Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 sierpnia 2012 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Jednak kara. Za postój przed lubelską katedrą

Autor: Zdjęcie autora izi
0 13 A A
Parking przed katedrą
Parking przed katedrą

Firma zarządzająca parkingiem na placu Katedralnym każe zapłacić kierowcy, który zaparkował w złej części placu. Reklamacja nie pomogła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O ograniczeniach w parkowaniu na placu Katedralnym "Dziennik Wschodni" pisał na początku sierpnia. Nasz Czytelnik postawił samochód przed znakiem zakazującym postoju na środku placu. Chociaż zapłacił za skorzystanie z parkingu, to kontroler chciał go ukarać dodatkową opłatą.

Kierowca jej nie przyjął i napisał reklamację do firmy EuroPark, która zarządza parkingiem. "Auto zostało zaparkowane przed tablicą zakazu w miejscu, którego poziome oznakowanie nie wskazywało na zakaz postoju” – argumentował.

Ale firmy EuroPark to nie przekonało. Reklamacja została odrzucona. Firma odpowiedziała naszemu Czytelnikowi, że to prywatny parking, na którym obowiązuje regulamin wywieszony przy wjeździe i przy parkomacie. Przypomniała, że o zakazie zostawiania pojazdów na środku placu informują dwa znaki.
"Z informacji, którą otrzymałam Pana zachowanie na parkingu nie było poprawne, otrzymaną opłatę przez kontrolera wyrzucił Pan na ziemię. W związku z powyższym nie możemy anulować opłaty.” – czytamy w piśmie od pracownicy EuroPark-u.

Kara to 50 zł. EuroPark już wcześniej tłumaczy, że zakazuje parkowania na środku placu na polecenie proboszcza.

– Jako właściciel wypełniamy zalecenia wojewódzkiego konserwatora zabytków, aby przestrzeń przed katedrą zachowała charakter zabytkowy – wyjaśnił nam dwa tygodnie temu ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii archikatedralnej. – Przychodzą tutaj turyści. Proszę sobie wyobrazić, jak wyglądałby plac, gdyby samochody wypełniały go w całości aż po schody katedry. To nie jest nakaz, ale zalecenie konserwatora i jak najbardziej rozumiem jego sens.

Zakaz postoju na środku placu nie obowiązuje w weekendy i w dni, kiedy w archikatedrze odbywają się uroczystości.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ep09 / 16 sierpnia 2012 o 20:50
Wypowiem się, bo sam przez to przechodziłem. Ponad rok temu sam pojechałem na ten parking, mieszkam w Lublinie ale pochodzę z mazowieckiego i mój samochód miał mazowieckie blachy. Wjechałem na parking(godzina 17), parking był pełny, po środku stała ta tablica że nie wolno parkować a za nią stało kilkadziesiąt samochodów. Jedno miejsce znalazłem własnie na środku. Myślałem że to stary znak, który ktoś zapomniał sprzatnąć(jakich u nas jest wiele na drogach) Zapłaciłem za bilet i poszedłem sobie. Wracam za 5 minut a za wycieraczką mandat: 50 zł za złe parkowanie, szukałem tego co mi ten mandat wypisał ale go nie znalazłem. Ktoś z samochodu obok powiedział mi, że przyszła kobieta, wypisała mandat i poszla sobie(był straszny mróz). Okazało się że nikomu innemu nie wlepiła mandatu, bo inne samochody były zarejestrowane w Lublinie. Czekałem za tę kobietę ale nie pojawiła się, chcialem zapytać się dlaczego tylko ja dostałem mandat. Niestety niepojawiła się. Napisałem odwołanie a w zasadzuie tylko je zgłosiłem, bo strona do odwołania jest skonstruowana w ten sposób że sama odpowiada za petenta. Moje odwołanie zostało zaakceptowane. Ale postraszyłem ich gazetami i rzecznikiem praw konsumenta.
Mnie się udało ale bardzo wkurzony byłem na tę sytuację.
Wypowiem się, bo sam przez to przechodziłem. Ponad rok temu sam pojechałem na ten parking, mieszkam w Lublinie ale pochodzę z mazowieckiego i mój samochód miał mazowieckie blachy. Wjechałem na parking(godzina 17), parking był pełny, po środku stała ta tablica że nie wolno parkować a za nią stało kilkadziesiąt samochodów. Jedno miejsce znalazłem własnie na środku. Myślałem że to stary znak, który ktoś zapomniał sprzatnąć(jakich u nas jest wiele na drogach) Zapłaciłem za bilet i poszedłem sobie. Wracam za 5 minut a za wycieraczką mandat: 50 zł... rozwiń
Avatar
dp / 16 sierpnia 2012 o 13:26
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]
Poprawna wersja w znaczeniu 'wydaje polecenie' (od kazać): czyli każe(nakazuje).Z wymienia się na Ż. Proste chyba???
Avatar
Kazio / 16 sierpnia 2012 o 12:36
Czy w tym mieście ktoś widział jak jest pięknie wyremontowany plac przed katedrą??Kiedyś widziałem.Teraz to tylko można samochody podziwiać.Te światełka w kostce które podświetlają podwozia niepotrzebnie były kiedyś świetne.
Avatar
lola / 16 sierpnia 2012 o 10:10
A gdzie tu "odpuszczenie winy naszym winowajcom" księże proboszczu?
Avatar
jaro / 15 sierpnia 2012 o 23:08
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]mama każe dziecku isc spac. sąd karze zbrodniarza. naucz sie
Avatar
Jarek / 15 sierpnia 2012 o 22:35
powinni dowalić mu 1000 zł kary to raz dwa nauczyłby się porządku a nie szukał wymówek jak tu nie zapłacić kary tylko zostawiać samochód gdzie mu się podoba.
Avatar
Paweł / 15 sierpnia 2012 o 21:49
A dlaczego wprowadzaja ludzi w bład, czy na weekend świeta znaki są zasłaniane czy wtedy konserwator zabytków mówi można księżom wtedy nie zasłania widoków.Jak zwykle żądzi kler i chodzi tylko o pieniądze utarg w święta i weekend spory bo wierni przyjeżdzaja a i na tace chętnie papierek z wyższym nominałem dadza a w dzień powszedni niech wierni kary płacą.DODAM ZE NIE WSZYSCY SĄ KARANI OPŁATĄ DODATKOWĄ PŁACĄ TYLKO CI CO UKŁADÓW NIE MAJA I NIE SĄ BLISKO Z KLEREM. TAKA SMUTNA PRAWDA.
Avatar
kozak / 15 sierpnia 2012 o 21:47
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]

musisz się dokształcić kolego troszeczkę...
Avatar
j;l / 15 sierpnia 2012 o 20:46
jeszcze zróbcie miejsca parkingowe w bocznych nawach a w kryptach to nawet strzeżone.Kościół rzucił się na parkingi w tym mieście.
1.I armii wojska polskiego,staszica-KUL
2.Ruska-prawosławni
3.katedra-spóła
4.wizytki -kościół
pewnie jeszcze jakieś sa
Avatar
ortograf / 15 sierpnia 2012 o 20:23
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
Avatar
ep09 / 16 sierpnia 2012 o 20:50
Wypowiem się, bo sam przez to przechodziłem. Ponad rok temu sam pojechałem na ten parking, mieszkam w Lublinie ale pochodzę z mazowieckiego i mój samochód miał mazowieckie blachy. Wjechałem na parking(godzina 17), parking był pełny, po środku stała ta tablica że nie wolno parkować a za nią stało kilkadziesiąt samochodów. Jedno miejsce znalazłem własnie na środku. Myślałem że to stary znak, który ktoś zapomniał sprzatnąć(jakich u nas jest wiele na drogach) Zapłaciłem za bilet i poszedłem sobie. Wracam za 5 minut a za wycieraczką mandat: 50 zł za złe parkowanie, szukałem tego co mi ten mandat wypisał ale go nie znalazłem. Ktoś z samochodu obok powiedział mi, że przyszła kobieta, wypisała mandat i poszla sobie(był straszny mróz). Okazało się że nikomu innemu nie wlepiła mandatu, bo inne samochody były zarejestrowane w Lublinie. Czekałem za tę kobietę ale nie pojawiła się, chcialem zapytać się dlaczego tylko ja dostałem mandat. Niestety niepojawiła się. Napisałem odwołanie a w zasadzuie tylko je zgłosiłem, bo strona do odwołania jest skonstruowana w ten sposób że sama odpowiada za petenta. Moje odwołanie zostało zaakceptowane. Ale postraszyłem ich gazetami i rzecznikiem praw konsumenta.
Mnie się udało ale bardzo wkurzony byłem na tę sytuację.
Wypowiem się, bo sam przez to przechodziłem. Ponad rok temu sam pojechałem na ten parking, mieszkam w Lublinie ale pochodzę z mazowieckiego i mój samochód miał mazowieckie blachy. Wjechałem na parking(godzina 17), parking był pełny, po środku stała ta tablica że nie wolno parkować a za nią stało kilkadziesiąt samochodów. Jedno miejsce znalazłem własnie na środku. Myślałem że to stary znak, który ktoś zapomniał sprzatnąć(jakich u nas jest wiele na drogach) Zapłaciłem za bilet i poszedłem sobie. Wracam za 5 minut a za wycieraczką mandat: 50 zł... rozwiń
Avatar
dp / 16 sierpnia 2012 o 13:26
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]
Poprawna wersja w znaczeniu 'wydaje polecenie' (od kazać): czyli każe(nakazuje).Z wymienia się na Ż. Proste chyba???
Avatar
Kazio / 16 sierpnia 2012 o 12:36
Czy w tym mieście ktoś widział jak jest pięknie wyremontowany plac przed katedrą??Kiedyś widziałem.Teraz to tylko można samochody podziwiać.Te światełka w kostce które podświetlają podwozia niepotrzebnie były kiedyś świetne.
Avatar
lola / 16 sierpnia 2012 o 10:10
A gdzie tu "odpuszczenie winy naszym winowajcom" księże proboszczu?
Avatar
jaro / 15 sierpnia 2012 o 23:08
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]mama każe dziecku isc spac. sąd karze zbrodniarza. naucz sie
Avatar
Jarek / 15 sierpnia 2012 o 22:35
powinni dowalić mu 1000 zł kary to raz dwa nauczyłby się porządku a nie szukał wymówek jak tu nie zapłacić kary tylko zostawiać samochód gdzie mu się podoba.
Avatar
Paweł / 15 sierpnia 2012 o 21:49
A dlaczego wprowadzaja ludzi w bład, czy na weekend świeta znaki są zasłaniane czy wtedy konserwator zabytków mówi można księżom wtedy nie zasłania widoków.Jak zwykle żądzi kler i chodzi tylko o pieniądze utarg w święta i weekend spory bo wierni przyjeżdzaja a i na tace chętnie papierek z wyższym nominałem dadza a w dzień powszedni niech wierni kary płacą.DODAM ZE NIE WSZYSCY SĄ KARANI OPŁATĄ DODATKOWĄ PŁACĄ TYLKO CI CO UKŁADÓW NIE MAJA I NIE SĄ BLISKO Z KLEREM. TAKA SMUTNA PRAWDA.
Avatar
kozak / 15 sierpnia 2012 o 21:47
[quote name='ortograf' timestamp='1345054984' post='664764']
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
[/quote]

musisz się dokształcić kolego troszeczkę...
Avatar
j;l / 15 sierpnia 2012 o 20:46
jeszcze zróbcie miejsca parkingowe w bocznych nawach a w kryptach to nawet strzeżone.Kościół rzucił się na parkingi w tym mieście.
1.I armii wojska polskiego,staszica-KUL
2.Ruska-prawosławni
3.katedra-spóła
4.wizytki -kościół
pewnie jeszcze jakieś sa
Avatar
ortograf / 15 sierpnia 2012 o 20:23
każe zapłacić kierowcy ??

chyba KARZE ,poziom jak zwykle imponujący redaktorków z dziennika......
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!