piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Jasełka uczniów SP 43 w Lublinie (zdjęcia)

Dodano: 13 grudnia 2011, 20:06
Autor: (kp)

Jasełka na scenie SP 43 w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Jasełka na scenie SP 43 w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie można było obejrzeć jasełka, w których wystąpili uczniowie.

– Tak jak aktorzy w prawdziwym teatrze musieliśmy najpierw zrozumieć nasze role, żeby zrobić wrażenie na widzach. Musieliśmy też zadbać o ciekawe stroje. Ja byłem patrycjuszem, więc byłem ubrany w długą togę zrobioną z prześcieradła i wieniec laurowy – opowiada z przejęciem Janek Golianek z klasy IV c.

– Moja rola była trochę skomplikowana. Grałam dyrygentkę, a nie jest łatwo zapanować nad kilkuosobową scholą. Musiałam się tego nauczyć. Lubię jednak występować na scenie, więc było to dla mnie przyjemne – dodaje jego koleżanka z klasy Ola Ściseł.

W przedstawieniu były też odniesienia do współczesności. – Zagrałam dziewczynkę, która ubiera choinkę i czyta Pismo Święte. Chociaż to nie była pierwszoplanowa rola, moje kwestie były bardzo ciekawe – podkreśla Zosia Zawijacz z IV c.

Jasełka w SP nr 43 w Lublinie to już tradycja. – Co roku przygotowują je młodsze lub starsze klasy. W tym roku w przedstawieniu wzięli udział także nauczyciele – wyjaśnia Elżbieta Pieczonka, dyrektor SP nr 43. – Zorganizowaliśmy również aukcję, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wystawiliśmy na niej prace plastyczne naszych uczniów.

Został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, w którym wzięli udział uczniowie z Lublina i Garbowa.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24