wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Jak się poruszasz po Lublinie? Ratusz zleci badanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2011, 20:57

Ratusz szuka firmy, która zbada ruch w mieście (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)
Ratusz szuka firmy, która zbada ruch w mieście (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)

Ratusz szuka firmy, która zbada ruch w mieście. Pieszy, rowerowy, kołowy i kolejowy. – Mając taki dokument będziemy widzieli komunikację w szerszym kontekście – tłumaczą urzędnicy.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na przygotowanie studium rozwoju systemów komunikacyjnych miasta Lublin. Diagnoza będzie dotyczyła wszystkich sposobów poruszania się po mieście – pieszego, rowerowego, kołowego i kolejowego.

– Po raz ostatni takie opracowanie było wykonane w 1995 roku, od tamtego czasu sytuacja w mieście się zmieniła, jest np. o wiele więcej samochodów niż wtedy – mówi Elżbieta Matuszak, dyrektor Wydziału Planowania UM Lublin.

Firma, która wygra przetarg, najpierw będzie musiała sprawdzić, jak wygląda ruch w mieście. – Nie mamy informacji np. ile osób z danej dzielnicy dojeżdża do miejsca swojej pracy czy do szkoły. Mieszkańcy mają potrzeby komunikacyjne, które trzeba będzie poznać – wyjaśnia dyrektor Matuszak.

Badania będą przeprowadzone częściowo w oparciu o dokumenty już przygotowane przez magistrat, np. badania natężenia ruchu. Większość informacji będzie jednak nowa. – Na przykład będziemy chcieli dowiedzieć się, jak połączyć istniejące odcinki ścieżek rowerowych, aby umożliwić chętnym skorzystanie z tego środka komunikacji. Jakie jest obciążenie dróg wylotowych, szczególnie przez osoby dojeżdżające do miasta z ościennych gmin.

– Dla mnie najgorsze jest połączenie pomiędzy północnymi i południowymi dzielnicami miasta, czyli między Czechowem i Czubami, LSM – mówi Łukasz Maron, właściciel firmy przewozowej. – Jaką bym trasę wybrał, to żeby się przedostać i tak będę stał w korku.

Opracowanie dotyczyć będzie także m.in. połączenia pomiędzy miastem a budowanym lotniskiem. – Podróżny, który przyleci samolotem, będzie chciał jak najszybciej dotrzeć do różnych części miasta. Trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie, jak to najsprawniej rozwiązać – zaznacza Elżbieta Matuszak.

Kolejna część studium ma dotyczyć ścisłego centrum. – Chodzi nam o to, by uporządkować ruch na skrzyżowaniach. Może na niektórych ulicach wyznaczyć ruch jednokierunkowy?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sinaloe
Mikra
Krzysiek
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sinaloe
Sinaloe (1 września 2011 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę kad, że nie masz zielonego pojęcia o ustawie o zamówieniach publicznych, cóż niestety najwięcej takich "mądrali" wypowiada się pod wszystkimi artykułami. A po drugie gdzie Ty wyczytałeś, że to zleca ZTM ? Widzę, że czytanie ze zrozumieniem to nie jest Twoja mocna strona.
Rozwiń
Mikra
Mikra (31 sierpnia 2011 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Krzysiek' timestamp='1314796516' post='522957']
Bardzo profesjonalne podejście Studiowałem inżynierię ruchu i dobrze wiem, że takie badanie nie jest w stanie przeprowadzić byle koleś z ulicy. Popieram takie projekty!!![/quote]
Niestety niewiele osób jest w stanie pojąć, że takie badania są potrzebne.
Rozwiń
Krzysiek
Krzysiek (31 sierpnia 2011 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo profesjonalne podejście Studiowałem inżynierię ruchu i dobrze wiem, że takie badanie nie jest w stanie przeprowadzić byle koleś z ulicy. Popieram takie projekty!!!
Rozwiń
ave
ave (31 sierpnia 2011 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na ch... te badania; ja JUŻ mogę odpowiedziec urzędasom: należy usprawnic ruch w mieście na linii północ-południe, czyli: wiadukt na Poniatowskiego pod Racławickimi, węzeł bezkolizyjny na Sikorskiego/Puławska/Solidarności/Ducha/Kosmowskiej (da się zrobic, naprawdę) , itd. Brac kasę póki UE się dokłada !!!!
Rozwiń
kad
kad (31 sierpnia 2011 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Darmozjazdy z ZTM zamiast oderwać się od kawy i samemu ruszyć w miasto z ankietami znowu chcą wydawać nasze pieniądze. Jeżeli nic nie potrafią sami zrobić to może Prezydent naszego grajdoła powinien to całe towarzystwo pogonić z Ratusza. A co do przetargu to obstawiam, że znowu wygra firma z miasta innego jak Lublin, np. Krakowa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!