sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje i uroczystości w Lublinie i regionie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2014, 20:47

Samorządy włączają się w organizację lokalnych uroczystości w dniu kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje niedzielnych uroczystości z Watykanu będzie można oglądać na telebimach w kilku miastach regionu, m.in. w Chełmie, Kraśniku i Lublinie.

Lublin Czuby. Już w sobotę o godz. 20 rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne w kościele Świętej Rodziny. Niedzielną transmisję mszy kanonizacyjnej będzie można oglądać na telebimach ustawionych w świątyni i na zewnątrz. Podczas lubelskich uroczystości zaplanowano m.in. koncerty muzyczne. O godz. 14. 30 wystąpi chór Gimnazjum nr 11 w Lublinie. Zagra również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szastarki (ok. godz. 16). Będzie można obejrzeć również film z pobytu Jana Pawła II w mieście w 1987 r. Uczestnicy uroczystości będą również recytować poezję związaną ze św. Janem Pawłem II. Z kolei o godz. 18 apb Stanisław Wielgus będzie przewodniczyć mszy dziękczynnej. Przedstawi także swoje świadectwo o świętym, z którym wielokrotnie się spotykał. Po nabożeństwie wystąpią wspólnie chóry młodzieżowe i orkiestra symfoniczna ze Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. "Po zakończonym koncercie przejdziemy pod krzyż papieski na apel wieczorny” - czytamy na stronie internetowej parafii przy ul. Jana Pawła II 11. Biała Podlaska Miejskie uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII rozpoczną się już w sobotę o godz. 18. wieczornym czuwaniem w kościołach. W niedzielę natomiast wierni spotkają się na uroczystościach odpustowych oraz dziękczynnych w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Początek o godz. 15. Odbędzie się tam również koncert oratoryjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego. O godz. 18. ulicami miasta (Wyszyńskiego, Al. Jana Pawła II oraz Narutowicza) przejdzie procesja, aż do pomnika Ojca Świętego przy kościele Św. Antoniego. O godz. 20:15 gimnazjaliści oraz studenci zaprezentują montaż słowno-muzyczny pt. "Blask świętości”. Miejskie uroczystości zakończą się o godz. 21. apelem jasnogórskim. Chełm Mieszkańcy Chełma otrzymali możliwość wspólnego przeżywania kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Prezydent miasta i Chełmski Dom Kultury 27 kwietnia zapraszają ich na pl. Niepodległości, gdzie obok pomnika papieża zostanie ustawiony wypożyczony specjalnie na tę okazję potężny telebim. - Transmisja watykańskich uroczystości rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 13 - mówi Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM. - Dla starszych osób przygotujemy krzesła. Na koniec wystąpi znany ze swojej pozytywnej energii Chadek Gospel Choir. W związku z kanonizacją przez cały weekend, czyli od 25 do 27 kwietnia, w Centrum Kultury Filmowej "Zorza” zaplanowano projekcje filmów o Karolu Wojtyle. Między innymi wybrano "Jan Paweł II. Szukałem Was...”.

Kraśnik Kraśnickie uroczystości z okazji kanonizacji papieży będą w parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Faustyny 8. - Podczas uroczystości 150 dzieci zaśpiewa papieżowi "Barkę” - zapowiada Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. - Myślę, że chwila ta będzie bardzo wzruszająca. Od godz. 10. na telebimie będzie transmitowany obrzęd kanonizacji i homilia papieża Franciszka. Z kolei o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta, dziękczynna suma odpustowa za kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII. Od godz. 14:30 zaplanowano występy artystyczne. Wystąpią m.in. Orkiestra dęta z Kraśnika i chór kameralny Canticum Canticorum. O 17:30 rozpocznie się koncert Eleni. Na godz. 21 zaplanowano apel maryjny, a o 21:38 zostaną wypuszczone dziękczynne światła do nieba. Mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć również efekty pracy 12 uczestników pleneru rzeźbiarskiego, którzy od wtorku rzeźbią figury Jana Pawła II. Międzyrzec Podlaski Wierni spotkają się na Placu Jana Pawła II. W niedzielę o godz. 19:15 rozpocznie się tam koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Po wspólnym śpiewie "Barki”, ukochanej pieśni religijnej papieża, na scenie wystąpią m.in. chór Wiarus i Veritatis oraz chóry parafialne. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zaprezentują też okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego. Na zakończenie, po apelu jasnogórskim, wierni zaśpiewają pieśń "Cichy zapada zmrok”. Zamość W niedzielę o godz. 15 w kaplicy szpitala papieskiego zaplanowano mszę oraz błogosławieństwo relikwiami Jana Pawła II. Zaś od wczoraj na Rynku Wielkim można oglądać plenerową wystawę fotografii "Jan Paweł II - Święty”. Zdjęcia autorstwa Janusza Kawałko ilustrują wizytę papieża Polaka w Zamościu 12 czerwca 1999 r. Z kolei w Muzeum Zamojskim na zwiedzających czeka wystawa "Monety i medale Watykanu w okresie pontyfikatu Jana Pawła II”. Pochodzą ze zbiorów Zbigniewa Nestorowicza. Świdnik i Janów Lubelski Transmisje mszy z Watykanu będzie można oglądać na telebimach również w Świdniku - plac przed Zespołem Szkół nr 2 przy ul. Jarzębinowa 6, a także w Janowie Lubelskim - w Rynku Starego Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kościół Jan Paweł II
folkatka
Gość
Tata
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (27 kwietnia 2014 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Za to ateizm jest źródłem wszelkiego dobra i szczęscia :DDD 

Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2014 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Rozwiń
Tata
Tata (26 kwietnia 2014 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jest wielki dzień dla wszystkich Polaków i Wiernych z całego świata! Niestety nasze dzieci są zbyt małe, by zrozumieć, że dzieje się coś tak wspaniałego i ważnego... Postanowiliśmy uhonorować ten dzień i od dziś nasze pociechy uczyć będziemy modlitw – pomagają nam w tym podusie, które mówią paciorki (prezent od Dziadków)! Wspaniała rzecz dla dziecka i dla rodziców, a modlitwa jest – według nas – najważniejsza.

Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2014 o 17:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

FAKT KOSZMAR PAWŁA (22 L.) Z ZABRZA. + 18 LAT! Zakonnice sadystki karmiły mnie psychotropami!

dlaczego Papież nie reagował na wykorzystywanie seksualne wśród księży w kościele, nie wierzę, ze nie wiedział, po prostu udawał, że nie wie, wolał nie ruszać tego tematu, a tu cierpiały niewinne dzieci .... dzieci ....., bo jeżeli dorośli faceci decydują się na taki krok to ich sprawa, ale dzieci ......


no właśnieeeeeeeee??????

Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2014 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

no to nieźle nagrzeszyłaś kiedy musisz aż na kolanach iść, ile osób skrzywdziłaś jako ta trzeźwa, nie nachlana, bo doznałam dużżżżżżżżżej krzywdy od "świętej niepijącej - modlącej się na każdym kroku", oby ją szlag trafił za to co mi zrobiła

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!