sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Jak Ursus reperuje nowe trolejbusy dla Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2013, 17:28
Autor: Dominik Smaga

Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog
Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych ZTM przez konsorcjum firm Ursus i Bog

Trwają ponowne odbiory pięciu nowych trolejbusów dostarczonych Zarządowi Transportu Miejskiego przez konsorcjum firm Ursus i Bogdan. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego odbioru w pojazdach wykryto mnóstwo usterek. Za zbyt wolne ich usuwanie dostawcy naliczona została kara 1,2 miliona zł.

– W przypadku czterech pojazdów wykonawca wyeliminował wszystkie nieprawidłowości, usterki i braki stwierdzone w protokole z dnia 22 listopada – poinformowała wczoraj Justyna Góźdź z ZTM.

Nie ma jednak jasności, co z dwiema usterkami: brakiem izolacji rampy dla niepełnosprawnych oraz pojawianiem się na pulpicie kierowcy komunikatu o słabej izolacji układu wysokiego napięcia. W obu tych przypadkach ZTM nie wie, czy nieprawidłowości zostały usunięte. – Te dwie usterki wymagają jeszcze sprawdzenia przez zespół odbioru – dodaje Góźdź.

Gorzej z piątym trolejbusem. – Wykonawca zgłosił go do ponownego sprawdzenia, jednak komisja stwierdziła, że żadna z ujawnionych w protokole usterek nie została usunięta – stwierdza Justyna Góźdź.

– W przypadku piątego pojazdu na dzień dzisiejszy wykonawca nadal pracuje nad usunięciem nieprawidłowości. Czekamy na wskazanie kolejnego terminu, w którym komisja będzie mogła zweryfikować wyeliminowanie usterek, braków i nieprawidłowości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sławek
warmiak
Rumek
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sławek
Sławek (17 grudnia 2013 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Piszecie, że firma dzisiaj jest a jutro jej może nie być. A zna ktoś z Was historię URSUSA? Tym co produkowała w swojej histori ta firma to niewiele firm w Poslce może się poszczycić. To że przeniosła się do Lublina to tylko się cieszyć i pomagać wszelkimi sposobami - firma z polskim kapitałem, produkująca w Polsce, sprzedająca swoje wyroby.

To, że prolem z realizacją przetargu to nie ma się co dziwić bo tak jest wszystko poustawiane w zamówieniach publicznych. Ten tylko może zrealizować zamówienie dużej wartość bez problemów pod kogo była specyfikacja robiona. W przypadku tego przetargu wyraźnie widać że wygrała firma pod którą nie była specyfikacja przygotowywana.  I z tego cieszyć się trzeba bo to znaczy że jeszcze jest wolny rynek i konkurencja. Popieram, że usterki nalezy poprawić ale trzeba też zwrócić uwagę czy to co nazywane jest usterką to nie jest jedynie niezgodność, która nie ma wpływu zarówno na bezpieczeństwo jaki walory użytkowe tych pojazdów.

Ludzie zrozumcie, że jak nie będziemy popierać własnego przemysłu to na usługach i supermarketach daleko nie zajedziemy - zwłaszcza tutaj w Lublinie.

Rozwiń
warmiak
warmiak (15 grudnia 2013 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tak to jest jak dyletanci biorą się za robotę, rzecznik lewandowski nie udziela informacji i odpowiedzi - to ja się pytam po co on jest??? prezesik mu wydał rozkaz i chłopina podkulił ogon - tylko żeby go w g nie pobrudził od ka kaowego

Rozwiń
Rumek
Rumek (13 grudnia 2013 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ZTM ma pomysł jak zamontowac kamery wewnatrz pojazdu tak aby w obrazie nie było widocznych rurek i innych elementow bezpieczenstwa, ktore wg ZTM "zaslaniaja widok"?

No jakoś w każdym z poprzednich pojazdów rurki nie zasłaniają widoku,tylko u nich się nie da.

Rozwiń
Lelo
Lelo (12 grudnia 2013 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ursus nie powinien łapać pięciu srok za ogon i pozostać przy ciągnikach a nie pakować się w pseudoprodukcję autobusów.

Rozwiń
abc
abc (12 grudnia 2013 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hmm w jednym z krótkich/mini Autosanów - pierwsze drzwi od wewnątrz i "ciepły guzik" zamontowany do góry nogami, he he he, pierdoła, ale ktoś to tak odebrał albo zamienił po odbiorze:P

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!