Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2014 r.
16:46
Edytuj ten wpis

Kandydatka lewicy na prezydenta Lublina obiecuje miejskie in vitro

Autor: Zdjęcie autora p.p.
136 29 A A

Dr Dorota Polz-Gruszka od niedzieli jest oficjalnym kandydatem lewicy na prezydenta Lublina. 35-letnia stomatolog, adiunkt w Uniwersytecie Medycznym, zamierza zdobyć 51 proc. głosów i wygrać w I turze. Obiecuje lublinianom m.in. finansowanie z miejskiej kasy zabiegów in vitro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kluczem do sukcesu wyborczego ma być program oparty na wspieraniu przedsiębiorczości, polityce społecznej, zdrowiu i kulturze.

- Każdy z tych punktów jest dokładnie opracowany i będzie prezentowany podczas kampanii. W celu wspierania przedsiębiorczości zamierzam wprowadzić dokładny plan zagospodarowania przestrzennego Lublina, bo obecnie jest doraźny. Planuję także zniesienie czynszu od miejskich lokali wynajmowanych na cele gospodarcze. Chodzi o to, aby powstawały nowe miejsca pracy. Chcę ułatwić dostęp do wszelkich programów profilaktyki zdrowotnej, m.in. do bezpłatnych szczepień dla seniorów przeciw grypie oraz wprowadzić finansowanie z miejskiej kasy programu in vitro dla lublinian, którzy starają się o dziecko -mówiła dr Dorota Polz-Gruszka o niektórych punktach swojego programu.
Oberwało się także obecnemu prezydentowi za, zdaniem kandydatki, nieprzemyślane inwestycje. - Wydanie 160 milionów na nowy stadion, to jeden z przykładów nietrafionych inwestycji. Nie może być tak, że miasto rocznie przeznacza na opiekę zdrowotną 8 milionów złotych, a koszt utrzymania stadionu pochłonie 6 milionów zł miejskiego budżetu - dodała kandydatka lewicy, która zadeklarowała jednak, że nie rozbierze Areny Lublin.

Dorota Polz-Gruszka idzie na wybory pod sztandarem KWW "Lubelska Lewica Razem”, choć nie ukrywa, że jest członkiem partii "Twój Ruch”. Szefem jej sztabu wybiorczego jest poseł TR Michał Kabaciński.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 4 października 2014 o 19:23

hmm miejski burdel dałby większe poparcie - elektorat Palikota raczej myśli o aborcji niż o prokreacji
a ciurlać bez konsekwencji  lubią...

przesadziłem i za powyższy tekst Przepraszam Panią Gruszkę
...
nie podoba mi się jej propozycja i nie poprę takiego pomysłu ale słowa burdelu były z pewnością przesadą
pzdr
 

Avatar
Michal M / 29 września 2014 o 18:41

Czy ktos umarl?? Wszyscy jacys tacy powazni i zadumani... podejrzanie to wyglada! Poprosze o wiecej usmiechu i wiary w siebie. Osobiscie mam duzo watpliwosci odnosnie talentu pani doktor w sprawach nowych planów i polityki urzedu miasta. 'Swieza krew' niesie ze soba duzo energii i nowych pomyslów, ale na poczatku kadencji trzeba 'tam' dobrze posprzatac i dokonczyc kilka projektów. Zycze wszystkim kandydatom równej i uczciwej walki, bo bedzie sie dzialo i to duzo!

Avatar
Boguś Fil / 29 września 2014 o 14:44

Pani Dorota może okazać się poważną konkurentką Prezydenta Żuka. Musi tylko dobrze sprzedać swój program to co chce zrobić dla miasta jest na prawdę bardzo ważne nie mówiło się o tym zbyt dużo a Pani Gruszka jest w stanie to zrobić. W dodatku dobrze się prezentuję myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. ZObaczymy co będzie dalej. Ja osobiśćie trzymam za nią kciuki!

Avatar
Adam / 29 września 2014 o 11:01
Zęby leczę tylko w gabinetach prowadzonych przez mężczyzn.Paniom dentystkom poprzewracało się w głowach.
Avatar
w pakiecie / 29 września 2014 o 10:44

Czy będzie też miejska aborcja?

Avatar
wirgiliusz / 29 września 2014 o 09:56

Ludzie nie mają pracy, muszą wyjeżdżać za granicę, pracodawcy traktują pracowników jak niewolników itp., a przedstawicielka lewicy o in vitro...żałosne!

Avatar
Lucjan / 29 września 2014 o 08:52

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za podobnymi p.Gruszce mają płytkie myślenie jak ona sama.

P. Żuk na prezydenta!.

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za po... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 29 września 2014 o 07:28

poważny kandydat na prezydenta wygląda i mówi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=4_E_7-aHNHE

...
nie proponuje on zapładniania mieszkanek Lublina metodą probówkową
nie proponuje wydawania pieniędzy dla znajomego przedsiębiorcy budowlanego
...
mówi za to jak jest...
bez robienia wyborców w balona czy probówkę

Avatar
pin / 29 września 2014 o 06:30

może ktoś w końcu POgoni tego żuka,, trzeba stawiać na młodych!!!!! ja tej pani kibicuję bo na mieszkania komunalne to za naszego kochanego prezydenta trzeba bedzie chyba jeszcze sporo POczekać 

To może zamiast czekać na mieszkanie komunalne wziąć się do roboty, i wynająć, albo wziąć kredyt? Tak ja większość normalnych ludzi nauczonych, że trzeba sobie zapracować na swoje, a nie jak patologia wyciągać łapę.

Avatar
lop / 28 września 2014 o 23:51

Nastawiajmy mieszkań socjalnych, niech płodzą tam dzieciaki na ilość - będzie dużo nowych miejsc pracy. Dla nianiek. Tylko rodzi się pytanie, kto tym opiekunkom dla dzieci zapłaci? UE?

Avatar
Przemysław Leniak / 4 października 2014 o 19:23

hmm miejski burdel dałby większe poparcie - elektorat Palikota raczej myśli o aborcji niż o prokreacji
a ciurlać bez konsekwencji  lubią...

przesadziłem i za powyższy tekst Przepraszam Panią Gruszkę
...
nie podoba mi się jej propozycja i nie poprę takiego pomysłu ale słowa burdelu były z pewnością przesadą
pzdr
 

Avatar
Michal M / 29 września 2014 o 18:41

Czy ktos umarl?? Wszyscy jacys tacy powazni i zadumani... podejrzanie to wyglada! Poprosze o wiecej usmiechu i wiary w siebie. Osobiscie mam duzo watpliwosci odnosnie talentu pani doktor w sprawach nowych planów i polityki urzedu miasta. 'Swieza krew' niesie ze soba duzo energii i nowych pomyslów, ale na poczatku kadencji trzeba 'tam' dobrze posprzatac i dokonczyc kilka projektów. Zycze wszystkim kandydatom równej i uczciwej walki, bo bedzie sie dzialo i to duzo!

Avatar
Boguś Fil / 29 września 2014 o 14:44

Pani Dorota może okazać się poważną konkurentką Prezydenta Żuka. Musi tylko dobrze sprzedać swój program to co chce zrobić dla miasta jest na prawdę bardzo ważne nie mówiło się o tym zbyt dużo a Pani Gruszka jest w stanie to zrobić. W dodatku dobrze się prezentuję myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. ZObaczymy co będzie dalej. Ja osobiśćie trzymam za nią kciuki!

Avatar
Adam / 29 września 2014 o 11:01
Zęby leczę tylko w gabinetach prowadzonych przez mężczyzn.Paniom dentystkom poprzewracało się w głowach.
Avatar
w pakiecie / 29 września 2014 o 10:44

Czy będzie też miejska aborcja?

Avatar
wirgiliusz / 29 września 2014 o 09:56

Ludzie nie mają pracy, muszą wyjeżdżać za granicę, pracodawcy traktują pracowników jak niewolników itp., a przedstawicielka lewicy o in vitro...żałosne!

Avatar
Lucjan / 29 września 2014 o 08:52

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za podobnymi p.Gruszce mają płytkie myślenie jak ona sama.

P. Żuk na prezydenta!.

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za po... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 29 września 2014 o 07:28

poważny kandydat na prezydenta wygląda i mówi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=4_E_7-aHNHE

...
nie proponuje on zapładniania mieszkanek Lublina metodą probówkową
nie proponuje wydawania pieniędzy dla znajomego przedsiębiorcy budowlanego
...
mówi za to jak jest...
bez robienia wyborców w balona czy probówkę

Avatar
pin / 29 września 2014 o 06:30

może ktoś w końcu POgoni tego żuka,, trzeba stawiać na młodych!!!!! ja tej pani kibicuję bo na mieszkania komunalne to za naszego kochanego prezydenta trzeba bedzie chyba jeszcze sporo POczekać 

To może zamiast czekać na mieszkanie komunalne wziąć się do roboty, i wynająć, albo wziąć kredyt? Tak ja większość normalnych ludzi nauczonych, że trzeba sobie zapracować na swoje, a nie jak patologia wyciągać łapę.

Avatar
lop / 28 września 2014 o 23:51

Nastawiajmy mieszkań socjalnych, niech płodzą tam dzieciaki na ilość - będzie dużo nowych miejsc pracy. Dla nianiek. Tylko rodzi się pytanie, kto tym opiekunkom dla dzieci zapłaci? UE?

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!