mówi Anna Kamińska-Smarzewska, szefowa ratuszowego Biura Transportu Zbiorowego. Wydłużona zostanie trasa autobusu linii 16. Teraz kończy się ona na ul. Lwowskiej. Od września wozy z Lwowskiej skręcą w prawo w Andersa a później w ul. Kalinowszczyzna.
Od września linia 26 nie będzie już wcale docierać do Konopnicy. Wszystkie kursy będą się kończyć na pętli na Węglinie. Po jednym dodatkowym autobusie pojawi się na liniach 37, 29 i 45. Nowy rozkład wejdzie w życie 3 września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!