Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2015 r.
12:00

Jak urządzić Błonia obok Zamku. Dziś debata w Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A

O pomysłach na urządzenie Błoni obok Zamku będzie można porozmawiać podczas zaplanowanej na dzisiaj otwartej dla każdego debaty w Ratuszu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jej tematem mają być prace wybrane w konkursie architektonicznym na nowe zagospodarowanie terenu między Zamkiem a starym mostem w ciągu ul. Zamojskiej.

W debacie, która rozpocznie się o godz. 17 wezmą udział m.in. autorzy zwycięskiej koncepcji mający stworzyć projekt, na podstawie którego miasto ma urządzić park przy Zamku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:54
Definitywnie supermarket. Bez kolejnego supermarketu miasto się nie rozwinie. Albo wyciąć drzewa, wykopać trawę i walnąć tam 6-7 bloków bez parkingu i zieleni. Albo zamiennie jeden duży wieżowiec do wyjęcia dla UM z płatnym parkingiem dookoła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:32
ja myślę że przydała by się tam biedronka albo lidl hahahaha
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 18:49
to w gruncie rzeczy nieduży placyk , więc po co to rozdęcie ?
Avatar
ean / 23 listopada 2015 o 16:27

a może pomnik dla żuka?czemu nie pomysł zacny.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:14
a może pomnik dla żuka?
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:12
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jeden z oryginalna fontanną i co ciekawe, w świetle koncepcji wybranej przez jury, zaprojektowali do tego wszystkiego parkingi !!!! :-))))))) Polecam lekturę tego projektu wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jed... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 14:32
Popieram, na tym placu - powinien powstać amfiteatr(duży, okazały) - to jest dobre miejsce na imprezy estradowe, kulturalne i rozrywkowe. Wiele miast w Polsce to ma, więc czas na Lublin. W tym miejscu najmniej okolicznych mieszkańców, więc nikomu to nie będzie bardzo przeszkadzało. Odwagi w decyzji....
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 14:21
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 13:57
Komu nie spodobały się moje propozycje, dotyczące inwestycji w Lublinie, że artykuł z moimi wpisami został zdjęty i zastąpiony nowym? czy tak ma wyglądać wolność słowa w wydaniu tej gazety? Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 13:56
Ja tam jestem za tym, aby powstał tam przybytek uciech cielesnych. Jest to tym bardziej uzasadnione że trzeba zachować równowagę w tym rejonie, a wiemy przecież co jest obok. Dziękuję za wypowiedź.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:54
Definitywnie supermarket. Bez kolejnego supermarketu miasto się nie rozwinie. Albo wyciąć drzewa, wykopać trawę i walnąć tam 6-7 bloków bez parkingu i zieleni. Albo zamiennie jeden duży wieżowiec do wyjęcia dla UM z płatnym parkingiem dookoła.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:32
ja myślę że przydała by się tam biedronka albo lidl hahahaha
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 18:49
to w gruncie rzeczy nieduży placyk , więc po co to rozdęcie ?
Avatar
ean / 23 listopada 2015 o 16:27

a może pomnik dla żuka?czemu nie pomysł zacny.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:14
a może pomnik dla żuka?
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:12
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jeden z oryginalna fontanną i co ciekawe, w świetle koncepcji wybranej przez jury, zaprojektowali do tego wszystkiego parkingi !!!! :-))))))) Polecam lekturę tego projektu wszystkim prawdziwym miłośnikom Lublina!
Taki właśnie, moim zdaniem najciekawszy projekt parku na Błoniach z amfiteatrem na 1000 widzów i z placem-sceną na miejscu zaznaczonych brukiem w trawie zburzonych domów dawnej ulicy Krawieckiej przedstawiła lubelska pracownia IDEA. Jak piszą na swojej stronie jnternetowej http://bloniapodzamkiem.blogspot.com ich praca nie dostała nawet złamanego wyróżnienia w tym pożal się Boże konkursie. Oprócz amfiteatru bardzo sensownie zajęli się dwoma zabytkowymi budynkami browaru Vetterów i Jenszów tworząc przed nimi nowe place miejskie w tym jed... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 14:32
Popieram, na tym placu - powinien powstać amfiteatr(duży, okazały) - to jest dobre miejsce na imprezy estradowe, kulturalne i rozrywkowe. Wiele miast w Polsce to ma, więc czas na Lublin. W tym miejscu najmniej okolicznych mieszkańców, więc nikomu to nie będzie bardzo przeszkadzało. Odwagi w decyzji....
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 14:21
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzinami słuchać hałasu? Dlaczego nie maja mieć mają prawa do ciszy, zwłaszcza w nocy? Podejmujmy działania trwałe, a nie twórzmy prowizorycznych estrad w miejscach, które nie są do tego przeznaczone! Hałas z amfiteatru kierowałby się w pustą przestrzeń doliny Bystrzycy. Przy okazji - widok z Tarasów Zamkowych na Stare Miasto przesłaniają drzewa. Wyjątkowo wskazane jest ich wycięcie. Zachwycajmy się architekturą miasta, która powstała, zanim wyrosły w tym miejscu drzewa. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być w piątek w Lublinie. Proszę więc o zweryfikowanie dotychczasowych pomysłów i wzięcie pod uwagę tej propozycji. Wojciech Górski.
Na błoniach pod zamkiem powinien być duży amfiteatr na wszystkie imprezy estradowe, gromadzący kilka tysięcy ludzi. Robienie prowizorycznej estrady na Placu Zamkowym, na Placu po Farze, czy na rynku, w ciasnym otoczeniu kamienic jest nonsensem. Plac Zamkowy ma służyć jako parking oraz jako droga wyjazdowa z Podwala i ul. Kowalskiej. Dlaczego okolicznościowo - bardzo często, władze pozbawiają mieszkańców i turystów tej funkcji placu, komplikując im ruch pojazdów? Dlaczego mieszkańcy kamienic przy Placu Zamkowym i na Starym Mieście muszą godzi... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 13:57
Komu nie spodobały się moje propozycje, dotyczące inwestycji w Lublinie, że artykuł z moimi wpisami został zdjęty i zastąpiony nowym? czy tak ma wyglądać wolność słowa w wydaniu tej gazety? Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 13:56
Ja tam jestem za tym, aby powstał tam przybytek uciech cielesnych. Jest to tym bardziej uzasadnione że trzeba zachować równowagę w tym rejonie, a wiemy przecież co jest obok. Dziękuję za wypowiedź.