sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Jak się zawstydzą, to zapłacą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2004, 21:20

Spółdzielnia w Łęcznej podzieliła mieszkańców na dobrych i złych. Tych drugich nie wymieniła z nazwiska. Ale i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi

Staraliśmy się dużo nie zalegać – mówi z zakłopotaniem lokatorka bloku przy ul. Staszica w Łęcznej. – Ja nie mam pracy, mąż jest na rencie. Trudno nam związać koniec z końcem. A teraz już wszyscy wiedzą o naszej biedzie.
To bardzo krzywdzące


W blokach spółdzielni im. Batorego od kilku dni wiszą ogłoszenia. Na górze informacja o zaległościach czynszowych lokatorów danej klatki. A niżej tekst: „Mieszkańcom mieszkań (tu padają numery) Zarząd Spółdzielni serdecznie dziękuje za regularne wnoszenie opłat czynszowych”.
W spółdzielni zawrzało. Większość mieszkańców krytykuje pomysł. W tym gronie jest m.in. pani Zofia. Mieszka sama. Na liście powieszonej przez spółdzielnię nie znalazła numeru swojego mieszkania. Zapłaciła już po tym, jak listę wywieszono. – To niesprawiedliwe – mówi kobieta. – Teraz wszyscy myślą, że nie płacę za mieszkanie. A to nieprawda. Ale przecież nie będę tego tłumaczyć wszystkim sąsiadom z osobna. I tak nie uwierzą.
Zdania mieszkańców o „podziękowaniach” są podzielone. – To dobrze, że takie informacje się pojawiły – ocenia Sławomir Nawrocki. – Może wstyd przed sąsiadami zmusi tych, co nie płacą. Mieszkają tu tacy, których stać.
Gdy zainteresowaliśmy się sprawą podziękowań, władze spółdzielni natychmiast nabrały wody w usta. – To są nasze wewnętrzne sprawy. Nie będziemy nikomu się z nich tłumaczyć – powiedziała nam przewodnicząca Rady Nadzorczej (prezes był wczoraj w delegacji).
• Czy to zgodne z prawem?
– Tylko członkowie spółdzielni mają prawo wiedzieć, co się tu dzieje. A w ogóle to my już raz wygraliśmy proces z jedną gazetą.
• Pani mnie straszy?
– Nie. Tylko informuję. I nie życzę sobie umieszczania mojego nazwiska w prasie. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!