niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Kanonizacja Jana Pawła II. Pomysły radnych i samorządców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2014, 12:45

27 kwietnia Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. Jedni chcą uhonorować papieża szlakiem turystycznym, inni zmieniając nazwę ulicy, a jeszcze inni chcą organizować wyjazd mieszkańców miasta do Watykanu.

O utworzenie "Lubelskiego Szlaku Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II” wnioskuje do prezydenta miejski radny Piotr Krzysztof Kuty. - Szlak ten byłby nie tylko naszym wyrazem pamięci o blisko 25-letnich związkach późniejszego papieża z Lublinem, ale także mógłby stanowić atrakcję turystyczną i żywą lekcję historii - pisze radny do prezydenta. Kuty proponuje, by szlak biegł "od Dworca Głównego po Poczekajkę i od Obozu na Majdanku po Czuby, poprzez m.in. Archikatedrę, Bazylikę Ojców Dominikanów, ul. Chopina, KUL” (pisownia oryginalna - red.). Niewykluczone, że w Radzie Miasta Lublin dojdzie do głosowania nad zmianą nazwy ul. Jana Pawła II. Tak, by było wiadomo, że patronem jest święty. - Nie słyszałem jeszcze o takiej inicjatywie, ale bardzo by mnie ucieszyła - mówi Leszek Daniewski, radny PO, który w 2008 r. chciał przemianowania "ulicy Jana Pawła II” na "Aleje Jana Pawła II”. Daniewski zdołał wtedy przekonać do pomysłu prezydenta miasta, Adama Wasilewskiego, który skierował projekt do Rady Miasta. Prezydent wycofał się z tego pomysłu po krytyce radnych. - Warto by było nie spieszyć się z tą decyzją i ostatecznie, mam nadzieję, że w niedługim czasie, dokonać zmiany z ul. Jana Pawła II na aleję św. Jana Pawła II - mówił wówczas Sylwester Tułajew radny PiS, dziś lider opozycji w Radzie Miasta. - Jeśli znów będzie taka okazja, to zmieńmy od razu nazwę na "Aleje” - proponuje dziś Daniewski.

W Kraśniku na 4 maja zaplanowano uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. - Arcybiskup Stanisław Budzik objął naszą inicjatywę honorowym patronatem - mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. - Mamy duże szanse na przyjazd abp. Mieczysława Mokrzyckiego, przyjaciela Jana Pawła II (był sekretarzem Jana Pawła II - red.). Organizujemy tę uroczystość wspólnie z parafiami i organizacjami pozarządowymi. Jednym z zaplanowanych wydarzeń będzie zaśpiewanie na żywo "Barki”, ulubionej pieśni Jana Pawła II. - Będziemy śpiewać Barkę wspólnie z zespołami i scholami - dodaje Maj. Występ ma być transmitowany w Internecie. Przypomnijmy, że w Kraśniku pojawił się też inny pomysł związany ze zbliżającymi się uroczystościami w Watykanie. Wśród projektów do budżetu obywatelskiego znalazł się pomysł wyjazdu mieszkańców na kanonizację papieża Polaka. Odpadł podczas głosowania mieszkańców miasta. Do kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII przygotowują się również mieszkańcy Lublina. Adam Uliczny w niecodzienny sposób chce uczcić pamięć papieża Polaka. Mężczyzna chce iść na uroczystości do Watykanu na piechotę. - Przygotowania idą pełną parą - przekonuje Adam Uliczny. - W drogę wyruszam 16 marca. Idę sam. Dziennie będą pokonywać od 30 do 80 km. Wszystko będzie zależeć m.in. od warunków na drodze i pogody. Do pokonania mam ok. 1800-1900 km.
  Edytuj ten wpis
ANTYKLECHA 111
ZESPÓŁ DOWNA
ha ha ha
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ANTYKLECHA 111
ANTYKLECHA 111 (10 marca 2014 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PRPONUJĘ JP II ZAMIAST ORŁA W GODLE, OBOK KRZYŻ (W ŚWIECIE STAROŻYTNYM NARZEDZIE WYKONYWANIA KARY ŚMIERCI JAK PÓŻNIEJ SZUBIENICA, A U NAS GŁUPKI Z PRAWICY MÓWIĄ,ŻE TO NASZ SYMBOL NARODOWY,CHA,CHA???), NO I RYDZYKA!!BĘDZIE PAŃSTWO WYZNANIOWE NA 120%, JEDYNE TAKIE W ŚWIECIE!!PORAŻKA!!

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (10 marca 2014 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY" czyli bezRADNI i paPIESKIE POMYSŁY:

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOCHANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

7) "Gazeta pomorska" z dn. 6.III.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz zatrzymany za atak z siekierą. Parafianie w większości za duchownym [wideo]"oPiS-uje (s)CENĘ (z)BAWIENIA. Już za Niebieskiej Kadencji JP 2 na stołku WICE BOGA księZULE krocząc DROGĄ (z)BAWIENIA odstawiały MORDOBICIE nawet na ULICACH. KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC przeprowadził ANALIZĘ DROGI (z)BAWIENIA od roku 1980-tego (lata SOLIDARNOŚĆI) i co 10 - 20 LAT SOLIDANIE AMINENCJOM i księZULOM ODBIJA SZAJBA! I teraz jest KULejny psuychoPATyczny OKRES (z)BAWIENIAGo Go łym okiem widać, ze to D'E'BILE!

8) "Dziennik Wschodni" z dn. 7.III.2014 r. w artyKULe "Abp. Budzik o antyklerykalnym plakacie: "Powinniśmy się wstydzić" (wideo)"prezentuje KULejnego i psychoPATycznego (z)BAWICIELA NARODU. Po spektaKULarnie psychoPATycznej PEDO AFERZE w Cudowny sposób odświeżono nową - JP 2 z KONKUBINĄ i synkiem ADASIEM! Dla uczczenia tego Świętego wydarzenia Wszelkie Instytucje (Szkoły, Przedszkola, Szpitale...) noszące Imię JANA PAWŁA II - ULICE RÓWNIEŻ powinny zostać uzupełnione o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

Na ulicy JANA PAWŁA II, KONKUBINY i Synka ADASIA powinny stać KLĘCZNIKI!Każdy se Klęknmie, zrobi "W mię Ojca i Syna (Adasia)..." Ino kto to zrobi?

Rewitalizacji należy tez poddać wszelkie POMNIKI JP 2, aby nie stał OSAMOTNIONY.

Jak wyglądało Tajne (niczym Teaczki SB-ckie) Życie Wojtyły?:

Po tajnym spotkaniu odprowadzając Irenkę mówi do Kumpli:

- Zaczekajcie, ja tylko odprowadzę I-ruchnę.

- Na to Kumple ze śmiechem: może ino odprowadź Iruchnę!

Tego nawet SB-cka Teczka Karola nie zawiera, to posiadł tylko

KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= i ASC!

I co to za ŚWIĘTY, którego trzeba się WSTYDZIĆ?

Jak pokazuje Historia Kościoła żaden Amnencja, księŻULO czy Zakonnica za żadną

Aferę się nie WSTYDZI!, a Kościół bez afer NIE FUNKCJONUJE!

Pęc można ze śmiechu (z)BAWIENIA:

-Co to jest: Chodzi po LUBLINIE, a wskazówki ma w Watykanie?

- Oczywiście, że największy BUDZIK świata!

Już teraz nie wiadomo czy po szumnej Kanonizacji JP 2 będzie ŚW.(iętym) czy ŚW.(irniętym)!

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego G.K. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

( ... )

Po wpisaniu w GOOGLE hasła:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= oraz z kropkami i bez kropek MIĘDZY LITERAMI- ukaże się więcej info, a czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW=)

Rozwiń
ha ha ha
ha ha ha (10 marca 2014 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SZLAK MNIE TRAFIA:

Oceniając ostatnie PO-PiS-y Świętego to należy uzupełnić wszystkie POMNIKI o KONKUBINĘ i synka ADASIA!

To samo z Ul.  - powinna nazywać się ŚWIETEGO JANA PWAŁA II, KONKUBINY i SYNA ADASIA/

Tak wgląda "NIE-boska KOMEDIA" - ha, ha, ha, hja....

Rozwiń
Antek
Antek (10 marca 2014 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jan 2 będzie świętym patronem pedofilów :)

Rozwiń
o.S.W.
o.S.W. (10 marca 2014 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kazde dzialanie majace na celu podkreslenie znaczenia osoby swietej (kanonizowanej) bez watpienia jest mile sercu Pana Boga! Jedynie ludzie malej wiary i w ogole niewarte szacunku moga poddawac w watpliwosc inicjatywe naklaniajaca do myslenia w sposob szczegolny. Czas wielkiego powrotu do wiary przodkow naszych wciaz przed nami, ale juz teraz nalezy rozpalic zagiew przywiazania do wartosci ponadczasowej i ojcow naszego milosiernego Kosciola!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!