wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Jeszcze poczekamy na nowy wiadukt na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Ducha

Dodano: 28 listopada 2016, 19:50
Autor: Dominik Smaga

Jednak nie w tym roku, ale dopiero wiosną otwarty ma być dla ruchu nowy wiadukt na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Ducha. To o kilka miesięcy później niż zapowiadano. Dlaczego? Ratusz, który niedawno ostro skrytykował wykonawcę prac, dziś mocno łagodzi ton

– Miało być wcześniej, szybciej – tak jeszcze dwa tygodnie temu mówił dziennikarzom Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów. O firmie przebudowującej skrzyżowanie mówił prosto z mostu „obawiałem się, że ten wykonawca może sobie z tym tematem nie poradzić”. Zarzucał robotnikom używanie sprzętu „prawie, że z muzeum”. Firma Skanska odpisała nam, że nie zgadza się z zarzutami, ale nie wdawała się w szczegóły.

Szczegółów zażądało miasto, wzywając firmę do przedstawienia nowego harmonogramu prac. Był on tematem rozmów zaczętych w piątek, a zakończonych wczoraj. Po tych spotkaniach miasto znacznie łagodzi ton i nie krytykuje już tempa robót, a wręcz... chwali Skanskę za to, że już teraz prowadzi prace planowane pierwotnie na rok 2017.

Nie zmienia to faktu, że wiadukt nie będzie otwarty w tym roku, choć takie były zapowiedzi. Jakie są nowe, aktualne deklaracje? – Przewidywany czas to przełom kwietnia i maja – stwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Mimo to miasto nie używa nawet słowa „opóźnienie”. – Planowane korekty harmonogramu są stałym elementem całego procesu budowy i naturalnie wynikają z jego dynamiki – mówi rzeczniczka.

Ratusz nie wini też wykonawcy. Skąd więc ta zmiana terminu? – Przede wszystkim z uwagi na warunki pogodowe i zimową aurę, która uniemożliwi wykonanie pełnego planowanego zakresu robót, w tym m .in. wykonanie izolacji i warstwy ścieralnej asfaltu – tłumaczy Bobowska.

Ratusz liczył na to, że uda się przenieść ruch na górę jeszcze zanim zapanują zimowe warunki jazdy, by zmniejszyć korki na głównej trasie. Tak się jednak nie stanie. Okazuje się, że jedyne na co można liczyć w najbliższym czasie, to wyjęcie spod wiaduktu szalunków, co ułatwi przejazd. Kiedy to nastąpi? – Prawdopodobnie w drugiej połowie grudnia – szacuje Ratusz. 

Po spotkaniu z firmą Skanska miasto informuje oficjalnie, że cała przebudowa skrzyżowania ma się zakończyć przed czasem. – Wykonawca deklaruje zakończenie robót z końcem sierpnia, czyli dwa miesiące przed terminem zakończenia inwestycji wynikającym z umowy – informuje Bobowska.

Umowa z firmą Skanska opiewa na 66 mln zł.

Tymczasem na placu budowy

Na wschodniej jezdni al. Sikorskiego (tej po stronie ul. Puławskiej) zaczęły się już prace przy podbudowie drogi. Natomiast na jezdni al. Solidarności między al. Sikorskiego i ul. Kosmowskiej grunt został już ustabilizowany betonowymi palami. Trwa też budowa najazdów na nowy wiadukt. 

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje wiadukt
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2016 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koperta ma większą siłę niż beton. Było be a już jest cacy.
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2016 o 01:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
heh, a o zachodniej obwodnicy cisza...a miała być otwarta 30.11. no tak ale tam GW jest Budimex...pewnie niedługo znowu drona wyślą i będziemy oglądać postęp prac. a termin? nieważne....
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2016 o 13:35) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Celowo podali tak krótki termin żeby ludzie z botanika nie darli się a teraz jak już się przyzwyczaili to zwali się na sprzęt , pogodę . Od razy wiedziałem że się nie wyrobią jak zobaczyłem skalę przedsięwzięcia w maju to jest bardzo duża inwestycja
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2016 o 13:11) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
zastanawiające jest to, że Dyrektor ZDiM, na forum publicznym ogłasza zarzuty wobec Skanska, które okazują się nieprawdą, po weryfikacji Miasta...
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2016 o 14:37) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
#MiastoKorek
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!