poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Jest chętny na zakup zrujnowanej kamienicy przy ul. Niecałej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2009, 22:31

Jeśli Ratusz ogłosi przetarg na sprzedaż kamienicy Niecała 3, na pewno wystartujemy - zapowiada Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych. Oferta uczelni trafiła na biurko prezydenta miasta.

Niecała 3 to wpisana do rejestru zabytków kamienica z 1881 r. I jeden z najbardziej zniszczonych budynków w śródmieściu. Ostatni lokator wyprowadził się z niej na początku 2007 roku. Od tamtej pory budynek stoi pusty. Został doszczętnie zdewastowany. Kilka razy był podpalany.

Miejska spółka Kamienice Miasta, która administruje gmachem, początkowo szukała dla niego najemcy. Ten miałby pokryć część kosztów remontu, ale w zamian mógłby wynajmować pomieszczenia po najniższej stawce. Potem mówiło się o sprzedaży kamienicy. Było kilku chętnych, ale ostatecznie nikt nie złożył poważnej oferty.

- Mam pierwszą ofertę chęci zakupu - mówi Krzysztof Krzyżanowski, prezes Kamienic Miasta. Zgłosiła się Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka z Warszawy. Uczelnia jest właścicielem Międzyuczelnianego Instytutu Dziennikarstwa i Nauk Społecznych im. M. Wańkowicza, który mieści się przy ul. Szewskiej.

- Docelowo chcemy otworzyć w Lublinie pełnoprawny wydział zamiejscowy - zapowiada Piotr Kusznieruk, kanclerz WSHiFM. - I właśnie dla jego potrzeb szukamy nowego lokalu. Kamienica przy ul. Niecałej byłaby idealna, bo jest odpowiednio duża, a poza tym mieści się w centrum i w pobliżu innych obiektów akademickich (Wydziału Politologii UMCS - przyp. red.).

- To władze miasta muszą zdecydować o ewentualnej sprzedaży. Wtedy my ogłosimy przetarg - tłumaczy szef Kamienic Miasta. - A my w nim na pewno wystartujemy - zapewnia kanclerz Kusznieruk.

Potencjalny nabywca musiałby zapłacić miastu ponad 2 mln zł. Na generalny remont budynku potrzeba kolejnych 3-4 mln. Jeśli przetarg wygrałaby warszawska uczelnia, pierwsi studenci rozpoczną zajęcia przy ul. Niecałej od początku roku akademickiego 2010/2011.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!