Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2014 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Karpiński o teorii jednego z profesorów: "Sprowadza się, że ch** tam z tą Polską wschodnią"

Autor: Zdjęcie autora łm
46 17 A A

Afery taśmowej ciąg dalszy. - Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch** tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? - miał powiedzieć minister skarbu Włodzimierz Karpiński do prezesa PKN Orlen Jacka Krawca na temat koncepcji rozwoju kraju, która dyskryminuje wschodnie regiony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już drugi opublikowany dzisiaj fragment podsłuchanej rozmowy, w której jedną z głównych ról odgrywa pochodzący z Puław Karpiński. Stenogram ujawniła strona internetowa Telewizjarepublika.pl. Fragment dotyczy głównie wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. Z kontekstu wynika, że Karpiński nie jest zadowolony z lansowanej przez jednego z profesorów (którego cytowała Bieńkowska) koncepcji rozwoju kraju dyskryminującej wschodnie regiony.

Telewizja Republika opisuje, że Karpiński spóźnił się na spotkanie z Krawcem blisko 40 minut. Minister przeprasza za spóźnienie i mówi, że to "przez ten jebany Polimex". Dodaje, że Krzysztof Jaskóła (były prezes Polimeksu) zaczął, a teraz jego koleżanka Ela (Bieńkowska) wgryzła się w te sprawy i "dostała w pałę tą draką".

Włodzimierz Karpiński: (...) gwałtowna narada, ta biedna Bieńkowska dzisiaj miała jakąś konferencję [...] jednak pani premier - absolutny sojusznik, bo my się lubimy [...]. Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...].

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, chuj tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpierdol [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka.

W reakcji Krawiec odpowiada, że Bieńkowska to "bardzo w porządku babka". Miała wtedy śmiać się, że premier wyjechał i blondynka będzie na Radzie Ministrów "kierowniczką pracy".

Włodzimierz Karpiński: Jest bardzo konkretna, bardzo taka... w ogóle niezainteresowana polityką, nie? Sfokusowana na zadaniach, bardzo też. A to też mi bardzo odpowiada. A to też mi bardzo odpowiada.

Podsumowują, że minister Bieńkowska jest "normalną babką".

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 11:17
No i odezwali się wszyscy polscy święci - taki nasz piękny chrześcijański naród, nikt nie przeklina, sami sprawiedliwi. Ale obłuda z was bije. każdy nas w chwili emocji klnie jak szewc i rozliczanie kogokolwiek z prywatnych rozmów to szczyt hipokryzji - tym bardziej, ze chodzi wlasnie o emocje, gość się wkurzył, że mają gdzieś nasz region i powiedział to w nieparlamentarny sposob W PRYWATNEJ ROZMOWIE. przynajmniej widac ze mu zalezy.
Avatar
Obserwatorka / 23 czerwca 2014 o 15:15

Wszyscy widze teraz święci i słów na K... i ch... to nei znają... A prawda jest taka że głównie mężczyźni, choć i kobiety klną jak źli, bo to nadaje charakteru ( a przynajmniej tak im się wydaje) ich wypowiedzi. Co do posła Karpińskiego to jestem mile zaskoczona jego postawą i bo widać, że stara się lubelszczyznę forsować takżę w politycznych kuluarach. Co do Bieńskowskiej utwierdził mnie w opinii na jej temat, że jednak w porządku kobieta.

Avatar
Boanerges / 23 czerwca 2014 o 09:29

Sitwa okrągłostołowa się sypie... :)

Avatar
fiej / 23 czerwca 2014 o 08:40

Czytam ze zrozumieniem i rozumiem, że ten człowiek to cham i prostak, który posługuje się językiem polskim jak pomocnik majstra na budowie. Nie po to mamy egzaminy gimnazjalne, matury, studia żeby taki prostak nas reprezentował a tym bardziej zarządzał majątkiem państwowym. Na drzewo.

Avatar
Słowik / 23 czerwca 2014 o 08:29

Nie widzę nic niwłaściwego w wypowiedzi P. Karpińskiego. Cieszę się, że ktoś podejmuje temat koncepcji rozwoju kraju bo ona faktycznie faworyzuje silne ośrodki na zachodzie PL kosztem naszego regionu. Powinniśmy mieć więcej takich ludzi, którzy potrafią walczyć o region.

Avatar
olo / 23 czerwca 2014 o 07:48

Jak widac język POlityczny przesiąknięty jest przekleństwami i niecenzuralnymi opisami sytuacji...

Avatar
pin / 23 czerwca 2014 o 07:07

Inteligent szpagatowy ze słomą w butach. Gdyby miał ociupinkę honoru (a wiemy, że nie ma, bo kto w tej tzw. polityce go ma?) to by już dzisiaj odszedł.

A dlaczego?

Avatar
zyta / 23 czerwca 2014 o 06:32

Inteligent szpagatowy ze słomą w butach. Gdyby miał ociupinkę honoru (a wiemy, że nie ma, bo kto w tej tzw. polityce go ma?) to by już dzisiaj odszedł.

Avatar
jurek / 23 czerwca 2014 o 06:16

Jestem stary, a nie mi wiedziałem, że jestem taki głupi.

Przekonany byłem, że ludzie na stanowiskach to osoby kulturalne, z godnością, z honorem. Jak czytam wypowiedzi (naszego) posła na Sejm, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, lidera lubelskiej Platformy to muszę stwierdzić, że to zwykły CHAM.

P.S.

Wstydzę się, że takiego CHAMA głosowałem.

Jestem stary, a nie mi wiedziałem, że jestem taki głupi.

Przekonany byłem, że ludzie na stanowiskach to osoby kulturalne, z godnością, z honorem. Jak czytam wypowiedzi (naszego) posła na Sejm, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, lidera lubelskiej Platformy to muszę stwierdzić, że to zwykły CHAM.

rozwiń

Avatar
Gość / 23 czerwca 2014 o 06:09

Czytajcie matoły ze zrozumieniem ,a potem komentujcie!!!!

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 11:17
No i odezwali się wszyscy polscy święci - taki nasz piękny chrześcijański naród, nikt nie przeklina, sami sprawiedliwi. Ale obłuda z was bije. każdy nas w chwili emocji klnie jak szewc i rozliczanie kogokolwiek z prywatnych rozmów to szczyt hipokryzji - tym bardziej, ze chodzi wlasnie o emocje, gość się wkurzył, że mają gdzieś nasz region i powiedział to w nieparlamentarny sposob W PRYWATNEJ ROZMOWIE. przynajmniej widac ze mu zalezy.
Avatar
Obserwatorka / 23 czerwca 2014 o 15:15

Wszyscy widze teraz święci i słów na K... i ch... to nei znają... A prawda jest taka że głównie mężczyźni, choć i kobiety klną jak źli, bo to nadaje charakteru ( a przynajmniej tak im się wydaje) ich wypowiedzi. Co do posła Karpińskiego to jestem mile zaskoczona jego postawą i bo widać, że stara się lubelszczyznę forsować takżę w politycznych kuluarach. Co do Bieńskowskiej utwierdził mnie w opinii na jej temat, że jednak w porządku kobieta.

Avatar
Boanerges / 23 czerwca 2014 o 09:29

Sitwa okrągłostołowa się sypie... :)

Avatar
fiej / 23 czerwca 2014 o 08:40

Czytam ze zrozumieniem i rozumiem, że ten człowiek to cham i prostak, który posługuje się językiem polskim jak pomocnik majstra na budowie. Nie po to mamy egzaminy gimnazjalne, matury, studia żeby taki prostak nas reprezentował a tym bardziej zarządzał majątkiem państwowym. Na drzewo.

Avatar
Słowik / 23 czerwca 2014 o 08:29

Nie widzę nic niwłaściwego w wypowiedzi P. Karpińskiego. Cieszę się, że ktoś podejmuje temat koncepcji rozwoju kraju bo ona faktycznie faworyzuje silne ośrodki na zachodzie PL kosztem naszego regionu. Powinniśmy mieć więcej takich ludzi, którzy potrafią walczyć o region.

Avatar
olo / 23 czerwca 2014 o 07:48

Jak widac język POlityczny przesiąknięty jest przekleństwami i niecenzuralnymi opisami sytuacji...

Avatar
pin / 23 czerwca 2014 o 07:07

Inteligent szpagatowy ze słomą w butach. Gdyby miał ociupinkę honoru (a wiemy, że nie ma, bo kto w tej tzw. polityce go ma?) to by już dzisiaj odszedł.

A dlaczego?

Avatar
zyta / 23 czerwca 2014 o 06:32

Inteligent szpagatowy ze słomą w butach. Gdyby miał ociupinkę honoru (a wiemy, że nie ma, bo kto w tej tzw. polityce go ma?) to by już dzisiaj odszedł.

Avatar
jurek / 23 czerwca 2014 o 06:16

Jestem stary, a nie mi wiedziałem, że jestem taki głupi.

Przekonany byłem, że ludzie na stanowiskach to osoby kulturalne, z godnością, z honorem. Jak czytam wypowiedzi (naszego) posła na Sejm, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, lidera lubelskiej Platformy to muszę stwierdzić, że to zwykły CHAM.

P.S.

Wstydzę się, że takiego CHAMA głosowałem.

Jestem stary, a nie mi wiedziałem, że jestem taki głupi.

Przekonany byłem, że ludzie na stanowiskach to osoby kulturalne, z godnością, z honorem. Jak czytam wypowiedzi (naszego) posła na Sejm, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, lidera lubelskiej Platformy to muszę stwierdzić, że to zwykły CHAM.

rozwiń

Avatar
Gość / 23 czerwca 2014 o 06:09

Czytajcie matoły ze zrozumieniem ,a potem komentujcie!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 0 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 12 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!