Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Jest decyzja: Od soboty zaczyna działać nowy dworzec busów niedaleko Ruskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pi
Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pi

W sobotę rozpocznie działalność tymczasowy dworzec busów komunikacji podmiejskiej. Plac znajduje się koło al. Tysiąclecia, przy ul Cerkiewnej między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS. Mają tam stawać busy zatrzymujące się dotąd na dworcu przy Ruskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tak, od jutra będziemy kierować busy w nowe miejsce – potwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Przy Ruskiej umieścimy tablice kierujące pasażerów, będziemy też informować kierowców – zapowiada.

Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie kursy przeniosą się na Cerkiewną. Z zarządzającą tym dworcem spółką MKK umowy podpisało jak dotąd ok. 60 spośród blisko 80 przewoźników korzystających z placu przy Ruskiej. – Pozostałych też wpuszczę, a sprawy formalne będziemy załatwiali później – deklaruje Janusz Wilk, prezes MKK. – Nie jest ważne, czy przewoźnik ma umowę, czy nie. Ważne, żeby nie utrudniać życia pasażerom.

Na stworzenie nowego miejsca do obsługi podróżnych miasto zdecydowało się nie mogąc przejąć dworca przy Ruskiej od poprzedniego dzierżawcy. Przez lata teren ten dzierżawiła Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków wraz z innymi działkami w tym rejonie, m.in. targowiskiem i halą targową.

Umowa między miastem a LFOZ wygasła z końcem października, a Ratusz postanowił jej nie przedłużać i powierzyć administrowanie terenami spółce MKK należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Fundacja oddała wszystkie działki poza dworcem, którego zwrot uzależnia od uzyskania od miasta 360 tys. zł tytułem zwrotu pieniędzy zainwestowanych w teren. Miasto odrzuca te żądania.

Do końca listopada LFOZ miała czas na zwrot dworca. Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pismo, że fundacja nie odda działki. – Skierujemy do sądu wniosek o eksmisję. Wystąpimy też o zwrot korzyści pobieranych przez fundację z tej nieruchomości – zapowiada Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jahooo / 30 listopada 2012 o 21:41
W latach 70-tych ten dworzec wyglądał o niebo lepiej niż po 2000 roku.
Tak szkaradnego dworca trudno szukać w mieście wojewódzkim.
A Łęczna może być tu wzorem.
Może po wyburzeniu części filharmonii buldożery skierować na ten księżycowy teren?
Avatar
miodzio / 30 listopada 2012 o 19:01
[quote name='omsoho that' timestamp='1354279431' post='702374']
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
[/quote]Ale kulturalny człowiek, jaki piękny i wysublimowany język. Nie zazdroszczę Żukowi takich sojuszników.
Avatar
to jest wlasnie polska / 30 listopada 2012 o 15:25
Tak, róbcie problemy, gdy bardzo duża część osób dojeżdża do Lublina!
Wiem, że nie jest to duża zmiana, ale tak kombinują, że niedługo nikt nie dojedzie do Lublina! Myślcie trochę, bo pod Lublinem nie ma pracy, a wiele osób taką pracę znajduje właśnie w Lublinie i MUSI jakoś dojechać. Ja mam ten problem, że nie mam auta a dojeżdżać muszę, więc trochę zrozumienia dla przewoźników!!!!
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:41
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:40
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
maxi / 30 listopada 2012 o 13:47
Ten prezyden Żuk nawet nie potrafi sobie poradzić z małym dworcem a raczej przystankiem dla busów
Avatar
omsoho that / 30 listopada 2012 o 13:43
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 12:50
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...
Avatar
Jahooo / 30 listopada 2012 o 21:41
W latach 70-tych ten dworzec wyglądał o niebo lepiej niż po 2000 roku.
Tak szkaradnego dworca trudno szukać w mieście wojewódzkim.
A Łęczna może być tu wzorem.
Może po wyburzeniu części filharmonii buldożery skierować na ten księżycowy teren?
Avatar
miodzio / 30 listopada 2012 o 19:01
[quote name='omsoho that' timestamp='1354279431' post='702374']
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
[/quote]Ale kulturalny człowiek, jaki piękny i wysublimowany język. Nie zazdroszczę Żukowi takich sojuszników.
Avatar
to jest wlasnie polska / 30 listopada 2012 o 15:25
Tak, róbcie problemy, gdy bardzo duża część osób dojeżdża do Lublina!
Wiem, że nie jest to duża zmiana, ale tak kombinują, że niedługo nikt nie dojedzie do Lublina! Myślcie trochę, bo pod Lublinem nie ma pracy, a wiele osób taką pracę znajduje właśnie w Lublinie i MUSI jakoś dojechać. Ja mam ten problem, że nie mam auta a dojeżdżać muszę, więc trochę zrozumienia dla przewoźników!!!!
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:41
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:40
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
maxi / 30 listopada 2012 o 13:47
Ten prezyden Żuk nawet nie potrafi sobie poradzić z małym dworcem a raczej przystankiem dla busów
Avatar
omsoho that / 30 listopada 2012 o 13:43
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 12:50
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...