sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Jakie będą zniżki w opłatach za przedszkola?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2012, 18:09
Autor: (drs)

Za niecały miesiąc okaże się, jakie zniżki w opłatach za przedszkola dostaną rodziny wielodzietne (J
Za niecały miesiąc okaże się, jakie zniżki w opłatach za przedszkola dostaną rodziny wielodzietne (J

Za niecały miesiąc okaże się, jakie zniżki w opłatach za przedszkola dostaną rodziny wielodzietne.

Prezydent miasta skierował już do Rady Miasta projekt uchwały wprowadzającej takie ulgi. Jego treść jest jednak odmienna od tego, co w czwartek zapowiadała rzeczniczka prezydenta. Projekt przewiduje jeszcze większe wsparcie dla rodzin, niż to, o którym była mowa w czwartek.

Do ulg mieliby być uprawnieni rodzice mający na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat, lub do 25 lat gdy dziecko uczy się lub studiuje. Zniżka na jedno dziecko uczęszczające do miejskiego przedszkola wynosiłaby 20 proc. Jeśli rodzice posyłają dwoje dzieci, to na pierwsze mieliby 20 proc. zniżki, a na drugie 80 proc. (w czwartek Ratusz mówił o 40 proc.).

Trzecie i każde kolejne dziecko miałoby być zwolnione z opłat (wcześniej Ratusz mówił o zwolnieniu tylko od czwartego dziecka wzwyż, zaś na trzecie o 60-procentowej zniżce). Zniżki dotyczyłyby opłat za pobyt dziecka przekraczający pięciogodzinną, bezpłatną podstawę. Miałyby obowiązywać od 1 stycznia. Do 20 proc. ulgi byłoby uprawnionych 1014 dzieci, do ulgi 80 proc. – 235 dzieci, zaś 24 dzieci byłoby zwolnione z opłat.

O swoim projekcie (ale z mniejszymi ulgami) Ratusz poinformował po tym, jak swoją propozycję zniżek przedstawili radni PiS. Mówili o 75 proc. zniżce za drugie dziecko i całkowitym zwolnieniu z opłat za trzecie i każde kolejne dziecko w miejskim przedszkolu. Radni PiS wyjaśniali, że prezydent już wcześniej zapowiedział projekt systemu ulg, ale do tej pory go nie przedstawił, dlatego opracowali własną propozycję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!