poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Jest pomysł na rozładowanie korków na al. Warszawskiej. Ale na razie nic z tego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 grudnia 2014, 08:30
Autor: Dominik Smaga

Swój pomysł na rozładowanie korków na al. Warszawskiej przesłał do nas jeden z Czytelników. - Rozwiązanie jest bardzo ciekawe - przyznaje Ratusz. Ale zastrzega, że zmian nie da się wprowadzić... przez najbliższe pięć lat.

Korki na al. Warszawskiej tworzą się zwłaszcza rano, na odcinku od ul. Zbożowej do nowego wiaduktu. Jedną z przyczyn jest to, że dość późno rozdzielany jest ruch samochodów jadących na wprost i tych skręcających w lewo. Jeden z mieszkańców, pan Marek poszedł o krok dalej i sam opracował nową organizację ruchu, z przebudową drogi i zmianą oznakowania włącznie.

W największym skrócie zmiana ta skutkowałaby wydzieleniem na al. Warszawskiej, jeszcze przed skrzyżowaniem ze Sławinkowską, dwóch pasów do jazdy na wprost i jednego do skrętu w lewo. Teraz jest tylko po jednym pasie. Za skrzyżowaniem miałyby się znajdować dwa pasy do jazdy na wprost i jeden do zjazdu w prawo na łącznicę. Ubyłby za to jeden pas w kierunku przeciwnym.

- Na pewno ta propozycja wymaga jeszcze dopracowania, ale proszę potraktować ją jako głos w dyskusji, jak pozbyć się korków na tym odcinku, zwłaszcza w godzinach porannych - pisze do nas Czytelnik Marek.

- Rozwiązanie jest bardzo ciekawe - stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Jednak proponowane zmiany wymagają zasadniczych zmian w geometrii drogi, w tym przesunięcia wyspy oraz przebudowy sygnalizacji, a więc z uwagi na pięcioletnią trwałość projektu nie są formalnie możliwe teraz do wdrożenia.

Wspomniany okres trwałości wymagany jest przy unijnych inwestycjach i oznacza, że przez ten czas nie można w znaczący sposób zmodyfikować tego, co zostało zbudowane. W przeciwnym razie można stracić dotację z funduszy Unii Europejskiej.

- Proponowane zmiany z pewnością pozwoliłyby na lepszy niż jest to obecnie rozkład kolejki i skrócenie jej zasięgu - przyznaje Kieliszek. - Niemniej układ ulic jest systemem naczyń połączonych i zaproponowana zmiana spowoduje po prostu przeniesienie korków na następne skrzyżowanie. Pierwszym w kolejności jest to na wiadukcie.

Jedno, na co w tej chwili można liczyć od miasta, to ewentualne zmiany ustawienia sygnalizacji. - Ale wymaga to jeszcze obserwacji w terenie - zastrzegają urzędnicy i przyznają, że o całkowitej likwidacji korków nie może być mowy.
  Edytuj ten wpis
Piotr
Robert
Adi
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotr
Piotr (22 grudnia 2014 o 00:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zatoczka autobusowa przed światłami to swoista wisienka na torcie! Dodatkowo spowalnia ruch. Czy projektant tego skrzyżowania nie wie, że ludzie jadą rano do pracy "na raz" a wracają rozproszeni? Wystarczy zmienić proporcje, jeden pas na Sławinek, dwa do Lublina. Przed remontem drogi jechaliśmy do centrum dwoma pasami, teraz jednym. Ręce opadają :( Kto to projektował? Kto zatwierdził? 

Rozwiń
Robert
Robert (17 grudnia 2014 o 23:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W największym skrócie to na wiadukcie mają być dwa pasy mają być do jazdy do Lublina a jeden pas do jazdy z Lublina do Warszawy. Szczególnie, że z góry od Lublina zjeżdza się jedny, pasem a od Warszawy zjeżdza się dwoma pasami.

To idioda projektakt odwrócił tę zasadę na samym wiadukcie i zepsuł kompletnie.

Tego nie da się przeprowadzic małymi kosztami bo na wiadukcie pobudowali wysepki i postawili na nich sygnalizatory.

Tylko że przez bład jednego czy kilku ludzi musi się meczyć teraz kilkanaście tysięcy ludzi codziennie ?

Rozwiń
Adi
Adi (17 grudnia 2014 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Rozwiń
Adi
Adi (17 grudnia 2014 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Rozwiń
Gość
Gość (17 grudnia 2014 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

takie jest "prawo unijne" - najprościej rzecz ujmując

proponuję trochę sie douczyć, doczytać zanim napisze się tak żenujący komentarz!!!

Kto zawierał taki kontrakt na 5 lat ? czy jeszcze pracuje ? Niech upublicznią dane kto to taki  "mądry" zawiera takie kontrakty. Dlaczego go chroni prawo?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!