sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Już prawie licealiści

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2007, 15:21

Dziś absolwenci gimnazjów muszą złożyć świadectwa w szkołach średnich, do których chcą uczęszczać od września.

Według firmy prowadzącej elektroniczną rekrutację do szkół, spora część uczniów wybierze technika.
- Na które placówki zdecydowali się nasi uczniowie, dowiemy się dziś - mówi Dorota Adach, dyrektorka wydziału kształcenia ponadgimnazjalnego w lubelskim kuratorium oświaty. - Bo młodzież rejestrowała się w kilku szkołach. Teraz wybiorą już tę jedną, wymarzoną.
Według wyników podanych przez firmę Vulcan, która prowadziła elektroniczną rekrutację do szkół zburzyła się tradycyjna kolejność szkół wybieranych przez tegorocznych gimnazjalistów. Najbardziej oblegane w Lublinie jest V LO. Szkoły, które do tej pory były na pierwszych miejscach odnotowały spadek. II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego znalazło się na siódmym miejscu "Staszic” - na ósmym, Unia -dziesiąte. - Nie wiem, według jakich kryteriów opracowano takie dane - mówi Ryszard Kowal, dyrektor II LO w Lublinie. - Na pewno nie według wskazania naszej szkoły jako pierwszej wybranej przez ucznia. Według naszych obliczeń nasze liceum jako pierwsze wybrało 400 kandydatów.
Na brak chętnych przestały narzekać technika. - Rzeczywiście, po raz pierwszy skompletowaliśmy bez problemu dwie klasy na kierunku technik budownictwa - wyjaśnia Jerzy Solan, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Lublinie. - Większa popularność szkół o profilu technicznym, wiąże się z wyjazdowymi planami kandydatów na Zachód.
Listy przyjętych wciąż wiszą w szkołach. - Jestem szczęśliwa - cieszy się Paulina Adamczyk, która do II LO w Lublinie dostała się z ilością 200 punktów do klasy matematyczno-informatycznej. Magdalena Krawczyk, dostała się z liczba 174 punktów także do klasy matematyczno informatycznej z językiem angielskim i niemieckim. - Siostra kończyła to liceum i była bardzo zadowolona. Poszłam w jej ślady - mówi.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!