Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2015 r.
6:45
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2015: Kiedy korowód? Nadal nie wiadomo

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 6 A A

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się korowód studencki towarzyszący Lubelskim Dniom Kultury Studenckiej. Środowe spotkanie samorządów lubelskich uczelni nie doszło do skutku. Nie przyszli na nie przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego i szkół prywatnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O spotkaniu dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, dlatego nie mogliśmy się na nim pojawić - tłumaczy Katarzyna Krupa, przewodnicząca samorządu studenckiego Uniwersytetu Medycznego.

Kolejne spotkanie ma odbyć się we wtorek. Udział w nim zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich szkół wyższych.

Wiele wskazuje jednak na to, że o kompromis może być ciężko. Żacy z uczelni medycznej chcą, by korowód odbył się przed Medykaliami, które w tym roku odbędą się w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Z kolei studenci z UMCS, KUL, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego twierdzą, że ten termin jest dla nich nie do przyjęcia i proponują zorganizowanie przemarszu 6 maja.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pino / 12 marca 2015 o 12:49

I co znowu disco z pola na Felinie. To ma być kultura studencka...

Avatar
SYLWESTER / 6 marca 2015 o 16:04

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE  DO  INNYCH  UCZELNI ! .   Główny  Zarząd  KOZIENALI musi  się  mieścić  w  największej  uczelni  Lublina  UNIWERSYTET  MARII  SKŁODOWSKIEJ  CURII  ( UMSC) .   W   Zarządzie  musi  być  po  dwóch (2)  Delegatów  z  kaźdej  lubelskiej  uczelni. Poprzez  głosowanie  zapadać  mają  ostateczne  decyzje  Zarządu .    Delegaci  mają  prawo  VETA  ale  muszą  zaproponować  inne  korzystniejsze  propozycje  inaczej   prawo  VETA  nie  bę dzie  honorowane .    Trasa  KOROWODU  KOZIENALI   to   tradycyjnie  miasteczko  uniwerszteckie przemarsz  do  lubelskiego  Ratusza  i  spowrotem  na  miasteczko  uniwersyteckie  (UMSC) .          Zadnej  dyskusji  wieśniaków- tradycji  historycznych  się  nie  zmienia .   PROGRAM  układa  i  zat wierdza  Główny  Zarząd  KOZIENALII  z  punktem- pijackie  awantury  studentów  grozić będą sankcjami karnymi  z  wydaleniem  z   Uczelni  włącznie .    PRZEMIŁEJ   ZAB AWY   ZYCZA   LUBELSKIM   STUDENTOM  MIESZKANCY   KOZIEGO  GRODU   LUBLINA .
 
 

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE&... rozwiń

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 15:26

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Od Figo Fagot to się odstosunkuj, zapuść sobie disko polo albo na wspólnej.

Avatar
juzuel121 / 6 marca 2015 o 10:38

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Jesteś poważny jak 9 miesiąc.

Avatar
Skorodny / 6 marca 2015 o 08:33

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Avatar
maks / 6 marca 2015 o 07:38

No to już za 2 miesiące dwa tygodnie ostrej bani ! Jadą świry jadą

Avatar
pino / 12 marca 2015 o 12:49

I co znowu disco z pola na Felinie. To ma być kultura studencka...

Avatar
SYLWESTER / 6 marca 2015 o 16:04

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE  DO  INNYCH  UCZELNI ! .   Główny  Zarząd  KOZIENALI musi  się  mieścić  w  największej  uczelni  Lublina  UNIWERSYTET  MARII  SKŁODOWSKIEJ  CURII  ( UMSC) .   W   Zarządzie  musi  być  po  dwóch (2)  Delegatów  z  kaźdej  lubelskiej  uczelni. Poprzez  głosowanie  zapadać  mają  ostateczne  decyzje  Zarządu .    Delegaci  mają  prawo  VETA  ale  muszą  zaproponować  inne  korzystniejsze  propozycje  inaczej   prawo  VETA  nie  bę dzie  honorowane .    Trasa  KOROWODU  KOZIENALI   to   tradycyjnie  miasteczko  uniwerszteckie przemarsz  do  lubelskiego  Ratusza  i  spowrotem  na  miasteczko  uniwersyteckie  (UMSC) .          Zadnej  dyskusji  wieśniaków- tradycji  historycznych  się  nie  zmienia .   PROGRAM  układa  i  zat wierdza  Główny  Zarząd  KOZIENALII  z  punktem- pijackie  awantury  studentów  grozić będą sankcjami karnymi  z  wydaleniem  z   Uczelni  włącznie .    PRZEMIŁEJ   ZAB AWY   ZYCZA   LUBELSKIM   STUDENTOM  MIESZKANCY   KOZIEGO  GRODU   LUBLINA .
 
 

*************  WIESNIAKI -  JAKIE  JUVENALIA  ? -  KOZIENALIA   W   KOZIM  GRODZIE !!! ******* Nawet  wieśniaki  nie  mają  prawa  zmieniać  tradycji  historycznej  uroczystości  lubelskich   Stude ntów !!! .    Zawsze  były , są  i  będą  KOZIENALIA   W  KOZIM  GRODZIE .    Jeźeli  wieśniakom  to  nie  pasuje  TO  PRZENIESCIE  SIE&... rozwiń

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 15:26

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Od Figo Fagot to się odstosunkuj, zapuść sobie disko polo albo na wspólnej.

Avatar
juzuel121 / 6 marca 2015 o 10:38

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Jesteś poważny jak 9 miesiąc.

Avatar
Skorodny / 6 marca 2015 o 08:33

Nie nazywajmy KULTURĄ STUDENCKĄ zespołu Figo Fagot, aż strach pomyśleć jak wychowani na tej prymitywnej "twórczości" lekarze zaczną nas leczyć. Kaczmarski obraca się w grobie.

Avatar
maks / 6 marca 2015 o 07:38

No to już za 2 miesiące dwa tygodnie ostrej bani ! Jadą świry jadą

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!