wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kabaciński o Wschodnim Forum Biznesu: Jakie korzyści przyniesie województwu?

Dodano: 25 czerwca 2015, 09:03

Michał Kabaciński
Michał Kabaciński

Poseł Michał Kabaciński domaga się od marszałka województwa wyjaśnień w sprawie finansowania rozpoczynającego się w czwartek I Wschodniego Forum Biznesu. Parlamentarzysta nie wyklucza zawiadomienia prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli.

O sprawie pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Dwudniową konferencję przy współpracy z samorządem województwa organizuje Lubelska Fundacja Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej, która została zarejestrowana 21 kwietnia. Już 5 maja podpisała z Urzędem Marszałkowskim porozumienie w sprawie wspólnej organizacji forum.

Według umowy urząd miał zapewnić wynajęcie sal konferencyjnych dla 550 osób, posiłki, napoje, obsługę kelnerską, sprzęt multimedialny, a także zapewnić m. in. tłumaczenia symultaniczne, wyposażenie techniczne, noclegi i transport dla 50 VIP-ów. Ma to kosztować 166 tys. zł (przetarg na organizację forum wygrała firma S.C. Consulting Mariusz Makowski z Warszawy) plus wynajem powierzchni w Targach Lublin.

Drugi z organizatorów, czyli Fundacja, zobowiązał się m. in. do opłacenia kilkunastu prelegentów i wynajęcia billboardów i monitorów w autobusach (te należą do agencji reklamowej powiązanej z szefową fundacji). Fundacja nie zdradza, jakie koszty poniesie. Mają one być pokryte ze sprzedaży oferowanych przez nią pakietów sponsorskich w wysokości od 1 do 50 tys. zł. Ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na „działalność statutową fundacji”.

Sprawą zainteresował się poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński. Domaga się on od marszałka Sławomira Sosnowskiego wyjaśnień. – Zwracali się do mnie przedsiębiorcy, którzy sugerowali, że dziwnie to wygląda, a kwestia pokrycia kosztów została rozwiązana w sposób niejasny i budzący wątpliwości – mówi Kabaciński. W przesłanym do urzędu piśmie pyta m.in. o korzyści, jakie przyniesie województwu organizacja forum i o koszty poniesione bezpośrednio przez Fundację. – W zależności od odpowiedzi, nie wykluczam zawiadomienia prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli – podkreśla Kabaciński.

Z marszałkiem Sosnowskim nie udało nam się wczoraj skontaktować. W jego biurze prasowym odesłano nas do dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji Artura Habzy. Od niego usłyszeliśmy, że pismo jeszcze nie dotarło do urzędu. – Nie czytałem go, więc nie jestem w stanie komentować jego treści. Po zapoznaniu się z nią będziemy przygotowywać odpowiedź – mówi dyrektor Habza.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 czerwca 2015 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po oczach widać że nie o to mu chodzi...
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2015 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ten Wojciechowski to nie z Polski Razem?
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2015 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiele wskazuje na to, że są to ostatnie miesiące posła Kabotyńskiego w Sejmie...
Rozwiń
nik
nik (25 czerwca 2015 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co to za głupoty, wszyscy w lublinie chcą żeby coś się działa a jak się dzieje o mówimy na organizatorów złodzieje.
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2015 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marek Zuber miał ciekawe. Ale nic konkretnego. Reszta też to odgrzewane kotlety. Zero konkretów. Z synek króla Kongo można pogadać, Rosja, Białoruś, Kazachstan. To rzeczywiście w tym czasie niczemu nie służy. Organizacja fatalna - z 4 osób jedna obsługiwała rejestrujących się - pół godziny czekania w kolejce. Może przynajmniej ośmiorniczki wieczorem podadzą....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!