czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Jak rozmawiać z pacjentem? Szkolenia dla ratowników i pielęgniarek

Dodano: 11 lutego 2015, 08:30
Autor: (kp)

Ratownicy medyczni i pielęgniarki z lubelskiego pogotowia ratunkowego będą mogli podnieść swoje umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej. Pogotowie dostanie na szkolenia od Urzędu Marszałkowskiego ponad 30 tysięcy złotych.

- Co roku organizujemy takie szkolenia, bo trzeba inwestować w pracowników. Poza tym takie zadania stawia przed nami resort zdrowia. Kładziemy nacisk na komunikację interpersonalną, bo w pracy w pogotowiu jest to bardzo istotne - mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

- Obserwujemy, że jest nadal problem z rzeczową komunikacją. Często zdarza się, że zarówno pracownik pogotowia, jak i pacjent reagują zbyt impulsywnie. Co roku program szkoleń jest inny, zatwierdza go wojewoda. Po takiej akceptacji możemy wystąpić o dofinansowanie. Część szkoleń finansujemy też ze środków własnych.

W tym roku uczestnicy szkoleń będą mogli się m.in. dowiedzieć, jak komunikować się z trudnym pacjentem i jak rozwiązywać konflikty. - Dofinansowanie obejmie dwa moduły szkoleń dla 150 i 18 osób - informuje Beata Górka, rzecznik marszałka województwa.

Przypomnijmy, że w pierwszy weekend grudnia dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do mężczyzny z podlubelskich Piotrowic. Tłumaczyli decyzję tym, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że 66-latek miał rozległego krwiaka mózgu. Po kilku dniach zmarł.
Czytaj więcej o: zdrowie
Kaska
LLL
anka
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kaska
Kaska (12 lutego 2015 o 06:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Społeczeństwo też należałoby edukować do czego wzywać karetkę lub z czym na SOR. Wyjaśnić że nie personel pogotowia czy soru jest winien ich chorób ani tego że ich lekarze POZów mają ich w d....
Rozwiń
LLL
LLL (11 lutego 2015 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dla lekarzy kiedy takie szkolenia?

Moim zdaniem, co do odmowy dyspozytorki, to nie tylko kwestia umiejętności, ale też i wiedzy. Widać nie każdy się nadaje na to stanowisko.

Rozwiń
anka
anka (11 lutego 2015 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brak odrobiny empatii, rozsądku i zwykłej kultury, więc chyba od tej zacznijcie szkolenia.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!