niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Jednostka czy naród? (video)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2007, 13:16

W czwartek, 29 marca na Wydziale Politologii UMCS odbyła się debata ''Czy wolność jednostki stoi wyżej niż interes narodu?''
Uczestnikami debaty byli przedstawiciele Stowarzyszeniem KoLiber, którzy bronili tezy oraz Młodzież Wszechpolska, która przeciwstawiała się tezie.

Debata miała charakter oxfordzki, a więc były ściśle określone zasady oraz czas wypowiedzi dyskutantów. Każda grupa składała się z trzech osób. Dyskusję rozpoczął Mikołaj Barczentewicz ze Stowarzyszenia KoLiber, twierdząc, że interes jednostki jest ważniejszy od interesu narodu.i człowiek pod kątem własnych, swoiście rozumianych interesów jest w stanie stwierdzić, co jest dla niej dobre, a co nie.
Jako drugi swoje poglądy przedstawił Krzysztof Kotlinowski z Młodzieży Wszechpolskiej, mówiąc, że jednostka żyjąc w narodzie musi podporządkować pewne dziedziny życia w mniejszym lub większym stopniu interesom narodu. Takim przykładem jest to, że płacąc podatki godzimy się na to, aby instytucje państwowe tak rozdysponowały zgromadzone środki, aby było to najlepsze dla interesu całego narodu.
Każda grupa odpowiadała na pytania publiczności..
O wyniku debaty zadecydowała publiczność, która oddała 62 głosy na Stowarzyszenie KoLiber i 7 głosów na Młodzież Wszechpolską.
Debata zorganizowana została przez studentów Koła Dziennikarskiego Wydziału Politologii UMCS.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!