Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Jak Ursus reperuje nowe trolejbusy dla Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog

Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych Zarządowi Transportu Miejskiego przez konsorcjum firm Ursus i Bogdan. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego odbioru w pojazdach wykryto mnóstwo usterek. Za zbyt wolne ich usuwanie dostawcy naliczona została kara 1,2 miliona zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W przypadku czterech pojazdów wykonawca wyeliminował wszystkie nieprawidłowości, usterki i braki stwierdzone w protokole z dnia 22 listopada – poinformowała wczoraj Justyna Góźdź z ZTM.

Nie ma jednak jasności, co z dwiema usterkami: brakiem izolacji rampy dla niepełnosprawnych oraz pojawianiem się na pulpicie kierowcy komunikatu o słabej izolacji układu wysokiego napięcia. W obu tych przypadkach ZTM nie wie, czy nieprawidłowości zostały usunięte. – Te dwie usterki wymagają jeszcze sprawdzenia przez zespół odbioru – dodaje Góźdź.

Gorzej z piątym trolejbusem. – Wykonawca zgłosił go do ponownego sprawdzenia, jednak komisja stwierdziła, że żadna z ujawnionych w protokole usterek nie została usunięta – stwierdza Justyna Góźdź.

– W przypadku piątego pojazdu na dzień dzisiejszy wykonawca nadal pracuje nad usunięciem nieprawidłowości. Czekamy na wskazanie kolejnego terminu, w którym komisja będzie mogła zweryfikować wyeliminowanie usterek, braków i nieprawidłowości.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.

Avatar
Sławek / 17 grudnia 2013 o 11:22

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod k... rozwiń

Avatar
warmiak / 15 grudnia 2013 o 10:32

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Avatar
Rumek / 13 grudnia 2013 o 20:47
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Avatar
Lelo / 12 grudnia 2013 o 22:14

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Avatar
abc / 12 grudnia 2013 o 20:33

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Avatar
qwerty / 12 grudnia 2013 o 18:21

gdzie jest CBA ja sie pytam?

Avatar
Realista / 12 grudnia 2013 o 18:11

Sprawdzony Solaris był tylko 7000 zł droższy na sztuce i nie byłoby tego cyrku .

Ale wschodnia rasa próbuje trzymać ze sobą , a to tego skutki.

Ciekawe, e ten redaktorzyna pisze i publikuje tylko protokoly o jednej firmie, zapominajac o protokolach usterek chociazby solarisa, ktore ciagna sie jak papier toaletowy. sponsoring jaki czy co?

Avatar
ja@ / 12 grudnia 2013 o 17:38

Miasto kupuje prototypowy pojazd od firmy, która nigdy  trolebusów nie produkowała, bez zaplecza, technologii..., o której nie wiadomo, skąd sie wzięła i czy za rok czy dqwa jeszcze będzie istnieć. Juz na wstępie stwierdzono liczne usterki, a przecież to to ma słuzyc przez wiele lat. Ciekaw jestem, czy ktokolwie kto decydował o takim, a nie innym wyniku przetargu, kupiłny dla siebie na takiach warunkach np. samochód?

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

marku w d...e byłeś g... widziałes, czytales ten protok ol? czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?? czy moze w ZTM ktos ma lapke smarowana przez solarisa? gdyby w tym ursusie logistyka byla bardziej sprawna mysle ze trajtki nie sa złe.

rozwiń
Avatar
tvn / 12 grudnia 2013 o 16:48

przekręt, przekręt, przekręt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ktk / 12 grudnia 2013 o 12:16

A to miejscowy Urząd Pracy szkoli inżynierów lubelskich z montażu autobusów, czy jak? Tak to jest, zmywaki i gładzie to jednak odmienne zagadnienie niż budowa i zabudowa pojazdów. Uczyć się niedojdy, a nie na łatwiznę wszystko kupić. Przy takiej postawie nikt Was nie będzie szanował i traktował poważnie. Szanujcie się więc chociaż odrobinę sami.