czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Kalinowskiego zemsta za krytykę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2006, 20:59

Adam Kalinowski, dyrektor WORD, zawiesił Romana Szota w wykonywaniu obowiązków służbowych, bo ten nie tolerował matactw szefa.
Wczoraj Roman Szot, zastępca Kalinowskiego, otrzymał od przełożonego pismo. "W związku z pomówieniem dotyczącym rzekomego polecenia fałszowania dokumentów skierowanym pod adresem dyrektora naczelnego WORD, polecam pozostanie do dyspozycji zakładu z powstrzymaniem się od wykonywania obowiązków” - napisał Adam Kalinowski.

Nie podał przy tym żadnej podstawy prawnej swojej decyzji. Wydał ją po tym, jak na łamach Dziennika Roman Szot skrytykował postępowanie szefa.
Poszło o zamówienia publiczne. Wczoraj Dziennik napisał, że dyrektor Adam Kalinowski polecił swoim pracownikom sfałszowanie rejestru zamówień. Zrobił to w obawie przed kontrolą, którą zapowiedział marszałek województwa Edward Wojtas, nadzorujący WORD. Urzędnicy marszałka mieli przejrzeć rejestr za miniony rok. Ustaliliśmy bowiem, że dyrektor Kalinowski aż ośmiokrotnie złamał ustawę o zamówieniach publicznych. Nie przeprowadzał przetargów, mimo że kwota zamówień przekraczała 6 tys. euro (tylko poniżej tej kwoty można dokonywać zakupów bez przetargu).
W WORD od środy pracują inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej. Wkrótce dołączą do nich kontrolerzy marszałka.
Roman Szot powiadomił wczoraj Edwarda Wojtasa o decyzji Adama Kalinowskiego. Pracownicy WORD, z którymi rozmawialiśmy, nie mają wątpliwości, że ich dyrektor czuje się mocny tylko dlatego, że jest bratem Jarosława Kalinowskiego, jednego z szefów PSL. Właśnie do tej partii należy marszałek Edward Wojtas.
- Nie rozumiem, dlaczego miałbym nie wypowiadać się w prasie i ukrywać nieprawidłowości w WORD - mówi Roman Szot. - Postępowanie pana Kalinowskiego wobec mnie zaczyna przypominać mobbing. Niewykluczone, że złożę w tej sprawie doniesienie do Sądu Pracy.
Nie udało nam się wczoraj skontaktować z marszałkiem, ale zgodnie z jego obietnicą, kontrola w WORD rozpocznie się dzisiaj.
Katarzyna Pasieczna
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!