niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kierowcy od lat rozbijają się na ich posesji. Zainstalowali kamerę, kilka dni później karambol [wideo]

Dodano: 14 lutego 2018, 08:20
Autor: Paweł Puzio

Od 1980 roku 40 razy wjechali im z impetem w płot lub "zaparkowali" na podwórku. Mieszkańcy posesji nr 80 w podlubelskiej Krężnicy Jarej mają grubą teczkę zdjęć dokumentującą wszystkie wypadki. Od kilku dni nagrywają filmy – ostatni z zarejestrowaną stłuczką sześciu aut błyskawicznie stał się przebojem internetu

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Kamerę zamontowałem na mojej posesji w piątek, a już w poniedziałek zarejestrowała stłuczkę 6 samochodów – opowiada Jacek Łabiga. – Dla nas to nic szczególnego, bo od 1980 roku, od czasu, kiedy mieszkamy w tym miejscu, samochody 40 razy wjeżdżały nam w płot. Kiedyś stało tu ogrodzenie z cegieł, solidne, potrójne. Ale też go roztrzaskali – opowiada Łabiga.

Ten sam kłopot mają sąsiedzi po drugiej stronie drogi. – Samochody wypadają z zakrętu wprost w moją stodołę. Kilka razy lądowały na moim domu. To wszystko jest winą krętej, źle wyprofilowanej drogi – mówi Anna Olszanko, sąsiadka pana Jacka.

Jacek Łabiga dokumentuje historię kolizji. W grubym skoroszycie dominują zdjęcia rozbitych samochodów, połamanych płotów i karetek pogotowia.

– Od początku tego wieku prosiliśmy o remont tej drogi. Dopiero blokada w 2012 r. przyniosła efekt. Położno nową nawierzchnię i powstał pierwszy chodnik w Krężnicy. Więcej nie żądaliśmy, bo już wiedzieliśmy, że droga powiatowa będzie remontowana w ramach megaprojektu – dodaje Jacek Łabiga.
Droga powiatowa biegnąca przez Krężnicę Jarą faktycznie zostanie gruntownie wyremontowana.

Rozbudowa na odcinku Strzeszkowice–Krężnica Jara planowana jest w bieżącym roku. 26 lutego otworzone zostaną oferty, przewidywany termin rozpoczęcia prac to kwiecień, a zakończenia – 14 września.

– Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów, teraz ma 5,5 metra. Powstanie także jednostronny chodnik. Szerokość jezdni na zakrętach zostanie zwiększona do 6,9 metra z 6 metrów obecnie. Te zabiegi, plus nowe oznakowanie poziome i pionowe, powinny znacznie zwiększyć bezpieczeństwo. Przypomnę także, że na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – mówi Anna Woźnicka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach.

Mieszkańcy są zdania, że ten remont nie przyniesie jednak spodziewanych efektów. – Ten konkretny odcinek, biegnący pomiędzy naszymi posesjami, trzeba wyprostować. Tylko tak można rozwiązać ten problem. Wspólnie z sąsiadem jesteśmy skłonni sprzedać nasze nieruchomości. Taką propozycję złożyłam zarządcy drogi, powiatowi lubelskiemu. Niestety, urzędnicy nie byli zainteresowani takim rozwiązaniem – dodaje Anna Olszanko.

– Zmiana przebiegu drogi wymagałyby wykupu przyległych terenów oraz ingerencji w istniejącą zabudowę, co zwiększyłoby koszt inwestycji – tłumaczy dyrektor Woźnicka.

Zapowiedź remontu tylko częściowo uspokoiła mieszkańców. – Nowa, równa droga będzie prowokować kierowców do jeszcze szybszej jazdy. A kiedy ruszy przebudowa „19” Lublin–Kraśnik, to ruch znacznie wzrośnie – przewiduje Jacek Łabiga.

Mieszkańcy już dziś przymierzają się do petycji z prośbą o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru lub odcinkowego pomiaru prędkości. Będą też apelować do policji o częstsze kontrole.

Niedawno doszło tu do karambolu [nagranie z kamery]

WIDEO

Czytaj więcej o: policja wypadek Krężnica Jara
Użytkownik niezarejestrowany
Henio
prawnikgoogle
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 dni temu o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chałupe trza se ubezpieczyć. Jak nie wykupili ubezpieczenia to sami sobie winni.
Rozwiń
Henio
Henio (2 dni temu o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakimś tam ratunkiem może być postawienie takiej żółtej, pstrykającej skrzyneczki.
Rozwiń
prawnikgoogle
prawnikgoogle (2 dni temu o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***euroius.pl/aktualnosci-prawne/czy-rejestrowanie-przestrzeni-publicznej-przy-pomocy-kamery-zainstalowanej-na-prywatnym-domu-jej-wlasciciela-jest-legalne/ ***s://forumprawne.org/prawo-autorskie/744887-nagrywanie-w-przestrzeni-publicznej-publikacja-youtube.html
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja pi@#$%lę co się odj@#$ło. Wchodzę do baru, zamawiam schabowego, oczywiście muszę czekać aż się dosmaży więc babka dała mi sam kompot. Idę z tym kompotem, patrzę jakaś laska 9/10 siedzi widzę, że chyba nie jest sama, bo stoi talerz z barszczem czerwonym naprzeciwko niej, ale mówię ch#j raz się żyje - pośmieszkuję sobie. Laska też pije kompot więc podchodzę do niej i mówię hehe "kocham cię rybko, pij ze mno kompot xD" a ta tylko wzięła zamach i jeb@#a wylała na mnie cały talerz tego barszczu. Cały ujeb#$y na czerwono z poparzoną ręką drę się na nią, że jest jakaś popi#$%!lona, że chciałem tylko zagadać i że będzie bulić odszkodowanie. Odwracam głowę, a tu z kibla wybiega jej fagas, gościu dwa razy większy ode mnie i nawet nic nie powiedział tylko wyj!@ał mi od razu lepę i mówi że ch#j go to obchodzi, ale mam mu odkupić zupę bo on jest głodny po treningu i nie ma już kasy. Ja mu mówię, że to jego popi@#$%!ona dziewczyna mnie nim oblała, dodatkowo zniszczyła mi ciuchy i mnie poparzyła więc niech ma do niej pretensje. On wziął tylko kolejny zamach i drze mordę "odkupuj mi ch$ju zupę bo cię cwelu zaj#$ie, a z zawodu jestem bokserem". Dopiero wtedy skumałem że to słynny bokser, były mistrz świata wagi ciężkiej Albert Sosnowski więc podniosłem się i od razu zjeb@#em stamtąd po drodze wytrącając jakiemuś dziadkowi talerz z naleśnikami xD Patrzę a on mnie goni, udało mi uciec do auta, odpalam silnik i ruszam i pierwsze co słyszę to komunikat, że "kolejna osoba poparzona barszczem Sosnowskiego - szczegóły za chwilę w rmf radio muzyka fakty rmf fm". Więc myślę, że ten skur@#$el specjalnie prowokuje takie sytuacje i jest w zmowie z dziennikarzami, bo niby skąd by tak szybko wiedzieli o tej całej akcji i poparzeniu?
Rozwiń
ehhh
ehhh (4 dni temu o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
A jak sie ma to nagrywanie i publikowanie nr rejestracyjnych oraz wizerunkow osob do ochrony danych osobowych. Wg mnie to jest nie do konca legal. Drogi Pani inwigilatorze pomysl o zapespieczeniu swojego tylka jak kiedys trawisz na jakiwgos cwaniaka prawnika itp
 A Ty bardzo poważnie pomyśl o nauce języka polskiego...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!