Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2015 r.
20:44

Jaki budżet województwa w 2016 roku? Na CSK pójdzie 18 mln zł

Autor: Zdjęcie autora toma
0 10 A A
Centrum Spotkania Kultur (fot. Maciej Kaczanowski)
Centrum Spotkania Kultur (fot. Maciej Kaczanowski)

1 mld 61 mln zł wyniosą dochody województwa lubelskiego w 2016 roku. Wydatki szacowane są na kwotę 1 mld 83 mln zł. W środę radni sejmiku zajmą się projektem uchwały w sprawie przyszłorocznego budżetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najwięcej, bo 505 mln zł samorząd województwa planuje przeznaczyć na zadania z zakresu transportu i łączności. 132 mln zł mają wynieść nakłady na służbę zdrowia, co oznacza, że pozostaną na podobnym poziomie co w tegorocznym budżecie. 73 mln zł wyniosą wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. To znacznie mniej niż w tym roku.

18 mln zł z tej puli ma otrzymać Centrum Spotkania Kultur, które swoją działalność rozpocznie w połowie przyszłego roku. 13 mln ma zostać przeznaczone na bieżące utrzymanie budynku i płace około 50-osobowej załogi, a pozostałe 5 mln na wydatki inwestycyjne. Początkowo budżet CSK miał wynosić znacznie mniej. Marszałek zapewnia jednak, że zwiększenie dotacji dla tej instytucji nie będzie wiązało się z obcięciem dofinansowań dla innych placówek kulturalnych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POs rna wasza POlitycznmać / 30 grudnia 2015 o 19:42

Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, gdy prokurator się o was uPOmni - świńskie ry.e przy korytach...

Avatar
Zzzeet / 30 grudnia 2015 o 06:32

czyli rocznie ten moloch i pomnik władzy będzie kosztował bagatela 36mln? !?!?!?!?... słuszną linię ma nasza władza!

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 22:55
13 milionów podzielone przez 50 pracowników i przez 6 miesięcy(CSK ma działać od połowy roku) daje to 43 tysiące na jednego zatrudnionego na miesiąc. Nawet jeśli część tej kwoty pochłoną koszty bieżące(ogrzewanie, prąd, podatki) to i tak kwota jest ogromna. Poza tym CSK będzie czerpać dochody z wynajmu sal i organizowanych imprez.
Avatar
Norymbergia dla po / 29 grudnia 2015 o 22:24

Lublin miasto PiSiorów wiecznie niezadowolonych...niech wszystko zamkną , lotnisko bo trzeba dopłacać ,CSK bo trzeba dopłacać ... niech lublin stanie się miastem jak Chełm itp ... prowincją pełną gębą...

w Chełmie rządził oświecony i postępowy Krzysztof Grabczuk z otwartej na świat platformy obywatelskiej i mamy tego efekty

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 22:14
Lublin miasto PiSiorów wiecznie niezadowolonych...niech wszystko zamkną , lotnisko bo trzeba dopłacać ,CSK bo trzeba dopłacać ... niech lublin stanie się miastem jak Chełm itp ... prowincją pełną gębą...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
Na CSK 18 mln? To jakas kpina! Tyle kasy żeby 50 zeżrołów pierdziało w fotele ta instytucja jest jałowa z kulturą to ma tyle wspolnego co w nazwie.
Avatar
ZSL arbuzy / 29 grudnia 2015 o 21:13

a na remont filharmonii za spierniczoną inwestycje tj. zniszczenie akustyki to juz nie ma kasy? ta na debilne projekty i pomysły Frankensteina zawsze jest kasa?

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:11
A dlaczego to całe CSK finansuje województwo? Nie powinien tego robić samorząd Lublina? Przecież to CSK to taki dom kultury dla Lublina. Jakoś województwo nie finansuje domów kultury w Poniatowej, czy Hrubieszowie. 18 milionów wywalone w błoto, a nie ma 1-2 milionów na remont kawałka drogi DK836 Piotrków - Piaski gdzie można koła urwać, a to droga dla części województwa do sławnego "Lublin Airport".
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:58
A czemu Pan Prezydent nie pójdzie za przykładem innych miast i nie płaci od stycznia 2015 r. rodzinom 500+?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:57
Te CSK to jedna wielka studnia bez dna i pompa z budżetu miasta . 50 osób ??? Na razie !!! W ZTM miało pracować też ok . 30 osób i co ? Jest już ponad 100 i tylko pompują kasę na pensje i nagrody .
Avatar
POs rna wasza POlitycznmać / 30 grudnia 2015 o 19:42

Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, gdy prokurator się o was uPOmni - świńskie ry.e przy korytach...

Avatar
Zzzeet / 30 grudnia 2015 o 06:32

czyli rocznie ten moloch i pomnik władzy będzie kosztował bagatela 36mln? !?!?!?!?... słuszną linię ma nasza władza!

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 22:55
13 milionów podzielone przez 50 pracowników i przez 6 miesięcy(CSK ma działać od połowy roku) daje to 43 tysiące na jednego zatrudnionego na miesiąc. Nawet jeśli część tej kwoty pochłoną koszty bieżące(ogrzewanie, prąd, podatki) to i tak kwota jest ogromna. Poza tym CSK będzie czerpać dochody z wynajmu sal i organizowanych imprez.
Avatar
Norymbergia dla po / 29 grudnia 2015 o 22:24

Lublin miasto PiSiorów wiecznie niezadowolonych...niech wszystko zamkną , lotnisko bo trzeba dopłacać ,CSK bo trzeba dopłacać ... niech lublin stanie się miastem jak Chełm itp ... prowincją pełną gębą...

w Chełmie rządził oświecony i postępowy Krzysztof Grabczuk z otwartej na świat platformy obywatelskiej i mamy tego efekty

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 22:14
Lublin miasto PiSiorów wiecznie niezadowolonych...niech wszystko zamkną , lotnisko bo trzeba dopłacać ,CSK bo trzeba dopłacać ... niech lublin stanie się miastem jak Chełm itp ... prowincją pełną gębą...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
Na CSK 18 mln? To jakas kpina! Tyle kasy żeby 50 zeżrołów pierdziało w fotele ta instytucja jest jałowa z kulturą to ma tyle wspolnego co w nazwie.
Avatar
ZSL arbuzy / 29 grudnia 2015 o 21:13

a na remont filharmonii za spierniczoną inwestycje tj. zniszczenie akustyki to juz nie ma kasy? ta na debilne projekty i pomysły Frankensteina zawsze jest kasa?

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:11
A dlaczego to całe CSK finansuje województwo? Nie powinien tego robić samorząd Lublina? Przecież to CSK to taki dom kultury dla Lublina. Jakoś województwo nie finansuje domów kultury w Poniatowej, czy Hrubieszowie. 18 milionów wywalone w błoto, a nie ma 1-2 milionów na remont kawałka drogi DK836 Piotrków - Piaski gdzie można koła urwać, a to droga dla części województwa do sławnego "Lublin Airport".
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:58
A czemu Pan Prezydent nie pójdzie za przykładem innych miast i nie płaci od stycznia 2015 r. rodzinom 500+?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:57
Te CSK to jedna wielka studnia bez dna i pompa z budżetu miasta . 50 osób ??? Na razie !!! W ZTM miało pracować też ok . 30 osób i co ? Jest już ponad 100 i tylko pompują kasę na pensje i nagrody .
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 9 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 23 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 70 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!