Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2013 r.
21:16
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2013 w Lublinie. Studenci znowu pokłócili się o juwenalia

0 47 A A
Wiele wskazuje na to, że w tym roku kolorowy studencki przemarsz przez środek miasta wróci. Organiza
Wiele wskazuje na to, że w tym roku kolorowy studencki przemarsz przez środek miasta wróci. Organiza

Trzy lubelskie uczelnie chcą wrócić do korowodu, dwie przemarsz bojkotują. A koncerty UMCS i KUL będą w tym samym terminie, co Feliniada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To efekt rozmów uczelnianych samorządów w sprawie tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. W ostatnich latach udawało się tak ułożyć program majowych imprez, że największe koncerty się ze sobą nie pokrywały. A wszystko rozpoczynał barwny przemarsz, po którym studenci odbierali od prezydenta klucze do miasta.

Po raz pierwszy od lat korowodu nie było w ubiegłym roku. Studenccy samorządowcy uznali, że nie ma sensu organizować przemarszu, który wielu mieszkańcom kojarzy się z głównie pijaństwem. Po tej decyzji na forach internetowych pojawiła się lawina komentarzy studentów, że korowód być powinien, bo to tradycja i wydarzenie unikatowe.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku przemarsz wróci. – Złożyliśmy do Urzędu Miasta pismo o wydanie zgody – mówi Paweł Gajewski, szef samorządu Politechniki Lubelskiej. – Uznaliśmy, że należy wrócić do wydarzenia, które było u nas przez lata. I być powinno.

Pod pismem podpisali się studenci m.in. politechniki oraz uniwersytetów: Przyrodniczego i Medycznego. Zabrakło podpisów KUL i UMCS. – Nie jesteśmy za tym, żeby organizować korowód – przyznaje Piotr Widomski, szef samorządu UMCS. – Wokół przemarszów w poprzednich latach była taka otoczka, że nie ma sensu go robić.

– Korowód musi wrócić. Dołożymy wszelkich starań, żeby w tym roku wyszedł jak najlepiej. Żeby to był jeden, wspólny przemarsz studentów wszystkich uczelni – podkreśla Jakub Iwaszko, szef samorządu UP. A co ze studentami KUL i UMCS? – Nie będziemy sprawdzać, kto jest z jakiej uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od decyzji niektórych samorządów.
To nie jedyny problem z tegorocznymi imprezami. Drugi to terminarz. Tegoroczne koncerty rozpocznie Politechnika Lubelska na terenach zielonych przy ul. Nadbystrzyckiej – od 9 do 12 maja. Zakończy Uniwersytet Medyczny przy ul. Chodźki – od 23 do 26 maja. A w weekend pośrodku (16–19 maja) swoje imprezy zaplanowały Uniwersytet Przyrodniczy na Felinie oraz razem UMCS, KUL i trzy uczelnie niepubliczne.

– Chcemy ponownie zorganizować imprezy wspólnie z Urzędem Miasta. Czekamy na spotkanie – mówi Widomski. – Lokalizacja jest jeszcze do ustalenia: czy znowu będą to błonia przed Zamkiem czy inne miejsce. Ale termin jest już ustalony.

– Jak zawsze spotkaliśmy się z samorządami wszystkich uczelni – relacjonuje Iwaszko. – Z Uniwersytetem Medycznym i politechniką nie było problemów, wszystko udało się uzgodnić. Jedynie UMCS przyszedł na spotkanie z gotowym terminem. Z nimi nie było żadnej dyskusji.

Efekt? Koncerty na Felinie i (prawdopodobnie) na błoniach będą w tym samym czasie.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Diana / 24 marca 2013 o 09:46
Dziewczyny co o tym sądzicie?
Avatar
Gość / 24 marca 2013 o 09:45
Dziewczyny co o tym sądzicie?
Avatar
Diana / 24 marca 2013 o 09:43
Ja też bym nie stała w kolejkach do toalet ponieważ są one w opłakanym stanie,często brudne i śmierdzące. Pozatym uważam że na takich koncertach powinno się sikać na świerzym powietrzu.Nie ma to jak wystawić tyłek w krzakach.Tam gdzie jest piwo to wiadomo że jest i sikanie.Zresztą nie raz widziałam co w tym lasku sie wieczorem dzieje.Wszędzie damskie tyłki.
Avatar
Monika / 20 marca 2013 o 20:12
Bedzie to moja druga impreza na której uczestniczę. Na Medykaliach byłam pierwszy raz w ubiegłym roku. Było fajnie,dobrze się bawiłam.Jedyny problem to kolejki to toalet.Ale i z tym sobie poradziłam.Razem z koleżankami wieczorem oczywiście chodziłyśmy w krzaki do tego lasku przy akademikach.Okazało się że nie byłyśmy jedynymi które tam sikały.Widziałam tam dużo damskich gołych tyłków "świecących" w krzakach podczas sikania.Dosłownie gdzie sie nie spojrzeć to tu tyłek tam tyłek, za drzewem tyłek,za akademikami tyłki,za samochodami tyłki,nawet za toaletami tyłki.Wszędzie widziałam tyłki.
Bedzie to moja druga impreza na której uczestniczę. Na Medykaliach byłam pierwszy raz w ubiegłym roku. Było fajnie,dobrze się bawiłam.Jedyny problem to kolejki to toalet.Ale i z tym sobie poradziłam.Razem z koleżankami wieczorem oczywiście chodziłyśmy w krzaki do tego lasku przy akademikach.Okazało się że nie byłyśmy jedynymi które tam sikały.Widziałam tam dużo damskich gołych tyłków "świecących" w krzakach podczas sikania.Dosłownie gdzie sie nie spojrzeć to tu tyłek tam tyłek, za drzewem tyłek,za akademikami tyłki,za samochodami t... rozwiń
Avatar
Student / 11 stycznia 2013 o 13:17
Powiem tak.W lublinie teraz jest 5 duzych samorzadów studenckich.UP .UM.PL.UMCS. i KUL .teraz moje pytanie jakie sie licza???? odp.-UP .UM.PL....
UMCS i KUL posypały sie jak zrobili koncerty z prezydentem
I teraz nadzieja tylko w 3 uczelniech (UP .UM.PL) ze dadza rade i udowodnia wszystkim kto sie liczy i liczył bedzie..Życze Powodzenia!!!!
Avatar
x / 11 stycznia 2013 o 11:24
nie wieśniaku Dni Kultury Studenckiej... kozienalia owszem były kiedyś dopóki umcs nie przywłaszczył sobie bezprawnie tej nazwy.......... tak jak z resztą wielu rzeczy... korowód spod kulu?? chyba Cię głowa boli - szczególnie że kul i umcs NIE CHCĄ korowodu..... każda impreza studencka (czyt. koncert) MA OCHRONĘ!! inaczej uczelnie nie dostały by zgody na organizację owych imprez... główne koncerty na placu litewskim?? wyobrażasz sobie powiedzmy 10 tys ludzi (przy małej frekwencji) pod pocztą główną??? stanowcze NIE!
kiedyś "kozienalia" były imprezą Lublina - teraz, odkąd tę nazwę przejął umcs, to tylko synonim kiczu.......
nie wieśniaku Dni Kultury Studenckiej... kozienalia owszem były kiedyś dopóki umcs nie przywłaszczył sobie bezprawnie tej nazwy.......... tak jak z resztą wielu rzeczy... korowód spod kulu?? chyba Cię głowa boli - szczególnie że kul i umcs NIE CHCĄ korowodu..... każda impreza studencka (czyt. koncert) MA OCHRONĘ!! inaczej uczelnie nie dostały by zgody na organizację owych imprez... główne koncerty na placu litewskim?? wyobrażasz sobie powiedzmy 10 tys ludzi (przy małej frekwencji) pod pocztą główną??? stanowcze NIE!
kiedyś... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 11 stycznia 2013 o 03:03
---------------------------WIEŚNIAKI ! NIE JUWENALIA TYLKO KOZIENALIA !------------------------------------- Nazjeżdżało się "prowincji" do Lublina i będą niszczyć tradycje lubelskich Studentów !. Jakie Juwenalia ? KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !. Ciekawe o co Studenci się pokłócili ? . Jako Mieszkańcy Lublina dopomożemy Organizatorom KOZIENALI . W pierwszej kolejności władze lubelskich Uczelni muszą wy dać Zarządzenia , iż Studenci wzniecający awantury i pijaństwa i aresztowani przez policje , będą dys cyplinarnie zwolnieni ze swoich Uczelni !. Po drugie , Imprezy studenckie po 22;00 muszą posiadać własne służby porządkowe, i ... BAWIMY SIĘ KULTURALNIE "NA CAŁEGO" ! . Pamiętajcie Stu denci , że ZAWSZE KOZIENALIA SĄ TAKŻE ŚWIĘTEM MIASTA LUBLINA . Nie ma w Lublinie komu nistycznego " RÓBTA CO CHCETA" tylko KOZIENALIA ŚWIĘTO STUDENTÓW I LUBLINA !. Dlatego główne Uroczystości KOZIENALII powinny się odbyć na Pl.Litewskim z Estradą jak na SYLWESTRA . Wielka PARADA KOZIENALII winna ruszyć spod KUL-u do Pl. Litewskiego i na Pl. Litewskim ZABAWA i Festiwal Studenckich Zespołów Muzycznych . Piwo , oczywiście PERŁA LUBLIN i KRYSZTAŁ ZWIE RZYNIEC w granicach rozsądku i pełnej kulturze . Przemiłych KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !.
---------------------------WIEŚNIAKI ! NIE JUWENALIA TYLKO KOZIENALIA !------------------------------------- Nazjeżdżało się "prowincji" do Lublina i będą niszczyć tradycje lubelskich Studentów !. Jakie Juwenalia ? KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !. Ciekawe o co Studenci się pokłócili ? . Jako Mieszkańcy Lublina dopomożemy Organizatorom KOZIENALI . W pierwszej kolejności władze lubelskich Uczelni muszą wy dać Zarządzenia , iż Studenci wzniecający awantury i pijaństwa i aresztowani przez policje ... rozwiń
Avatar
uka / 10 stycznia 2013 o 23:48
Ja postuluje tylko żeby na felinadzie zagrali Bracia figo fagot !!
Avatar
UMCS_CIENKO / 10 stycznia 2013 o 20:23
Jestem studentem UMCS - WSTYD MI ZA TĄ UCZELNIE, PO PROSTU WSTYD!!!!
Avatar
Marko / 9 stycznia 2013 o 19:03
Jako student UMCS P R Z E P R A S Z A M ! Jest mi po prostu wstyd. Nie jestem w samorządzie, ale z niejednego źródła wiem co tam się dzieje. Najpierw Nieoczym musiała się popisywać i pokazywać jaka to jest ważna a teraz ten laluś Widomski, który nic nie umie robi to co ona mu każe no ale skoro brak mu kompetencji do robienia czegokolwiek to co się dziwić. Tacy ludzie brak kompetencji ukrywają pokazując jacy są ważni (i dlatego nie można się dogadać co do terminu koncertów) oraz szukając wrogów w swoim otoczeniu i walcząc z nimi mimo że wrogami tak naprawdę nie wrogami byli na zasadzie "dziel i rządź". Kto zna sytuację w samorządzie UMCSA będzie wiedział o czym mówię.
Jako student UMCS P R Z E P R A S Z A M ! Jest mi po prostu wstyd. Nie jestem w samorządzie, ale z niejednego źródła wiem co tam się dzieje. Najpierw Nieoczym musiała się popisywać i pokazywać jaka to jest ważna a teraz ten laluś Widomski, który nic nie umie robi to co ona mu każe no ale skoro brak mu kompetencji do robienia czegokolwiek to co się dziwić. Tacy ludzie brak kompetencji ukrywają pokazując jacy są ważni (i dlatego nie można się dogadać co do terminu koncertów) oraz szukając wrogów w swoim otoczeniu i walcząc z nimi mimo że ... rozwiń
Avatar
Diana / 24 marca 2013 o 09:46
Dziewczyny co o tym sądzicie?
Avatar
Gość / 24 marca 2013 o 09:45
Dziewczyny co o tym sądzicie?
Avatar
Diana / 24 marca 2013 o 09:43
Ja też bym nie stała w kolejkach do toalet ponieważ są one w opłakanym stanie,często brudne i śmierdzące. Pozatym uważam że na takich koncertach powinno się sikać na świerzym powietrzu.Nie ma to jak wystawić tyłek w krzakach.Tam gdzie jest piwo to wiadomo że jest i sikanie.Zresztą nie raz widziałam co w tym lasku sie wieczorem dzieje.Wszędzie damskie tyłki.
Avatar
Monika / 20 marca 2013 o 20:12
Bedzie to moja druga impreza na której uczestniczę. Na Medykaliach byłam pierwszy raz w ubiegłym roku. Było fajnie,dobrze się bawiłam.Jedyny problem to kolejki to toalet.Ale i z tym sobie poradziłam.Razem z koleżankami wieczorem oczywiście chodziłyśmy w krzaki do tego lasku przy akademikach.Okazało się że nie byłyśmy jedynymi które tam sikały.Widziałam tam dużo damskich gołych tyłków "świecących" w krzakach podczas sikania.Dosłownie gdzie sie nie spojrzeć to tu tyłek tam tyłek, za drzewem tyłek,za akademikami tyłki,za samochodami tyłki,nawet za toaletami tyłki.Wszędzie widziałam tyłki.
Bedzie to moja druga impreza na której uczestniczę. Na Medykaliach byłam pierwszy raz w ubiegłym roku. Było fajnie,dobrze się bawiłam.Jedyny problem to kolejki to toalet.Ale i z tym sobie poradziłam.Razem z koleżankami wieczorem oczywiście chodziłyśmy w krzaki do tego lasku przy akademikach.Okazało się że nie byłyśmy jedynymi które tam sikały.Widziałam tam dużo damskich gołych tyłków "świecących" w krzakach podczas sikania.Dosłownie gdzie sie nie spojrzeć to tu tyłek tam tyłek, za drzewem tyłek,za akademikami tyłki,za samochodami t... rozwiń
Avatar
Student / 11 stycznia 2013 o 13:17
Powiem tak.W lublinie teraz jest 5 duzych samorzadów studenckich.UP .UM.PL.UMCS. i KUL .teraz moje pytanie jakie sie licza???? odp.-UP .UM.PL....
UMCS i KUL posypały sie jak zrobili koncerty z prezydentem
I teraz nadzieja tylko w 3 uczelniech (UP .UM.PL) ze dadza rade i udowodnia wszystkim kto sie liczy i liczył bedzie..Życze Powodzenia!!!!
Avatar
x / 11 stycznia 2013 o 11:24
nie wieśniaku Dni Kultury Studenckiej... kozienalia owszem były kiedyś dopóki umcs nie przywłaszczył sobie bezprawnie tej nazwy.......... tak jak z resztą wielu rzeczy... korowód spod kulu?? chyba Cię głowa boli - szczególnie że kul i umcs NIE CHCĄ korowodu..... każda impreza studencka (czyt. koncert) MA OCHRONĘ!! inaczej uczelnie nie dostały by zgody na organizację owych imprez... główne koncerty na placu litewskim?? wyobrażasz sobie powiedzmy 10 tys ludzi (przy małej frekwencji) pod pocztą główną??? stanowcze NIE!
kiedyś "kozienalia" były imprezą Lublina - teraz, odkąd tę nazwę przejął umcs, to tylko synonim kiczu.......
nie wieśniaku Dni Kultury Studenckiej... kozienalia owszem były kiedyś dopóki umcs nie przywłaszczył sobie bezprawnie tej nazwy.......... tak jak z resztą wielu rzeczy... korowód spod kulu?? chyba Cię głowa boli - szczególnie że kul i umcs NIE CHCĄ korowodu..... każda impreza studencka (czyt. koncert) MA OCHRONĘ!! inaczej uczelnie nie dostały by zgody na organizację owych imprez... główne koncerty na placu litewskim?? wyobrażasz sobie powiedzmy 10 tys ludzi (przy małej frekwencji) pod pocztą główną??? stanowcze NIE!
kiedyś... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 11 stycznia 2013 o 03:03
---------------------------WIEŚNIAKI ! NIE JUWENALIA TYLKO KOZIENALIA !------------------------------------- Nazjeżdżało się "prowincji" do Lublina i będą niszczyć tradycje lubelskich Studentów !. Jakie Juwenalia ? KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !. Ciekawe o co Studenci się pokłócili ? . Jako Mieszkańcy Lublina dopomożemy Organizatorom KOZIENALI . W pierwszej kolejności władze lubelskich Uczelni muszą wy dać Zarządzenia , iż Studenci wzniecający awantury i pijaństwa i aresztowani przez policje , będą dys cyplinarnie zwolnieni ze swoich Uczelni !. Po drugie , Imprezy studenckie po 22;00 muszą posiadać własne służby porządkowe, i ... BAWIMY SIĘ KULTURALNIE "NA CAŁEGO" ! . Pamiętajcie Stu denci , że ZAWSZE KOZIENALIA SĄ TAKŻE ŚWIĘTEM MIASTA LUBLINA . Nie ma w Lublinie komu nistycznego " RÓBTA CO CHCETA" tylko KOZIENALIA ŚWIĘTO STUDENTÓW I LUBLINA !. Dlatego główne Uroczystości KOZIENALII powinny się odbyć na Pl.Litewskim z Estradą jak na SYLWESTRA . Wielka PARADA KOZIENALII winna ruszyć spod KUL-u do Pl. Litewskiego i na Pl. Litewskim ZABAWA i Festiwal Studenckich Zespołów Muzycznych . Piwo , oczywiście PERŁA LUBLIN i KRYSZTAŁ ZWIE RZYNIEC w granicach rozsądku i pełnej kulturze . Przemiłych KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !.
---------------------------WIEŚNIAKI ! NIE JUWENALIA TYLKO KOZIENALIA !------------------------------------- Nazjeżdżało się "prowincji" do Lublina i będą niszczyć tradycje lubelskich Studentów !. Jakie Juwenalia ? KOZIENALIA W KOZIM GRODZIE !. Ciekawe o co Studenci się pokłócili ? . Jako Mieszkańcy Lublina dopomożemy Organizatorom KOZIENALI . W pierwszej kolejności władze lubelskich Uczelni muszą wy dać Zarządzenia , iż Studenci wzniecający awantury i pijaństwa i aresztowani przez policje ... rozwiń
Avatar
uka / 10 stycznia 2013 o 23:48
Ja postuluje tylko żeby na felinadzie zagrali Bracia figo fagot !!
Avatar
UMCS_CIENKO / 10 stycznia 2013 o 20:23
Jestem studentem UMCS - WSTYD MI ZA TĄ UCZELNIE, PO PROSTU WSTYD!!!!
Avatar
Marko / 9 stycznia 2013 o 19:03
Jako student UMCS P R Z E P R A S Z A M ! Jest mi po prostu wstyd. Nie jestem w samorządzie, ale z niejednego źródła wiem co tam się dzieje. Najpierw Nieoczym musiała się popisywać i pokazywać jaka to jest ważna a teraz ten laluś Widomski, który nic nie umie robi to co ona mu każe no ale skoro brak mu kompetencji do robienia czegokolwiek to co się dziwić. Tacy ludzie brak kompetencji ukrywają pokazując jacy są ważni (i dlatego nie można się dogadać co do terminu koncertów) oraz szukając wrogów w swoim otoczeniu i walcząc z nimi mimo że wrogami tak naprawdę nie wrogami byli na zasadzie "dziel i rządź". Kto zna sytuację w samorządzie UMCSA będzie wiedział o czym mówię.
Jako student UMCS P R Z E P R A S Z A M ! Jest mi po prostu wstyd. Nie jestem w samorządzie, ale z niejednego źródła wiem co tam się dzieje. Najpierw Nieoczym musiała się popisywać i pokazywać jaka to jest ważna a teraz ten laluś Widomski, który nic nie umie robi to co ona mu każe no ale skoro brak mu kompetencji do robienia czegokolwiek to co się dziwić. Tacy ludzie brak kompetencji ukrywają pokazując jacy są ważni (i dlatego nie można się dogadać co do terminu koncertów) oraz szukając wrogów w swoim otoczeniu i walcząc z nimi mimo że ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!