Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2013 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Jak Polak traktuje Polaka na saksach

0 4 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Jeśli praca za granicą, to nigdy ta załatwiana przez polskiego pośrednika i pod polskim nadzorem. Takie wnioski płyną z opinii pracowników, którzy mają za sobą bolesne doświadczenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracujesz lub pracowałeś za granicą i chcesz się podzielić swoją historią z Czytelnikami? Pisz na: redakcja@dziennikwschodni.pl. Gwarantujemy anonimowość.

Upokorzenia, wyzwiska, dwuznaczne propozycje. Tak pracę w Niemczech pod okiem polskich szefów opisała nam grupa pracowników z regionu lubelskiego. – Chciałabym ostrzec wszystkich myślących o łatwym zarobku w Niemczech. Tam można zarobić, ale kosztem wartości moralnych, poniżenia, poniewierania. I to przez Polaków – napisała pani Anna w imieniu swoim i swoich znajomych. – Uśmiechnął się do mnie pan prezes: "Mam samochód, pojedź ze mną dziecinko, nie będziesz się cisnęła z tym bydłem”. Od tego dnia nachodził mnie w polu, w pokoju, dając mi wprost do zrozumienia, jak bez problemu załatwia się zaliczanie skrzynek. W końcu wyraźna propozycja: albo randka, albo kasa. (…) To, co przeżyłam ja, moi koledzy i koleżanki z rąk polskich poganiaczy było koszmarem.

Przeczytaj cały list: Praca w Niemczech. "Jak chcesz zarobić, to im daj albo zapłać"

Po opublikowanym przez nas liście na forum.dziennikwschodni.pl rozgorzała dyskusja na temat warunków pracy za granicą. Z wpisów wynika jasno, że najgorsze, co może spotkać Polaka pracującego za granicą, to …polski szef.

– Od lat pracuję dla niemieckich firm i co może być najgorsze to praca przez polskiego pośrednika. Niestety, ale z daleka od domu, rodziny i swojego środowiska wychodzi cała prawda o tym, jakim się jest człowiekiem. A tacy "Prezesi” i "Generałowie” to jeszcze wytwór postsowieckiego systemu… – napisała na forum Dziennika Wschodniego "mmm”.

– Sprawa jest prosta: szukasz pracy za granicą, to znajdź ją sam! – podpowiada kolejny Internauta. – Jak korzystasz z pośredników, to albo trafisz na polskiego "kapo”, albo dostaniesz minimalną stawkę, a drugie tyle zgarnie firma pośrednicząca – choć to powinno się bardziej nazywać firmą czerpiącą zyski z niewolnictwa...

"Jodge” pisze jeszcze dosadniej: Za wszystko chcą odsyp. Począwszy od załatwienia pracy kończąc na zwykłej obywatelskiej pomocy.... – "Polactwo” wyzyskuje "polactwo”. Jeżeli pracujesz u Polaka to musisz się liczyć, że dostajesz najniższą stawkę lub jedną z niższych. (…) Na czysto na łatwowiernych Polakach ma ok. 2000 euro, nieopodatkowane i bez żadnego wysiłku – pisze "W.J.” – Najgorsze, co może być, to właśnie brygadzista Polak za granicą. Jak jeden człowiek swojemu rodakowi może tak rujnować psychikę i jeszcze mieć z tego satysfakcję?… – dziwi się "Basia”. I radzi: Nigdy w życiu nie jedzcie do pracy, gdzie takie "polskie zero” pomiata ludźmi.

DORADCA RADZI

Jak zatem nie wpaść w pułapki, o jakich piszą nasi Czytelnicy?

– Najlepiej unikać polskich pośredników i szukać pracy bezpośrednio u zagranicznych pracodawców – podpowiada Marta Sadłowska, doradca Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES).

A takich ofert nie brakuje. W dodatku są one sprawdzone przez służby zatrudnienia danego kraju, które dokładnie weryfikują pracodawców i sprawdzają legalność ofert. – Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat mieliśmy zaledwie dwie skargi od polskich pracowników na warunki pracy za granicą – dodaje Sadłowska. – Po sprawdzeniu okazało się, że wina leżała po stronie pracowników.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 16:08

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 15:47

"Wiadomo, że to jest praca w polu, harówka ponad siły".

"Dziewczynko" - harówka na roli jest ci obca - wiem bo harowałem w latach 60; i 70 - tych XX w., a to były technologicznie inne czasy

Nie zaprzeczam twierdzeniom tej pani, ale praca w polu nie jest jej domeną

Avatar
ja / 22 listopada 2013 o 15:32

lubelak ty właż na drzewo może znajdziesz banana.

Avatar
~~Lubelak / 22 listopada 2013 o 10:51

Tak jest,  jak się szuka miodu to się go znajdzie, bo w Polsce sie nie oplaca pracować.

Firmy się nie opłaca zakładać, nic się nieopłaca, tylko na sksy jechać i tyrać jak niewolnik za parę OJRO hahaha.

Nie szkoda mi takich ludzi, niech jadą, a póxniej wracają z podkulonym ogonem !!!

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 16:08

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 15:47

"Wiadomo, że to jest praca w polu, harówka ponad siły".

"Dziewczynko" - harówka na roli jest ci obca - wiem bo harowałem w latach 60; i 70 - tych XX w., a to były technologicznie inne czasy

Nie zaprzeczam twierdzeniom tej pani, ale praca w polu nie jest jej domeną

Avatar
ja / 22 listopada 2013 o 15:32

lubelak ty właż na drzewo może znajdziesz banana.

Avatar
~~Lubelak / 22 listopada 2013 o 10:51

Tak jest,  jak się szuka miodu to się go znajdzie, bo w Polsce sie nie oplaca pracować.

Firmy się nie opłaca zakładać, nic się nieopłaca, tylko na sksy jechać i tyrać jak niewolnik za parę OJRO hahaha.

Nie szkoda mi takich ludzi, niech jadą, a póxniej wracają z podkulonym ogonem !!!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 20 1

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 24

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 21

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!