Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2011 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Joanna Mucha bliżej Gąsior-Marek na liście

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas PAP
0 23 A A
Magdalena Gąsior-Marek nadal pierwsza, tuż za nią Joanna Mucha. Przynajmniej do niedzieli (Archiwum)
Magdalena Gąsior-Marek nadal pierwsza, tuż za nią Joanna Mucha. Przynajmniej do niedzieli (Archiwum)

Magdalena Gąsior-Marek nadal otwiera lubelską listę kandydatów PO do Sejmu. Joanna Mucha awansowała na drugie miejsce, a wicewojewoda Henryka Strojnowska wypadła z listy. Jednak mogą być jeszcze zmiany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetasowania to efekt walki frakcji w lubelskiej PO. Początkowo Joanna Mucha miała startować z czwartego miejsca, a Włodzimierz Karpiński z piątego. Oboje zaprotestowali. Decyzje zapadły w czwartek wieczorem po gorącej dyskusji podczas zarządu PO w Warszawie.

Najbardziej atrakcyjne miejsce na liście, czyli "jedynkę” nadal zajmuje młoda posłanka Magdalena Gąsior-Marek. Mucha awansowała na drugie miejsce, a Karpiński na trzecie. Kolejna niespodzianka – z listy wypadła wicewojewoda Henryka Strojnowska, która miała kandydować z drugiego miejsca. – W wyborach startuje również wojewoda, a my musimy zapewnić sprawne działanie administracji. Stąd taka decyzja – tłumaczy poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie.

– Pani wojewoda powstrzyma się od komentarzy do poniedziałku – mówi Michał Jastrzębski, doradca Strojnowskiej.

Na czwartej pozycji wylądował poseł Wojciech Wilk. Cezarego Kucharskiego, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej władze PO przesunęły z dziesiątego na piąte miejsce.

Zarząd został przerwany do niedzieli. Według nieoficjalnych informacji Tusk zapowiedział, że kwestia lubelskiej "jedynki” nie jest jeszcze przesądzona. – Sprawę okręgu lubelskiego już rozstrzygnęliśmy – mówi tymczasem Żmijan.

– Uszanuję każdą decyzję zarządu. Jeśli ktoś przez cztery lata pracował dla mieszkańców, to dla niego nie jest ważne miejsce. Kto zostanie posłem, zdecydują wyborcy – komentuje Gąsior-Marek.

W Platformie ścierają się frakcje ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka (tzw. "spółdzielnia”) oraz marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Gąsior-Marek kojarzona jest z pierwszą opcją. Mucha i Karpiński uchodzą za ludzi marszałka. Schetyna chciał, żeby Mucha otwierała listę w Lublinie, poparł go premier, ale zostali przegłosowani i Gąsior-Marek utrzymała, póki co, "jedynkę”.

Według informacji "Rzeczpospolitej” Mucha miała postawić ultimatum – pierwsze miejsce, albo rezygnacja z kandydowania. – Nic mi o tym nie wiadomo – stwierdza Żmijan. Mucha nie odbierała wczoraj od nas telefonu.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 stycznia 2014 o 20:15

Naciśnij zielony guzik i przekonaj się jak łatwo zarabiamy pieniądze.
http://pieniazek.latwy.pl Jeśli umiesz czytać, jeśli nie to szkoda Twojego czasu.

Avatar
edyta / 3 lipca 2011 o 14:28
[quote name='marek' timestamp='1309685708' post='497134']
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
[/quote]
Na żadną MUCHĘ TSE TSE nie zagłosuje mądry i odpowiedzialny człowiek. Zafunduje emerytom EUTANAZJĘ!!!! Koniec głupiej laluni!
Avatar
Gość / 3 lipca 2011 o 12:16
[quote name='marek' timestamp='1309685708' post='497134']
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
[/quote]
to w końcu gąsior czy marek
Avatar
Gość / 3 lipca 2011 o 12:16
[quote name='xxxx' timestamp='1309639271' post='497066']
SZAREWMU WYBORCY-SZANOWNY PANIE.
[/quote]
Jak już się czepiamy to "szaremu" szanowny Panie.
Avatar
marek / 3 lipca 2011 o 11:35
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
Avatar
xxxx / 2 lipca 2011 o 22:41
[quote name='xxx' timestamp='1309616385' post='496994']
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, zwykłemu szaremu wyborcowi, co Pani Gąsior-Marek zrobiła dla Lublina? Nie co obiecała i obieca pewnie przed wyborami ale co zrobiła?
[/quote]
SZAREWMU WYBORCY-SZANOWNY PANIE.
Avatar
hmmm / 2 lipca 2011 o 17:07
Prawda jest taka, że przy obecnym systemie głosowania taka Gąsior Marek i Mucha mają spore szanse dostać się do sejmu. I jeśli się dobrze przyjrzeć to żadna z istniejących partii nie dba w o interesy lubelszczyzny tylko o swoje wynagrodzenia. Zobaczcie np kto robi interesy w Lublinie i zarząda spółkami skarbu państwa typu PKS, Lotnisko itp. Tam w większości rządzą ludzie z partyjnego przydziału (bez wyjątku z PO, PiS, SLD, Ordyncka i PSL) a nie specjaliści w danej dziedzinie.
Avatar
xxx / 2 lipca 2011 o 16:19
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, zwykłemu szaremu wyborcowi, co Pani Gąsior-Marek zrobiła dla Lublina? Nie co obiecała i obieca pewnie przed wyborami ale co zrobiła?
Avatar
obserwator / 2 lipca 2011 o 15:07
[quote name='Adam Baranowski' timestamp='1309598332' post='496878']
Jestem zażenowany tym że PO wystawia na "1" panią Gąsior - Marek, po prostu czuję się obrażony tym że ta partia której byłem do tej pory sympatykiem i głosowałem na ich przedstawicieli proponuje mi takiego reprezentanta w sejmie, żenada. Pani Mucha spełnia chociaż jakieś minima aby być posłem, zaś pani Gąsior-Marek dostała swoją szansę w tej kadencji i tylko skompromitowała się na cały kraj lecąc do Grabarczuka z kwiatami. Nie sądziłem że w ogóle będzie na liście do sejmu, ale widać że w PO najważniejsze jest podlizywanie się komu trzeba. Po wyborach wszyscy są zdziwieni dlaczego w Lublinie wygrywa PiS, właśnie dlatego że w Lublinie PO robi wrażenie zbieraniny ludzi nie najwyższego pokroju próbujących dorwać się do władzy. Wartościowi ludzie zostają odsunięci (np. pani Gilowska) a inni honorowo odchodzą sami. I na pierwszego reprezentanta regionu zostaje nam tylko pani Gąsior-Marek. Żenada i wstyd...
[/quote]
Nie powiedziałabym ,ze wygrywa PiS .Ostanie wybory na prezydenta Lublina wygrał reprezentant PO i jak do tej pory dobrze sobie radzi na tym stanowisku.
[quote name='Adam Baranowski' timestamp='1309598332' post='496878']
Jestem zażenowany tym że PO wystawia na "1" panią Gąsior - Marek, po prostu czuję się obrażony tym że ta partia której byłem do tej pory sympatykiem i głosowałem na ich przedstawicieli proponuje mi takiego reprezentanta w sejmie, żenada. Pani Mucha spełnia chociaż jakieś minima aby być posłem, zaś pani Gąsior-Marek dostała swoją szansę w tej kadencji i tylko skompromitowała się na cały kraj lecąc do Grabarczuka z kwiatami. Nie sądziłem... rozwiń
Avatar
Gosc zz / 2 lipca 2011 o 14:57
No a co ze Strojnowską? Może na nią ludzie by głosowali...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2014 o 20:15

Naciśnij zielony guzik i przekonaj się jak łatwo zarabiamy pieniądze.
http://pieniazek.latwy.pl Jeśli umiesz czytać, jeśli nie to szkoda Twojego czasu.

Avatar
edyta / 3 lipca 2011 o 14:28
[quote name='marek' timestamp='1309685708' post='497134']
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
[/quote]
Na żadną MUCHĘ TSE TSE nie zagłosuje mądry i odpowiedzialny człowiek. Zafunduje emerytom EUTANAZJĘ!!!! Koniec głupiej laluni!
Avatar
Gość / 3 lipca 2011 o 12:16
[quote name='marek' timestamp='1309685708' post='497134']
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
[/quote]
to w końcu gąsior czy marek
Avatar
Gość / 3 lipca 2011 o 12:16
[quote name='xxxx' timestamp='1309639271' post='497066']
SZAREWMU WYBORCY-SZANOWNY PANIE.
[/quote]
Jak już się czepiamy to "szaremu" szanowny Panie.
Avatar
marek / 3 lipca 2011 o 11:35
Nie znam Pani Gąsior-Marek. Będę głosował na Panią Muchę.
Avatar
xxxx / 2 lipca 2011 o 22:41
[quote name='xxx' timestamp='1309616385' post='496994']
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, zwykłemu szaremu wyborcowi, co Pani Gąsior-Marek zrobiła dla Lublina? Nie co obiecała i obieca pewnie przed wyborami ale co zrobiła?
[/quote]
SZAREWMU WYBORCY-SZANOWNY PANIE.
Avatar
hmmm / 2 lipca 2011 o 17:07
Prawda jest taka, że przy obecnym systemie głosowania taka Gąsior Marek i Mucha mają spore szanse dostać się do sejmu. I jeśli się dobrze przyjrzeć to żadna z istniejących partii nie dba w o interesy lubelszczyzny tylko o swoje wynagrodzenia. Zobaczcie np kto robi interesy w Lublinie i zarząda spółkami skarbu państwa typu PKS, Lotnisko itp. Tam w większości rządzą ludzie z partyjnego przydziału (bez wyjątku z PO, PiS, SLD, Ordyncka i PSL) a nie specjaliści w danej dziedzinie.
Avatar
xxx / 2 lipca 2011 o 16:19
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, zwykłemu szaremu wyborcowi, co Pani Gąsior-Marek zrobiła dla Lublina? Nie co obiecała i obieca pewnie przed wyborami ale co zrobiła?
Avatar
obserwator / 2 lipca 2011 o 15:07
[quote name='Adam Baranowski' timestamp='1309598332' post='496878']
Jestem zażenowany tym że PO wystawia na "1" panią Gąsior - Marek, po prostu czuję się obrażony tym że ta partia której byłem do tej pory sympatykiem i głosowałem na ich przedstawicieli proponuje mi takiego reprezentanta w sejmie, żenada. Pani Mucha spełnia chociaż jakieś minima aby być posłem, zaś pani Gąsior-Marek dostała swoją szansę w tej kadencji i tylko skompromitowała się na cały kraj lecąc do Grabarczuka z kwiatami. Nie sądziłem że w ogóle będzie na liście do sejmu, ale widać że w PO najważniejsze jest podlizywanie się komu trzeba. Po wyborach wszyscy są zdziwieni dlaczego w Lublinie wygrywa PiS, właśnie dlatego że w Lublinie PO robi wrażenie zbieraniny ludzi nie najwyższego pokroju próbujących dorwać się do władzy. Wartościowi ludzie zostają odsunięci (np. pani Gilowska) a inni honorowo odchodzą sami. I na pierwszego reprezentanta regionu zostaje nam tylko pani Gąsior-Marek. Żenada i wstyd...
[/quote]
Nie powiedziałabym ,ze wygrywa PiS .Ostanie wybory na prezydenta Lublina wygrał reprezentant PO i jak do tej pory dobrze sobie radzi na tym stanowisku.
[quote name='Adam Baranowski' timestamp='1309598332' post='496878']
Jestem zażenowany tym że PO wystawia na "1" panią Gąsior - Marek, po prostu czuję się obrażony tym że ta partia której byłem do tej pory sympatykiem i głosowałem na ich przedstawicieli proponuje mi takiego reprezentanta w sejmie, żenada. Pani Mucha spełnia chociaż jakieś minima aby być posłem, zaś pani Gąsior-Marek dostała swoją szansę w tej kadencji i tylko skompromitowała się na cały kraj lecąc do Grabarczuka z kwiatami. Nie sądziłem... rozwiń
Avatar
Gosc zz / 2 lipca 2011 o 14:57
No a co ze Strojnowską? Może na nią ludzie by głosowali...
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO] 11 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 78 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!