piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Joanna Mucha u lidera PSL. Jakie plany ma lubelska posłanka PO?


W piątek lubelska parlamentarzystka spotkała się z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem
W piątek lubelska parlamentarzystka spotkała się z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (fot. Joanna Mucha / Twitter)

Rozmowa z Joanną Muchą, posłanką Platformy Obywatelskiej.

• Kilka dni temu przedstawiła pani założenia programu dla opozycji. O co chodzi?

– W Polsce zakończył się bardzo ważny i długi okres transformacji. Teraz stoi przed nami zdefiniowanie celów na kolejne 25-30 lat. Dziś nikt tego nie robi. Politycy zakleszczyli się w jałowym sporze, z którego nie są w stanie wyjść. W sytuacji, w której od dwóch lat mamy rządy Prawa i Sprawiedliwości, reakcją opozycji musi być przedstawienie zupełnie innej propozycji. To, co proponuję wypełnia oczekiwania socjalne, które porwały ludzi do zagłosowania na PiS. Chcę przekonać Polaków, że mogą otrzymać państwo bezpieczeństwa socjalnego bez łamania Konstytucji, likwidowania trójpodziału władzy czy obsadzania stanowisk swoimi ludźmi. Chodzi o to, żebyśmy za te 30 lat zbudowali Polskę, w której ludzie chcą mieszkać.

• Jakie są główne postulaty?

– Nie chcę żyć w państwie, które jest silne, bo prędzej czy później może się ono stać opresyjne. Państwo powinno być sprawne, a silny ma być obywatel. Nie można stosować wobec niego odpowiedzialności zbiorowej czy wprowadzać reform jego kosztem. Inna niezwykle istotna rzecz to kwestia wspólnotowości, bo o wspólnocie mówi się dużo, ale bez prawdziwego rozumienia tego pojęcia. Kolejna sprawa to coś, co nazywam rewolucją wydajności. Musimy zagwarantować godne warunki wykonywania każdej pracy. Tylko w ten sposób zmusimy polską gospodarkę do wprowadzania innowacji. Dobrobyt bierze się z pracy, dlatego musi być ona dobrze opłacana, konieczna jest zmiana relacji pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Kolejny ważny element to integracja ze wspólnotą międzynarodową.

• Co stanie się dalej z przygotowanymi przez panią założeniami?

– Chcę, żeby były uszczegóławiane. Przesyłam je do różnych osób, chcę organizować spotkania. Jeśli nie zaczniemy mówić o założeniach, to nie wyjdziemy z kolein, w których tkwimy. Musimy otworzyć głowy na normalną dyskusję.

• Jak odnoszą się do tego liderzy opozycji?

– Grzegorz Schetyna zareagował bardzo pozytywnie, wyraził swoje zainteresowanie. Będziemy jeszcze rozmawiać na ten temat i mam nadzieję usłyszeć dokładniejsze uwagi. Jestem umówiona na spotkania z Ryszardem Petru i Władysławem Kosiniak-Kamyszem. Wysłałam ten tekst także do Barbary Nowackiej i Włodzimierza Czarzastego. Chcę nim zainteresować także inne środowiska, partię Razem, Komitet Obrony Demokracji i organizacje pozarządowe. Zamierzam wyjść z tym materiałem szeroko.

 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(79) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2017 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tym ruchem dajecie PISowi kolejne +3%
Rozwiń
Gość
Gość (14 października 2017 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sojusz rozwodników wzorem dla Polaków? eeee... raczej POrażka
Rozwiń
Gość
Gość (14 października 2017 o 06:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak pani Mucha straciła kolejny głos. Bratając się z traktorami tylko się pogrąza. Precz z PSL.
Rozwiń
Zbigniew
Zbigniew (14 października 2017 o 00:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO nie może wygrać następnych wyborów!!! Mimo, że w b. wielu sprwach nie zgadzam się z PiSem to i tak są od PO 10 razy lepsi. Opozycja w Polsce jest potrzebna, ale merytoryczna.  Ci nic nie mówią poz a tym, że im się PiS nie podoba, chcą tylko wrócic do koryta. Może niech i wrócą, ale najwcześniej za 6 lat.  Jak wrócą już za 2 to ich to nic nie nauczy. Wrócą korupcja, kolesiostwo, nepotyzm. Będą znów kręcić wałki  licząc na to, że ciemny lud to kupi. Zbyt szybko przyszło, zbyt łatwo poszło.  Także może i niech kiedyś tam wygrają, ale jeszcze nie teraz. I niech zmienią poglądy wsprawie uchodźców i utrzymają dotychcasowy wiek emerytalny.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahaha.... powodzeniaaa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (79)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!