czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Kamera na każdym rogu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2007, 21:50

Ministerstwo Edukacji funduje szkołom monitoring. Nic dziwnego, że podstawówki, gimnazja i szkoły średnie z Lubelszczyzny masowo wyciągają ręce po pieniądze.

W kolejce ustawiło się nawet przedszkole.
Zainteresowane szkoły mogą się zgłaszać jeszcze przez tydzień. Do 14 września urzędy miast i gmin czekają na pisma od dyrektorów szkół. Ale nikogo namawiać specjalnie nie trzeba.
- Zainteresowanie jest spore. Dyrektorzy podania składali już w lipcu - przyznaje Stanisław Szajowski, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta w Puławach. - Nic dziwnego. W końcu wszystkim zależy na tym, by uczniowie byli bezpieczni.
Ale nie tylko szkoły chcą kamer. Wśród podań skierowanych do puławskiego urzędu jest pismo od dyrektorki przedszkola.
- Chcemy zainstalować sześć kamer, wszystkie na zewnątrz. I nie dlatego, że dzieci są niegrzeczne. Po prostu, nie dajemy sobie rady z notorycznymi aktami wandalizmu - tłumaczy Irena Dziedzic, dyrektorka przedszkola nr 3 w Puławach. - Na naszym placu zabaw ciągle siedzą i piją. W piaskownicy walają się szkła po butelkach. I jak dzieci mają się tu bawić? Mamy nadzieję,
że kamery pomogą.
O tym, że ostrożności nigdy za wiele, mówią też dyrektorzy szkół, którzy już mają monitoring. - Kamery to najchętniej zainstalowałbym na każdym rogu - śmieje się Stanisław Rodak, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Lublinie, który także złożył podanie o założenie w jego szkole dodatkowych kamer.
O monitoring mogą się ubiegać szkoły, do których chodzi co najmniej dwustu uczniów. Liczba wychowanków nie ma znaczenia w przypadku ośrodków wychowawczych, socjoterapii, burs i szkół przy zakładach poprawczych oraz schronisk dla nieletnich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!