Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2014 r.
20:25
Edytuj ten wpis

Jak zmienić osiedle Słowackiego w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora reda
17 10 A A

Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studenci i absolwenci architektury, którzy przyjechali niemal z całej Polski podzieleni na kilka zespołów zastanawiali się, co zrobić by mieszkańcom osiedla Oskara Hansena żyło się lepiej. By przestrzeń zaprojektowana i zrealizowana kilkadziesiąt lat temu była otwarta dla współczesnych mieszkańców.

Zanim uczestnicy warsztatów zabrali się do pracy, ich koledzy z Lublina przeprowadzili na osiedlu badania. W ankiecie brało udział 150 wybranych losowo osób, byli pytani o ich mieszkania, jak oceniają osiedle, jego funkcjonalność, co im przeszkadza, czego brakuje. Dzięki temu uczestnicy warsztatów poznali opinie studentów, którzy mieszkają tu rok czy dwa lata, nie robią zakupów ani nie wychowują dzieci oraz osób, które pół życia ze swoimi rodzinami spędziły w mieszkaniach wymyślonych przez Hansena.

- Nie byliśmy zaskoczeni wynikami. Pojawił się problem braku parkingów, kościół na osiedlu dzieli mieszkańców na jego zwolenników i osoby, które uważają, że nie pasuje - wylicza dr inż. arch. Natalia Przesmycka z Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego PL, jedna z organizatorek warsztatów. - Jedna z grup pracowała właśnie nad zaproponowaniem takich zmian na osiedlu by kościół mniej antagonizował ludzi - dodaje.

Warsztaty były częścią badań naukowych prowadzonych przez doktorantkę Paulinę Filas-Zając, która prowadzi prace badawcze na temat Formy Otwartej. Efekty weekendowego spotkania w niedzielę były prezentowane na PL, ale organizatorzy przygotują wystawę projektów tak, by poznali je mieszkańcy osiedla im. Słowackiego i wszyscy zainteresowani.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 6

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!