poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Jutro wybierzemy europosłów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2004, 21:40

Jak się postaramy, to Lubelszczyzna będzie miała trzech posłów w Parlamencie Europejskim. A jeżeli nie pójdziemy do urn, to możemy nie mieć nawet żadnego.

W niedzielę po raz pierwszy weźmiemy udział w eurowyborach. W całym kraju wybierzemy 54 deputowanych. Ilu z nich będzie z naszego województwa, będzie zależało od frekwencji. Im wyższa, tym więcej mandatów.
Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 8 do 22. Aby wziąć udział w głosowaniu, musimy mieć ukończone 18 lat. Na wybory zabierzmy ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy, paszport, legitymacja szkolna itp.).
Karta do głosowania będzie zawierała 15 list z nazwami komitetów wyborczych i nazwiskami kandydatów. Aby nasz głos się liczył, musimy postawić znak krzyżyk (dwie przecinające się linie) w kratce przy nazwisku kandydata. Możemy zagłosować tylko na jednego kandydata z jednej listy wyborczej. Jeżeli postawimy krzyżyk na kilku listach, nasz głos będzie nieważny. Jeżeli natomiast postawimy krzyżyk przy nazwisku kilku kandydatów z tej samej listy, nasz głos otrzyma ten, który jest na liście najwyżej.
Przypominamy, że z kandydowania zrezygnował Jarosław Urban (lista Samoobrony). Jednak jego nazwisko na kartach do głosowania będzie widniało. Jeżeli postawimy przy nim krzyżyk, nasz głos będzie się liczył jako głos poparcia dla danej listy, ale nie konkretnego kandydata. (kap)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!