niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Jest robota w Tesco

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2004, 18:39

350 osób znajdzie pracę w nowo budowanym hipermarkecie Tesco na Węglinie. Rekrutacja już się zaczęła. Szansę będą mieli m.in. bezrobotni z Lublina i okolic.

Wczoraj w Centrum Rekrutacyjnym przy ul. Krochmalnej 24 było jeszcze spokojnie. Szafka na dokumenty od kandydatów świeciła pustkami. Przy każdej z ponad 30 przegródek kartka z nazwą stanowiska: kierownik działu personalnego, kierownik stoiska nabiał, asystent skarbca...
– Pan na jakie stanowisko? – pytamy mężczyznę, który czekał na rozmowę.
– Wszystko jedno jakie, byle dostać pracę – odpowiada.
Prowadząca Centrum Rekrutacji Dorota Głuszkiewicz mówi, że to początki naboru. – Ale zainteresowanie już jest. Niektórzy dzwonią po informacje, inni przychodzą z gotowymi dokumentami.
Poszukiwania przyszłych pracowników odbywać się będą także za pośrednictwem Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.
– Zanim hipermarket rozpocznie swoją działalność, zorganizujemy wspólnie z MUP dni otwarte – zapowiada Marta Lau z działu współpracy z mediami Tesco Polska. – Każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się o naszej firmie i specyfice pracy w dużym obiekcie handlowym oraz na miejscu wypełnić i złożyć podanie o pracę oraz życiorys.
Kto ma największe szanse na zdobycie pracy? 40 proc. zatrudnionych w hipermarketach Tesco stanowią osoby, które wcześniej były zarejestrowane jako bezrobotne, a 11 proc. to absolwenci.
– Najważniejszym kryterium, które decyduje o przyjęciu, jest po prostu chęć podjęcia pracy, a nie wiek czy znajomość języków obcych – dodaje Lau. – Nasz system szkoleń pozwala uzupełnić wiedzę i uzyskać nowe umiejętności. Dlatego sprawa kierunkowego wykształcenia i doświadczenia jest drugoplanowa.
Z tego, że Lublinowi przybędzie nowych miejsc pracy cieszy się Józef Prokopiuk, zastępca kierownika Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Liczy się każda oferta – mówi.
Choć Tesco prowadzi rekrutację tylko dla hipermarketu, pracę w nowym centrum znajdą także osoby zatrudnione w sklepach w pasażu handlowym. Może to być kolejne 200 osób.

Kogo szuka Tesco

Do lubelskiego hipermarketu centrala Tesco poszukuje teraz kandydatów na stanowiska kasjerek-sprzedawców, operatorów wózków widłowych, pracowników stoisk i magazynu, pracowników działu kontroli cen i zapasów, działu technicznego oraz specjalistów bhp, marketingu jak i działu kadr. Informacje można uzyskać w Centrum Rekrutacyjnym przy ul. Krochmalnej 24. Dokumenty (życiorys i list motywacyjny) można wysłać także przez Internet. Na stronie www.tesco.pl trzeba wejść w zakładkę „Praca” i skorzystać z opcji „CV on line”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!