Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2015 r.
17:57

Jaka będzie Twoja emerytura? ZUS wysyła informacje

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 4 A A
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Ile masz na koncie i subkoncie w ZUS? Jaka jest i jaka będzie Twoja emerytura? ZUS rozsyła listy z tymi informacjami. Warto dokładnie przeanalizować zapisane kwoty. Od nich zależy nasza emerytalna przyszłość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trwa wysyłka „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych”. – Listy otrzymają ubezpieczeni w ZUS, którzy urodzili się po 1948 roku – mówi Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS.

W liście znajdą informacje o sumie składek zgromadzonych na koncie ubezpieczonego do końca 2012 roku. – Są też dane o składkach emerytalnych z 2013 i 2014 roku w rozbiciu na poszczególne miesiące – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, że od kilku lat, oprócz konta, ubezpieczeni mają w ZUS jeszcze indywidualne subkonta. – Dlatego w „Informacji” znajdziemy zestawienie składek na subkoncie w podziale na te, które pracodawca powinien opłacić i te, które faktycznie opłacił. Podobnie przedstawione są składki, które trafiły do otwartego funduszu emerytalnego – dodaje rzecznik.

W ubiegłym roku na subkonto ubezpieczonego trafiła ponad połowa środków z jego rachunku w OFE. Z „Informacji” każdy dowie się, o ile wzrósł stan jego subkonta po tym przelewie.

Osoba, która do ubiegłego roku ukończyła 35 lat, wyczyta z „Informacji”, ile wyniesie jej hipotetyczna emerytura ze środków zgromadzonych na koncie w ZUS. Warto pamiętać, że do tej prognozy nie są wliczone składki z subkonta i OFE. – Dokument pokazuje dwa warianty hipotetycznej emerytury.

Pierwszy to kwota świadczenia, jaką ubezpieczony uzyskałby, gdyby już teraz zakończył pracę. Drugi wariant pokazuje symulację emerytury z założeniem, że pracuje dalej do osiągnięcia wieku emerytalnego i odprowadza składki średnio takie jak dotychczas – dodaje rzecznik.

Wszystkie te informacje każdy może znaleźć na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (pue.zus.pl). Każdy zarejestrowany ubezpieczony ma tam dostęp do swoich danych na bieżąco, przez internet.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 22:32
Dopiero za 2013 i 2014?!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:17
Co by nie robili i tak nie rozumie gdzie są pieniądze. Ojciec po przejściu na emeryturę wziął ją 7 razy i przyodział jesionkę dębową. Zasiłek pogrzebowy na odchodne w śmiesznej kwocie. Co się stało z jego kapitałem ??? To były składki przez niego wypracowane Dlaczego za służby mundurowe nie są odprowadzane składki a normalnie potem pobierają emeryturki i to nie byle jakie :) cała Polska Ci najbiedniejsi utrzymują darmozjadów
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 20:10

no i wuj z tego, bo jak pracuję 37 lat i pieprzony rząd  pozwala na to aby pracodawcy płacili jałmużną, do tego rząd zapier***i mi z tego jeszcze no to zostaną mi ochłapy

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 19:36
Fajnie. Czekam na list!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 22:32
Dopiero za 2013 i 2014?!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:17
Co by nie robili i tak nie rozumie gdzie są pieniądze. Ojciec po przejściu na emeryturę wziął ją 7 razy i przyodział jesionkę dębową. Zasiłek pogrzebowy na odchodne w śmiesznej kwocie. Co się stało z jego kapitałem ??? To były składki przez niego wypracowane Dlaczego za służby mundurowe nie są odprowadzane składki a normalnie potem pobierają emeryturki i to nie byle jakie :) cała Polska Ci najbiedniejsi utrzymują darmozjadów
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 20:10

no i wuj z tego, bo jak pracuję 37 lat i pieprzony rząd  pozwala na to aby pracodawcy płacili jałmużną, do tego rząd zapier***i mi z tego jeszcze no to zostaną mi ochłapy

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 19:36
Fajnie. Czekam na list!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 4

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 15 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 221 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!