poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Jeszcze nie zamkną mostu na ul. Głównej w Lublinie. Poczekają do wakacji

Dodano: 8 czerwca 2016, 18:13
Autor: Dominik Smaga

W ostatniej chwili miasto zmienia termin zamknięcia mostu w ciągu ul. Głównej. Skrót między ul. Nałęczowską i al. Warszawską zostanie zamknięty dopiero w wakacje. – Nie chcemy utrudniać dzieciom dojazdu do szkoły przy Sławinkowskiej – tłumaczą urzędnicy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pierwotnie planowano, że tymczasowa przeprawa przez Czechówkę zostanie zamknięta dla ruchu w czwartek, 9 czerwca, czyli jutro. Wtedy też miały się zacząć prace przy rozbiórce prowizorycznego mostu i znajdującej się pod nim konstrukcji. Jej katastrofalny stan sprawił, że jesienią 2013 roku przejazd przez rzekę trzeba było na pewien czas zamknąć. Most trzymał się „na słowo honoru”, jego poszczególne elementy jedynie opierały się o siebie.

W ten sposób znikł skrót ze Sławinka na Szerokie, a kierowcy byli zmuszeni do jazdy naokoło przez al. Kraśnicką, co znacznie wydłużało czas podróży. Miasto zdołało tu zbudować prowizoryczną konstrukcję, która pozwoliła przywrócić ruch.

Niemal w ostatniej chwili przed planowaną na jutro rozbiórką tymczasowej przeprawy miasto zdecydowało, że prace rozpoczną się później.

– Nie wcześniej, niż 25 czerwca – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ratusz wprost przyznaje, że chciał oszczędzić problemów z dowozem dzieci do szkoły przy ul. Sławinkowskiej, która nie była jeszcze otwarta, gdy po raz pierwszy trzeba było zamknąć przejazd nad rzeką i dzieci uczęszczały na zajęcia na al. Warszawską.

Wraz z początkiem wakacji nie będzie można już przejechać ul. Główną z jednego końca na drugi. Jedynie dla pieszych zostanie przerzucona prowizoryczna kładka przez rzekę. Nowa przeprawa nie będzie już mostem, ale przepustem podobnym do „rur”, którymi ul. Północna biegnie w rejonie wiaduktu Poniatowskiego. Całość będzie mieć 80 m długości i ma kosztować 1,7 mln złotych.

W trakcie budowy od strony al. Warszawskiej będzie można wjechać w ul. Główną na odległość nie większą, niż 900 metrów. Natomiast kierowcy jadący od strony Nałęczowskiej dotrą tylko do skrzyżowania z Wądolną, a tam będą mogli wybrać: albo skręcić w lewo w stronę ul. Zakątek albo w prawo w ul. Szerokie. Natomiast z Wądolnej koło stawu da się wyjechać tylko w stronę Nałęczowskiej.

Jesień 2013 roku

Przejazd przez rzekę trzeba było na pewien czas zamknąć. Most trzymał się „na słowo honoru”, jego poszczególne elementy jedynie opierały się o siebie.

Zima 2016 roku

Udało się skompletować dokumenty niezbędne do budowy nowej przeprawy.

Lato 2016

Nie będzie można już przejechać ul. Główną z jednego końca na drugi.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 czerwca 2016 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i bardzo dobrze
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2016 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wszystko przez "Paradoks Alei Solidarności": wiadukt do pięciu domów i brak prawoskrętów na 3 dzielnice miasta: Szerokie, Sławin, Sławinek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!