sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Jaka będzie przyszłość górek czechowskich? Spotkanie dla mieszkańców

Dodano: 11 lutego 2018, 16:27
Autor: Dominik Smaga

Przyszłości górek czechowskich poświęcone będzie otwarte spotkanie zaplanowane na czwartek w ramach cyklu „Rozmowy o mieście”. Przyjść może każdy, na spotkaniu będą się spierać zwolennicy i przeciwnicy przeznaczenia części górek pod budowę nowych osiedli

Chcemy spokojnej, merytorycznej wymiany argumentów. To bezpieczne dla władz, dla inwestora i dla mieszkańców – mówi Marcin Skrzypek z Forum Kultury Przestrzeni, które organizuje debatę wraz z działającą przy prezydencie miasta Radą Kultury Przestrzeni. Podkreśla, że tylko rzeczowa rozmowa może doprowadzić do odpowiedzialnych decyzji w sprawie górek. – Chcemy, żeby rozwiązanie wynikło z faktów, a nie opinii.

– Na pewno ktoś od nas będzie, bo zawsze trzeba rozmawiać – mówi Wojciech Dzioba, prezes TBV, deweloperskiej spółki będącej właścicielem terenu. Spółka chce na wysoczyznach górek czechowskich budować osiedla mieszkaniowe. Dolinę, która nie nadaje się pod zabudowę, miałby wypełnić park. Wszystko to pod warunkiem, że na ten scenariusz zgodzi się Rada Miasta zmieniając przeznaczenie terenu, a do takiego głosowania może dojść wiosną.

O nowym przeznaczeniu górek czechowskich mają przesądzić – o ile pozwolą na to radni – dwa dokumenty powstające już w Ratuszu.

Jednym z nich jest studium przestrzenne, którego pierwszy projekt był już prezentowany przez Ratusz i zakładał zabudowę wysoczyzn, choć w nieco mniejszym stopniu, niż oczekiwał tego inwestor. – Nową wersję projektu studium zaprezentujemy wiosną – zapowiada Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. Nie zdradza jednak, jak nowa wersja będzie się różnić od starej.

Drugim z dokumentów kluczowych dla losów górek będzie plan zagospodarowania, który jeszcze bardziej szczegółowo ma określić możliwe sposoby zagospodarowania górek, włącznie z możliwą liczbą pięter, czy też liczbą miejsc parkingowych.

Na spotkanie może przyjść dosłownie każdy. Wiadomo już, że licznie wybiorą się tu przeciwnicy zabudowy części górek. – Mamy nadzieję, że będzie wielu zainteresowanych – mówi Magdalena Nosek ze Stowarzyszenia Obrony Górek Czechowskich, które sprzeciwia się inwestycji zapowiadanej przez TBV.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 17.30 w Centrum Spotkania Kultur przy pl. Teatralnym (sala kinowa). Przewidywany czas trwania to 2,5 godziny.

Czytaj więcej o: Lublin górki czechowskie
ludziki
palec wskazujący
albo i przeciw
(312) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ludziki
ludziki (16 lutego 2018 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
zaśmiecony i zaniedbany ugór z którego nie ma żadnego pożytku dla ludzi
Klimatolodzy twierdzą, że jest zupełnie odwrotnie i sugerują eksperyment poprzez zabudowanie tylko 20% wnętrza własnego nosa. Zabetonuj 1/5 i wróć powiedzieć jaki teraz z niego masz pożytek
Rozwiń
palec wskazujący
palec wskazujący (16 lutego 2018 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Im szybciej wytną te wstrętne chaszcze, uporządkują i ucywilizują teren Górek, tym szybciej powstanie park 700-lecia. Także trzymam kciuki, żeby miasto w końcu po latach bezowocnej dyskusji, dogadało się z właścicielem terenu.
 Ja się na tym nie znam ale ponad 15 tysięcy njbardziej znamienitych naukowców z całego świata apeluje aby takie tereny były w 100% nienaruszalnym rezerwatem. 
Rozwiń
albo i przeciw
albo i przeciw (16 lutego 2018 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Deweloper chce zabudować raptem 25-30%. Resztę ma stanowić uporządkowany zielony park, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. JESTEM ZA!
 No przecież cały czas twierdzi razem z prezydentem, że tyle może już teraz, a jak zechce to nawet więcej. Po co więc ta cała medialna parodia?
Rozwiń
krzakówka
krzakówka (16 lutego 2018 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
obecnie górki to jedynie tony śmieci, bezdomni i dziki biegające od krzaka do krzaka - no faktycznie super teren do wypoczynku
 Kolejny tchórz, który boi się zwrócić uwagę prezydentowi, że nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków, do których należy między innymi dbałość o czystpść i porządek na obszarze całej gminy?
Rozwiń
bronia
bronia (16 lutego 2018 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
czego oni bronią? 100 ha śmietniska porośniętego jakimiś chaszczami? chore
 Byłeś tam? Znasz właścicela? Dlaczego nie zwrócisz uwagi jemu zamiast tym, którzy wołają o właściwe poszanowanie całego tego ternu, który nadal jest zielenią publiczną?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (312)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!