sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Jak studiować za granicą? Oni ci podpowiedzą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2011, 18:32

Firmę ma pomagać młodzieży chcącej uczyć się za granicą (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Firmę ma pomagać młodzieży chcącej uczyć się za granicą (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Sami musieli przejść niełatwą drogę, żeby dostać się na studia w Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Teraz chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Założyli firmę, która ma pomagać młodzieży chcącej uczyć się za granicą.

Mateusz Radomyski i Marcin Wolski pochodzą z naszego miasta, ale studiowali daleko od stolicy naszego regionu. – Już w liceum wiedziałem, że chcę studiować za granicą – mówi Mateusz Radomyski. – Tyle, że nigdzie nie mogłem znaleźć żadnych informacji na ten temat. Nie miałem się do kogo zwrócić, żeby uzyskać pomoc.

A problemów, które Mateusz napotkał na swojej drodze na zagraniczne studia, było mnóstwo. – Począwszy od kredytów studenckich, zdobycia pieniędzy na studiowanie i utrzymanie się za granicą. Informacji, jak mam to zrobić, czy mam takie same prawa jak Brytyjczycy – tłumaczy. – Aż po tak kluczowe rzeczy, jak matura, którą musiałem zdać, żeby dostać się na studia w innym kraju: jakie przedmioty zdawać, w jakim zakresie. To absolutnie kluczowe.

I trudne do ustalenia. Polskie szkoły rzadko potrafią pomóc uczniom w dostaniu się na zagraniczne studia, bo sami nauczyciele nie mają wystarczającej wiedzy. – My to wszystko sami przeszliśmy – podkreśla Mateusz. – Mamy bezcenne doświadczenie, którym chcemy się podzielić z innymi.

Dlatego obaj panowie założyli RW Educational Consulting – jak podkreślają, pierwszą tego typu firmę w Polsce. Firma działa od września.

– Przeprowadzimy maturzystę przez cały proces aplikacji na wybraną przez niego zagraniczną uczelnię. Od momentu, kiedy zdecyduje, że chciałby studiować, aż do chwili, kiedy zamieszka za granicą i pójdzie na pierwsze zajęcia – wylicza Mateusz Radomyski. – Oczywiście, jeśli w trakcie studiów będzie miał jakiekolwiek problemy, również pomożemy.

Koszt? Od 149 zł za zdobycie najważniejszych informacji na temat wybranej uczelni i rekrutacji na nią, po 249 zł za pomoc dostaniu się na wybrane studia.

Konsultanci

• Mateusz Radomyski: Skończył prawo (LLB) na Coventry University w Wielkiej Brytanii oraz dwie specjalizacje programu LL w Holandii. Był także stypendystą programów: Opportunity oraz VU Fellowship Programme. Pracuje w jednej z kancelarii prawniczych. Planuje doktorat z prawa. • Marcin Wolski: Skończył studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, był stypendystą na University of Wisconsin w USA. Studia drugiego stopnia podjął na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii. Od 2011 roku realizuje europejski doktorat z ekonomii – na Universiteit van Amsterdam, Bielefeld Universität oraz na francuskiej Sorbonie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!