niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Już kilkaset pism w sprawie zmian w komunikacji miejskiej. Dużo niezadowolonych

Dodano: 16 czerwca 2015, 20:24
Autor: Dominik Smaga

(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Jeszcze tylko do niedzieli można zgłaszać uwagi do nowej mapy linii komunikacji miejskiej, która ma obowiązywać od września. Urzędnicy dostali już kilkaset pism od pasażerów. Sporo z nich jest niezadowolonych z propozycji przedstawionych przez ZTM.

Nową mapę połączeń ZTM prezentuje na organizowanych co dwa dni spotkaniach z mieszkańcami. Już na pierwszym z nich pojawiły się zastrzeżenia do pomysłu na przetasowania w komunikacji. – Najważniejsze z postulatów zgłoszonych przez mieszkańców to pozostawienie linii nr 13, 18 oraz 37 na obecnych trasach – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerom nie przypadła do gustu propozycja, by trasę linii 13 wyprostować tak, żeby nie krążyła po Czechowie, tylko po skręcie z Północnej w ul. Kosmowskiej jechała nią prosto na końcowy przy osiedlu Choiny. Trasę linii 18 urzędnicy chcą zmodyfikować tak, aby od Sławinkowskiej do Dworca Głównego PKS jeździła tak, jak teraz, a dalej przejęła obecną trasę linii 57 na Mełgiewską. Z kolei linia 57 jechałaby na Czechów.

W przypadku linii 37 miasto uznało za zasadne, by w obie strony jeździła przez ul. Willową. Teraz w drodze na Zbożową linia j edzie przez Willową, ale wraca przez al. Warszawską. Zdaniem mieszkańców Sławinka tak powinno pozostać, bo dzięki temu mają dojazd w rejon ul. Zana i nad Zalew Zemborzycki.

Proponowane przez miasto przetasowania nie podobają się też Radzie Dzielnicy Czechów Południowy, która otwarcie je skrytykowała. Także stąd płynie prośba, by nie zmieniać nic „osiemnastce”, nie prostować trasy linii 13 i nie pozbawiać mieszkańców Czechowa możliwości dojazdu linią 26 w pobliże szpitala przy al. Kraśnickiej.

Przypomnijmy, że według pomysłów ZTM linia 26 miałaby być wycofana z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II, a jej trasa kończyłaby się na pętli przy os. Widok. Nie tylko na Czechowie pomysł ten wzbudza emocje. – Mieszkańcy na takim rozwiązaniu mogą tylko stracić. Linia 26 sprawdza się od lat, jeździ nią dużo ludzi i nie wiem, po co przy niej majstrować – irytuje się pani Zuzanna z Czubów.

Czechów proponuje też zmianę linii 12, by jechała przez al. Sikorskiego do szpitala przy al. Kraśnickiej a wracała przez Konstantynów, Ułanów, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską i Głęboką.

Uwagi do proponowanej sieci połączeń można zgłaszać jeszcze do niedzieli na adres konsultacje@ztm.lublin.eu

Idz na spotkanie

W środę o godz. 18, biblioteka przy Szaserów 13/15. Spotkanie dla dzielnic: Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Południowy, Węglin Północny, Konstantynów oraz Rury.

W piątek, 19 czerwca, godz. 19, Zespół Szkół nr 5, ul. Elsnera 5. Spotkanie dla dzielnic: Czechów Południowy, Czechów Północny, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna oraz Ponikwoda.

Gość
małpa
Maniek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzielnica Kalinowszczyzna według nowego rozkładu ma być zupełnie odcięta od Czubów i al.Kraśnickiej poprzez zabranie linii 57 i odcięcie linii 39 od Czubów. A rejon czubów czy okolice Kraśnickiej to rejony gdzie mieszka bardzo dużo ludzi,są instytucje,urzędy czy szpitale stąd dzielnica Kalinowszczyzna musi mieć z nimi połączenie. Co dajecie w zamian Kalinie?- połączenie z zalewem zemborzyckim Linią 8 i linią 18 ze Sławinem skoro nie ma tam dużych osiedli mieszkaniowych urzędów,szpitali czy innych instytucji tylko działki i osiedla domków jednorodzinnych? Już kilka lat temu zmieniono trasę linii 10 i nie jeździ ona przez aleje Kraśnickie z Kaliny to teraz chcecie zabrać też 57 aby nie można było dojechać na al. Kraśnicką w ogóle z dzielnicy Kalinowszczyzna?. Nowa linia 8 mija bokiem Czuby od strony wschodniej ul. Nadbystrzycką a linia 10 zahacza sam brzeg czubów gdzie są działki i domki a nie osiedla mieszkaniowe więc pożytek dla Kaliny z tego żaden. Natomiast linia 32 jedzie na Czuby nie z Kaliny a z Ponikwody i nie przejeżdża przez centrum dzielnicy Kalinowszczyzna jakim jest ulica Andersa na której wsiada i wysiada najwięcej ludzi. Kalina zostaje całkowicie odcięta od Czubów. Jeśli w dzielnicy Czechów potrzeba więcej połączeń to niech to robią przez tworzenie nowych linii autobusowych a nie zabieranie starych stałych linii innym dzielnicom odcinając te zarazem od najważniejszych połączeń jakie są tam mieszkańcom potrzebne.Dlaczego Kalina ma się stać kozłem ofiarnym dla Czechowa? Kalina traci połączenie z Czubami poprzez zmianę linii 57 i 39. Zostawcie dla Kaliny linię 57 w spokoju bo łączy ona Kalinę z Czubami i Kraśnicką natomiast linia 39 tylko z Czubami więc jeśli Kalina straci połączenie linia 39 z Czubami to jakoś to przeboleje ale 57 nie da sobie wydrzeć. Poza tym dzielnica Czechów ma już połączenie z Czubami przez linię 17 to chcą mieć jeszcze następne połączenie z Czubami a dzielnica Kalina ma być od Czubów i Kraśnickiej w ogóle odcięta czy to uczciwe bo chyba nie? A jak mieszkańcy Czubów będą dojeżdżać do pracy w okolice mełgiewskiej czy Turystycznej bo sama linia 9 to za mało a co mają zrobić mieszkańcy większej części ulicy Kraśnickiej?
Rozwiń
małpa
małpa (17 czerwca 2015 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni

Zajezdnia a przystanek końcowy to dwie zupełnie inne rzeczy.

Rozwiń
Maniek
Maniek (17 czerwca 2015 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nowy schemat mpk to porażka

Schemat ZTM mylisz gościu pojęcia

Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 06:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 05:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może 73 do Majdanu Mętowskiego ? . Tak jak za komuny jeździło 30 bis , jestem za !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!