Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2014 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje i uroczystości w Lublinie i regionie

12 11 A A

Samorządy włączają się w organizację lokalnych uroczystości w dniu kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje niedzielnych uroczystości z Watykanu będzie można oglądać na telebimach w kilku miastach regionu, m.in. w Chełmie, Kraśniku i Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lublin Czuby. Już w sobotę o godz. 20 rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne w kościele Świętej Rodziny. Niedzielną transmisję mszy kanonizacyjnej będzie można oglądać na telebimach ustawionych w świątyni i na zewnątrz. Podczas lubelskich uroczystości zaplanowano m.in. koncerty muzyczne. O godz. 14. 30 wystąpi chór Gimnazjum nr 11 w Lublinie. Zagra również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szastarki (ok. godz. 16). Będzie można obejrzeć również film z pobytu Jana Pawła II w mieście w 1987 r. Uczestnicy uroczystości będą również recytować poezję związaną ze św. Janem Pawłem II. Z kolei o godz. 18 apb Stanisław Wielgus będzie przewodniczyć mszy dziękczynnej. Przedstawi także swoje świadectwo o świętym, z którym wielokrotnie się spotykał. Po nabożeństwie wystąpią wspólnie chóry młodzieżowe i orkiestra symfoniczna ze Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. "Po zakończonym koncercie przejdziemy pod krzyż papieski na apel wieczorny” - czytamy na stronie internetowej parafii przy ul. Jana Pawła II 11. Biała Podlaska Miejskie uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII rozpoczną się już w sobotę o godz. 18. wieczornym czuwaniem w kościołach. W niedzielę natomiast wierni spotkają się na uroczystościach odpustowych oraz dziękczynnych w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Początek o godz. 15. Odbędzie się tam również koncert oratoryjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego. O godz. 18. ulicami miasta (Wyszyńskiego, Al. Jana Pawła II oraz Narutowicza) przejdzie procesja, aż do pomnika Ojca Świętego przy kościele Św. Antoniego. O godz. 20:15 gimnazjaliści oraz studenci zaprezentują montaż słowno-muzyczny pt. "Blask świętości”. Miejskie uroczystości zakończą się o godz. 21. apelem jasnogórskim. Chełm Mieszkańcy Chełma otrzymali możliwość wspólnego przeżywania kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Prezydent miasta i Chełmski Dom Kultury 27 kwietnia zapraszają ich na pl. Niepodległości, gdzie obok pomnika papieża zostanie ustawiony wypożyczony specjalnie na tę okazję potężny telebim. - Transmisja watykańskich uroczystości rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 13 - mówi Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM. - Dla starszych osób przygotujemy krzesła. Na koniec wystąpi znany ze swojej pozytywnej energii Chadek Gospel Choir. W związku z kanonizacją przez cały weekend, czyli od 25 do 27 kwietnia, w Centrum Kultury Filmowej "Zorza” zaplanowano projekcje filmów o Karolu Wojtyle. Między innymi wybrano "Jan Paweł II. Szukałem Was...”.
Kraśnik Kraśnickie uroczystości z okazji kanonizacji papieży będą w parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Faustyny 8. - Podczas uroczystości 150 dzieci zaśpiewa papieżowi "Barkę” - zapowiada Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. - Myślę, że chwila ta będzie bardzo wzruszająca. Od godz. 10. na telebimie będzie transmitowany obrzęd kanonizacji i homilia papieża Franciszka. Z kolei o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta, dziękczynna suma odpustowa za kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII. Od godz. 14:30 zaplanowano występy artystyczne. Wystąpią m.in. Orkiestra dęta z Kraśnika i chór kameralny Canticum Canticorum. O 17:30 rozpocznie się koncert Eleni. Na godz. 21 zaplanowano apel maryjny, a o 21:38 zostaną wypuszczone dziękczynne światła do nieba. Mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć również efekty pracy 12 uczestników pleneru rzeźbiarskiego, którzy od wtorku rzeźbią figury Jana Pawła II. Międzyrzec Podlaski Wierni spotkają się na Placu Jana Pawła II. W niedzielę o godz. 19:15 rozpocznie się tam koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Po wspólnym śpiewie "Barki”, ukochanej pieśni religijnej papieża, na scenie wystąpią m.in. chór Wiarus i Veritatis oraz chóry parafialne. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zaprezentują też okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego. Na zakończenie, po apelu jasnogórskim, wierni zaśpiewają pieśń "Cichy zapada zmrok”. Zamość W niedzielę o godz. 15 w kaplicy szpitala papieskiego zaplanowano mszę oraz błogosławieństwo relikwiami Jana Pawła II. Zaś od wczoraj na Rynku Wielkim można oglądać plenerową wystawę fotografii "Jan Paweł II - Święty”. Zdjęcia autorstwa Janusza Kawałko ilustrują wizytę papieża Polaka w Zamościu 12 czerwca 1999 r. Z kolei w Muzeum Zamojskim na zwiedzających czeka wystawa "Monety i medale Watykanu w okresie pontyfikatu Jana Pawła II”. Pochodzą ze zbiorów Zbigniewa Nestorowicza. Świdnik i Janów Lubelski Transmisje mszy z Watykanu będzie można oglądać na telebimach również w Świdniku - plac przed Zespołem Szkół nr 2 przy ul. Jarzębinowa 6, a także w Janowie Lubelskim - w Rynku Starego Miasta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 27 kwietnia 2014 o 08:36

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Za to ateizm jest źródłem wszelkiego dobra i szczęscia :DDD 

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 21:48

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Avatar
Tata / 26 kwietnia 2014 o 20:53

To jest wielki dzień dla wszystkich Polaków i Wiernych z całego świata! Niestety nasze dzieci są zbyt małe, by zrozumieć, że dzieje się coś tak wspaniałego i ważnego... Postanowiliśmy uhonorować ten dzień i od dziś nasze pociechy uczyć będziemy modlitw – pomagają nam w tym podusie, które mówią paciorki (prezent od Dziadków)! Wspaniała rzecz dla dziecka i dla rodziców, a modlitwa jest – według nas – najważniejsza.

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 17:49

FAKT KOSZMAR PAWŁA (22 L.) Z ZABRZA. + 18 LAT! Zakonnice sadystki karmiły mnie psychotropami!

dlaczego Papież nie reagował na wykorzystywanie seksualne wśród księży w kościele, nie wierzę, ze nie wiedział, po prostu udawał, że nie wie, wolał nie ruszać tego tematu, a tu cierpiały niewinne dzieci .... dzieci ....., bo jeżeli dorośli faceci decydują się na taki krok to ich sprawa, ale dzieci ......


no właśnieeeeeeeee??????

????

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 17:03

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

no to nieźle nagrzeszyłaś kiedy musisz aż na kolanach iść, ile osób skrzywdziłaś jako ta trzeźwa, nie nachlana, bo doznałam dużżżżżżżżżej krzywdy od "świętej niepijącej - modlącej się na każdym kroku", oby ją szlag trafił za to co mi zrobiła

Avatar
Oleg / 26 kwietnia 2014 o 15:13

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

Czyzbys  nie umial czytac  ze zrozumieniem Asie ?  Gdzie ja napisalem  ze  sie  zrobie jak  swinia  ?  Pic trzeba  umiec , co dzien  po pare piwek  jeszcze nikomu nie zaszkodzilo .
Nie jestem przedstawicielem  typowego Polaka katolika  ktory  nie umie  sie  napic  kulturalnie tylko  zawsze  uwali  sie  w  trupa . Pozdrawiam.
 

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

Alez  Olo  ,  nie  dopowiadaj  sobie  czegos  czego  nie  napisalem ,  to  ze  mam rodzine  nie oznacza ze  mam juz  dzieci  i jestem  tatuskiem  . 
Pozdrawiam  .

Alez  Olo  ,  nie  dopowiadaj  sobie  czegos  czego  nie  napisalem ,  to  ze  mam rodzine  nie oznacza ze  mam juz  dzieci  i jestem  tatuskiem  . 
Pozdrawiam  .

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 11:17
FAKT KOSZMAR PAWŁA (22 L.) Z ZABRZA. + 18 LAT! Zakonnice sadystki karmiły mnie psychotropami!

dlaczego Papież nie reagował na wykorzystywanie seksualne wśród księży w kościele, nie wierzę, ze nie wiedział, po prostu udawał, że nie wie, wolał nie ruszać tego tematu, a tu cierpiały niewinne dzieci .... dzieci ....., bo jeżeli dorośli faceci decydują się na taki krok to ich sprawa, ale dzieci ......

Avatar
COOLejaż / 26 kwietnia 2014 o 11:15

Wielka Machina Nabijania Kasy ruszyła...

Avatar
olo / 26 kwietnia 2014 o 10:57

Tyle  dni  wolnego  to i ja uczcze  te  obchody  nastepujaco  , wyjazd  na  dzialeczke  a tam  juz  mi  sie  chlodzi  kilka  zgrzewek  browaru  oraz  pare  flaszek  wodki .  Z przyjaciolmi   i  rodzina  kameralnie  bez  radia  i  tv .   Jak najdalej  od  tego  zgielku  i  paranoi .  A wy  na  kolana  i  za  rozaniec  .  Dziekuje  za  uwage.

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

rozwiń
Avatar
as / 26 kwietnia 2014 o 10:27

Tyle  dni  wolnego  to i ja uczcze  te  obchody  nastepujaco  , wyjazd  na  dzialeczke  a tam  juz  mi  sie  chlodzi  kilka  zgrzewek  browaru  oraz  pare  flaszek  wodki .  Z przyjaciolmi   i  rodzina  kameralnie  bez  radia  i  tv .   Jak najdalej  od  tego  zgielku  i  paranoi .  A wy  na  kolana  i  za  rozaniec  .  Dziekuje  za  uwage.

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

rozwiń
Avatar
folkatka / 27 kwietnia 2014 o 08:36

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Za to ateizm jest źródłem wszelkiego dobra i szczęscia :DDD 

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 21:48

"Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom."

Avatar
Tata / 26 kwietnia 2014 o 20:53

To jest wielki dzień dla wszystkich Polaków i Wiernych z całego świata! Niestety nasze dzieci są zbyt małe, by zrozumieć, że dzieje się coś tak wspaniałego i ważnego... Postanowiliśmy uhonorować ten dzień i od dziś nasze pociechy uczyć będziemy modlitw – pomagają nam w tym podusie, które mówią paciorki (prezent od Dziadków)! Wspaniała rzecz dla dziecka i dla rodziców, a modlitwa jest – według nas – najważniejsza.

Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 17:49

FAKT KOSZMAR PAWŁA (22 L.) Z ZABRZA. + 18 LAT! Zakonnice sadystki karmiły mnie psychotropami!

dlaczego Papież nie reagował na wykorzystywanie seksualne wśród księży w kościele, nie wierzę, ze nie wiedział, po prostu udawał, że nie wie, wolał nie ruszać tego tematu, a tu cierpiały niewinne dzieci .... dzieci ....., bo jeżeli dorośli faceci decydują się na taki krok to ich sprawa, ale dzieci ......


no właśnieeeeeeeee??????

????

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 17:03

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

no to nieźle nagrzeszyłaś kiedy musisz aż na kolanach iść, ile osób skrzywdziłaś jako ta trzeźwa, nie nachlana, bo doznałam dużżżżżżżżżej krzywdy od "świętej niepijącej - modlącej się na każdym kroku", oby ją szlag trafił za to co mi zrobiła

Avatar
Oleg / 26 kwietnia 2014 o 15:13

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

Czyzbys  nie umial czytac  ze zrozumieniem Asie ?  Gdzie ja napisalem  ze  sie  zrobie jak  swinia  ?  Pic trzeba  umiec , co dzien  po pare piwek  jeszcze nikomu nie zaszkodzilo .
Nie jestem przedstawicielem  typowego Polaka katolika  ktory  nie umie  sie  napic  kulturalnie tylko  zawsze  uwali  sie  w  trupa . Pozdrawiam.
 

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

Alez  Olo  ,  nie  dopowiadaj  sobie  czegos  czego  nie  napisalem ,  to  ze  mam rodzine  nie oznacza ze  mam juz  dzieci  i jestem  tatuskiem  . 
Pozdrawiam  .

Alez  Olo  ,  nie  dopowiadaj  sobie  czegos  czego  nie  napisalem ,  to  ze  mam rodzine  nie oznacza ze  mam juz  dzieci  i jestem  tatuskiem  . 
Pozdrawiam  .

rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2014 o 11:17
FAKT KOSZMAR PAWŁA (22 L.) Z ZABRZA. + 18 LAT! Zakonnice sadystki karmiły mnie psychotropami!

dlaczego Papież nie reagował na wykorzystywanie seksualne wśród księży w kościele, nie wierzę, ze nie wiedział, po prostu udawał, że nie wie, wolał nie ruszać tego tematu, a tu cierpiały niewinne dzieci .... dzieci ....., bo jeżeli dorośli faceci decydują się na taki krok to ich sprawa, ale dzieci ......

Avatar
COOLejaż / 26 kwietnia 2014 o 11:15

Wielka Machina Nabijania Kasy ruszyła...

Avatar
olo / 26 kwietnia 2014 o 10:57

Tyle  dni  wolnego  to i ja uczcze  te  obchody  nastepujaco  , wyjazd  na  dzialeczke  a tam  juz  mi  sie  chlodzi  kilka  zgrzewek  browaru  oraz  pare  flaszek  wodki .  Z przyjaciolmi   i  rodzina  kameralnie  bez  radia  i  tv .   Jak najdalej  od  tego  zgielku  i  paranoi .  A wy  na  kolana  i  za  rozaniec  .  Dziekuje  za  uwage.

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

miło spedzone wolne z pianym tatuskiem gratulacje

rozwiń
Avatar
as / 26 kwietnia 2014 o 10:27

Tyle  dni  wolnego  to i ja uczcze  te  obchody  nastepujaco  , wyjazd  na  dzialeczke  a tam  juz  mi  sie  chlodzi  kilka  zgrzewek  browaru  oraz  pare  flaszek  wodki .  Z przyjaciolmi   i  rodzina  kameralnie  bez  radia  i  tv .   Jak najdalej  od  tego  zgielku  i  paranoi .  A wy  na  kolana  i  za  rozaniec  .  Dziekuje  za  uwage.

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

Dziękuję za dobre rady!!! Wolę na kolanach i z różańcem niż się schlać jak świnia.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27