wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Jak zarabiają szefowie w Elizówce? Te kwoty robią wrażenie

Autor: TOMA

Ok. 287 tys. zł zarobił przez 10 miesięcy ubiegłego roku prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. 128 tys. zł w tym samym czasie wyniosły zarobki wiceprezesa. Do tego należy dodać odpowiednio 25 i 19 tys. zł odprawy.

Pokaźnie wyglądały też wynagrodzenia członków rady nadzorczej spółki. Od stycznia do maja otrzymywali oni po blisko 16 tys. zł, po czym ich pensje wzrosły do 25 tys. zł. Ponadto kilku z nich było oddelegowywanych do pracy w zarządzie giełdy, co łącznie kosztowało firmę ok. 60 tys. zł.

Do jesieni ubiegłego roku LRH kierowali prezes Ryszard Nowak (wcześniej związany z PO) i będący działaczem PSL wiceprezes Piotr Janczarek. Pod koniec roku szefem giełdy został związany z PiS Andrzej Ryl, który spółką kieruje w pojedynkę.

Informacje o zarobkach udostępniła lubelska Fundacja Wolności, która z podobnym pytaniem wystąpiła do kilku innych działających w naszym regionie spółek Skarbu Państwa: Zamojskich Zakładów Zbożowych, PGE Dystrybucji, Grupy Azoty i LW Bogdanka.

Do tej pory odpowiedź nadeszła tylko z Zamościa, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Tam ubiegłoroczne zarobki prezesa wyniosły 336 tys. zł. W tym roku – do sierpnia – 234 tys. zł.

Piotr Janczarek i Ryszard Nowak
Piotr Janczarek i Ryszard Nowak
Andrzej Ryl
Andrzej Ryl
Czytaj więcej o: PSL Elizówka
Bolek
Użytkownik niezarejestrowany
wiesniak
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bolek
Bolek (20 lutego 2018 o 05:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jedna z najgorzej zarządzanych spółek. Regulamin Rynku jest pełen sprzeczności i niejasności. Współczuję pracownikom, którzy muszą użerać się z klientami stosując te wypociny Nowaka. Rynek w Elizówce to dojna krowa dla partyjnych cwaniaków z klucza powyborczego. Hitem Nowaka była wymiana asfaltu z dobrego na nieco gorszy. Ciekawe kto na tym zarobił? Hitem Ryla był remont pomieszczeń dla ARiMR za 600 tys., co i tak niewiele dało, bo agencja ucieka do Lublinia - a gdzie umowa przedwstępna?
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to towarzysze wzbogacili się po pachy. A jakie zyski w tym czasie wykazała "zarządzana" przez nich spółka!?!??!?! Zapewne tak pokaźne jak zarobki towarzysza prezesa, wiceprezesa i wielu innych towarzyszy którzy swą wiedzą merytoryczną i doświadczeniem w zarządzaniu tego typu firmami znacznie podnieśli wartość tego przedsiębiorstwa.....
Rozwiń
wiesniak
wiesniak (9 października 2016 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nowak ze wsi jestes na wies wrocisz, chlopski filozof....
.....a ty żeś z miasta to widać,słychać i mocno czuć.......
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowak ze wsi jestes na wies wrocisz, chlopski filozof....
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Więc proszę pani i proszę pana, tak właśnie działa ta dobra zmiana, dla nas posady, zysku możliwość, bo my są Prawo i Sprawiedliwość
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!