sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Kandydacie musisz się spisać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2002, 21:06

Największe szanse mają studenci i bezrobotni. Zarobią po 1000–1500 zł brutto. Ale zanim dostaną pracę, muszą pokonać innych kandydatów na rachmistrzów. A będzie ich kilka razy więcej niż miejsc.

Choć nabór kandydatów na rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego rozpocznie się w przyszłym tygodniu, już od kilkunastu dni w gminnych biurach spisowych jest dużo chętnych. Skąd to zainteresowanie? Za dwa tygodnie pracy można zarobić od 1000 zł (miasta) do 1500 zł brutto (tereny wiejskie). Urzędnicy zapowiadają, że nikt nie zostanie przyjęty bocznymi drzwiami.
– Przyszłam wcześniej, bo bardzo zależy mi na tej posadzie – zwierza się 20-letnia Karolina z Lublina, która po maturze nie może znaleźć pracy. – Wiem, że naboru jeszcze nie ma, ale na wszelki wypadek zostawię swoje dane i podanie. Może to choć trochę pomoże?
Rafał studiuje ekonomię na UMCS w Lublinie. Także pojawił się przed czasem. – Mam niedaleko, przyszedłem się rozejrzeć – mówi. – Chciałbym załapać się na rachmistrza, bo i kasa jakaś wpadnie, a w dodatku w życiorysie będę mógł wpisać, że gdzieś już pracowałem.
Niecierpliwi w punktach naboru zostawili już setki listów i podań. – Nie weźmiemy ich pod uwagę – zapowiada Ryszard Gajewski, zastępca gminnego komisarza spisowego w Lublinie. – Tylko ci, którzy zgłoszą się w terminie (czyli między 5 a 7 marca – red.), zostaną dopuszczeni do egzaminów.
W Chełmie podania zostawiło już około 2 tys. osób. Tymczasem miejsc jest zaledwie 330. Najszybszy był Zamość, który zakończył już przyjmowanie dokumentów. – Przyjęliśmy w sumie około 1000 wniosków, spośród których wybierzemy teraz 296 najodpowiedniejszych kandydatów na rachmistrzów – mówi Krzysztof Ziemiński, sekretarz UM w Zamościu.
W Lublinie chętnych może być nawet kilka tysięcy. – Potrzebujemy 1700 rachmistrzów – dodaje komisarz Gajewski.
Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, z co najmniej średnim wykształceniem, odpowiedzialna, godna zaufania, łatwo nawiązująca kontakty i mająca ładny charakter pisma. Tych, którzy przejdą wstępne sito, czeka 40-godzinne przeszkolenie i egzamin.
– Zapoznałam się z wymaganiami, jakie będą stawiane kandydatom – mówi Maria Kurzepa z Urzędu Statystycznego w Lublinie. – Ogrom materiału i egzamin są bardzo trudne. To bardzo poważne wyzwanie.


Zapytaj o nabór

W Lublinie nabór odbędzie się 5–7 marca w godzinach 9–14 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Lublinie:
ul. Wieniawska 14 (parter); plac Litewski 1, pok. 7; Ratusz, plac Łokietka 1 (parter). Gminne Biuro Spisowe w Chełmie mieści się w UM przy ul. Lubelskiej 65. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 12–16.
W Białej Podlaskiej nabór odbędzie się w dniach 4–8 marca w godz. 9–13 w siedzibie biura spisowego przy
ul. Budkiewicza 14. O nabór pytaj też w swojej gminie. Nie zapomnij dokumentów potwierdzających tożsamość oraz wykształcenie. W Lubelskiem będzie pracować 11.173 rachmistrzów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!