Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2016 r.
9:54

Jak rozwijać ruch pieszy w Lublinie? Powstała mapa

Autor: Zdjęcie autora drs
0 4 A A

Wstępna wersja mapy pieszych połączeń na terenie miasta zaprezentowana została wczoraj w Centrum Kultury. Dokument zamówiło miasto.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po co? Ratusz tłumaczy, że dokument ma być pomocny przy planowaniu inwestycji i stanowić podpowiedź, gdzie trzeba np. dobudować brakujący chodnik lub poszerzyć i oświetlić już istniejący, by ze spacerowej alejki stworzyć dogodną drogę do centrum.

Jako przykład możliwych udogodnień wskazywane są kładki nad dolinami, które oszczędziłyby pieszym schodzenia z jednej góry i wspinania się pod drugą. Tak, jak oszczędzić ma tego nowa konstrukcja, która połączy ul. Kaczeńcową na os. Łęgi z ul. Rzeszowską na os. Świt. A jako miejsca, gdzie przydałyby się podobne ułatwienia miasto pokazuje rejon al. Solidarności, gdzie podobna kładka mogłaby spiąć ul. Niecałą i Prusa, czy też okolice Głębokiej między terenem uczelni a os. Piastowskim.

Ratusz zastrzega jednak, że żadnej propozycji nie należy jeszcze traktować jako rozważaną przez miasto inwestycję. – Na razie chodzi o zidentyfikowanie problemów i budowanie pewnej wiedzy – stwierdza Aleksander Wiącek, asystent prezydenta Lublina.

Lubelskie standardy piesze - kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie - zobacz dużą MAPĘ

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 14:07
MIASTO STOI A WŁODARZ SIEDZI ;-) I NIC NIE ROBI ?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 11:30
Z Tatar nie ma dobrego połączenia pieszego z centrum. Trzeba chodzić "na około" mimo, iż osiedle to widać z zamku czy palcu po Farze.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 10:48
Dobrze byłoby pracować na aktualnej wersji mapy z roku 2016. Na tej przedstawionej nie ma nawet przedłużenia Jana Pawła II do Kraśnickiej.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 10:42
okolice Głębokiej między terenem uczelni a os. Piastowskim. jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 14:07
MIASTO STOI A WŁODARZ SIEDZI ;-) I NIC NIE ROBI ?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 11:30
Z Tatar nie ma dobrego połączenia pieszego z centrum. Trzeba chodzić "na około" mimo, iż osiedle to widać z zamku czy palcu po Farze.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 10:48
Dobrze byłoby pracować na aktualnej wersji mapy z roku 2016. Na tej przedstawionej nie ma nawet przedłużenia Jana Pawła II do Kraśnickiej.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 10:42
okolice Głębokiej między terenem uczelni a os. Piastowskim. jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i…pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 0 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 7

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 19 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 1 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 50 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 19

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!