poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kalinowszczyzna ze "skwerem Harcerskim"?

Dodano: 4 lipca 2017, 16:16
Autor: drs

O wyznaczenie w wąwozie miejsca dla spotkań harcerzy i skautów prosi prezydenta Lublina miejski radny Bartosz Margul (PO). Taki plac widziałby w rejonie ul. Wołyńskiej.

– Miejsce to wspomoże działalność organizacji zrzeszających w Lublinie kilka tysięcy młodych ludzi – czytamy w piśmie radnego do prezydenta. Margul zapowiada jednocześnie, że jeśli miasto zgodzi się wyznaczyć takie miejsce, to wraz z grupą radnych zaproponuje nadanie skwerowi nazwy „stosownej do jego nowej roli”. W piśmie pada nawet propozycja takiej nazwy: skwer Harcerski.

Odpowiedź Ratusza jest już znana. Zastępca prezydenta miasta Artur Szymczyk wyjaśnia, że jeden wydział urzędu już zaproponował harcerzom działkę w tym wąwozie, a inny wydział wydał nawet decyzję ustalającą warunki utwardzenia placu.

Decyzja została wydana pod koniec lipca zeszłego roku. Urząd Miasta – jak wynika z wyjaśnień Szymczyka – poinformował o tym Związek Harcerstwa Polskiego w październiku, „prosząc jednocześnie o zajęcie stanowiska”. – Prośba pozostała bez odpowiedzi – stwierdza w swym piśmie zastępca prezydenta.

Czytaj więcej o: Lublin kalinowszczyzna
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2017 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co nie chcą organizacje zrzeszające harcerzy czy skautów płacic za wynajem gdzieś pomieszczenia to zabierać ludziom za darmo teren przeznaczony do spacerów i odpoczynku?
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze czego!! Na LSM czy Czubach wąwozy są nasadzone drzewami i krzewami zrobione są alejki i ławki dla pieszych, ścieżki dla rowerzystów zadaszenia przed słońcem, plac zabaw dla dzieci czy urządzenia do ćwiczeń. jest cisza i spokój gdzie można się oddalić i i odpocząć od osiedlowego wrzasku Wawóz na Kalinowszczyźnie jest wiele razy mniejszy od tego na Czubach czy LSM i niewiele jest tu terenu płaskiego. Juz teraz są tu dwa boiska w tym jedno stare i nieużywane z którego nalezy skuc asfalt i zrobic trawniki i nasadzić zieleni, jest wybieg dla psów, jeszcze teren dla rozwrzeszczanych harcerzy to co zostanie tu dla ludzi tego płaskiego terenu. Teren płaski w wąwozie zostanie całkowice zdegradowany nie nadający sie na spacer i zabudowany czy zajęty przez jakieś organizacje. Takie coś jest nie dp pomyślenia na czubach czy LSM. Wisiał na blokach plan zagospodarowania tego wąwozu i co w nim będzie i kto chciał mógł wnosic zastrzeżenia i uwagi aby zrobić jakieś korekty. Gdy plan został juz dawno zatwierdzony to ktos bez zgody mieszkańców okolicznych ulic niepytając się o zdanie chce zrobić teren do spotkań harcerzy i skautów w tym wąwozie jak lepszy by był trawnik zieleń czy alejki. Pan Bartosz Margul (PO) nie dostanie mego głosu w nadchodzących wyborach jeśli będzie startował z naszej dzielnicy
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czemu ZHP ma mieć za darmo ???? harcerzyki już nie mogą robić spotkań na wrotkowie zemborzycach suścu ? muszą tu ? kupcie ziemię hehe i sobie hehe postawcie pole namiotowe czy co tam hehe robicie hehee
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!