Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2015 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Karpiński: PGE Dystrybucja zostanie w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora toma
1 10 A A

Nie ma planów przeniesienia siedziby spółki PGE Dystrybucja z Lublina do Gdańska - zapewnia Ministerstwo Skarbu Państwa. To odpowiedź na medialne doniesienia o planach dotyczących zatrudniającej ponad 1200 osób firmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłym tygodniu trójmiejska "Gazeta Wyborcza” napisała o tajnym spotkaniu pochodzącego z Puław szefa resortu skarbu Włodzimierza Karpińskiego z samorządowcami z Pomorza. Ci ostatni są zaniepokojeni planami ministra związanymi z połączeniem w jedna firmę czterech energetycznych gigantów: PGE, Energi, Enei i Tauronu.

Według nieoficjalnych informacji Karpiński miał obiecać, że po przejęciu Energi przez PGE siedziba spółki PGE Dystrybucja miałaby zostać przeniesiona z Lublina do Gdańska.

W ubiegły piątek Ministerstwo Skarbu Państwa wydało komunikat, w którym dementuje te doniesienia.

- MSP nie ma takich planów, a ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek. Informacje podawane w artykułach na podstawie wypowiedzi anonimowego źródła są absolutnie nieprawdziwe - czytamy w piśmie.

PGE Dystrybucja jest jednym z największych pracodawców w Lublinie, płaci też jedne z najwyższych podatków. Ratusz, zasłaniając się tajemnicą skarbową, nie podaje, jakie sumy firma wpłaca do miejskiej kasy. W ubiegłym roku spółka zatrudniała 1202 osoby.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 11:09

Już myślałem, że Pan minister z Puław nie zadba o Lubelszczyznę, ale zadbał. No to mogę już iść spać. Dziękuje Panie Włodku!

W którym miejscu znajduje się ta Lubelszczyzna?

Avatar
A / 9 lutego 2015 o 11:02

"ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek" - pomnicie na moje słowa, gdy PGE Dystrybucja wyniesie się z Lublina, "ponieważ taką decyzję podjął zarząd spółki". howgh!

wyniesie się w myśl złotych myśli "ch..j tam z Polską wschodnią."

Avatar
antygłupek / 9 lutego 2015 o 09:15

wziąłeś z jego zdania, co ci pasowało, a resztę wyciąłeś. Stalinowskie metody i propaganda (a dziś putinowska) też tak fałszowała rzeczywistość, jak ty to robisz.

 

pis = populizm i propaganda

dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140622/LUBLIN/140629867

biedny leming...

Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 08:40

wziąłeś z jego zdania, co ci pasowało, a resztę wyciąłeś. Stalinowskie metody i propaganda (a dziś putinowska) też tak fałszowała rzeczywistość, jak ty to robisz.

 

pis = populizm i propaganda

dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140622/LUBLIN/140629867

Avatar
marcin / 9 lutego 2015 o 07:04
a ch...j z tą Polską wschodnia,tak to lecialo wlodek?
Avatar
ayo / 9 lutego 2015 o 07:04

"MSP nie ma takich planów, a ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek".

A kto zasiada w zarządzie jak nie kolesie z PlatWormy?

Avatar
karol / 8 lutego 2015 o 22:49

Już myślałem, że Pan minister z Puław nie zadba o Lubelszczyznę, ale zadbał. No to mogę już iść spać. Dziękuje Panie Włodku!

Avatar
Król Bul / 8 lutego 2015 o 22:00

"ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek" - pomnicie na moje słowa, gdy PGE Dystrybucja wyniesie się z Lublina, "ponieważ taką decyzję podjął zarząd spółki". howgh!

Avatar
dedo / 8 lutego 2015 o 21:50

Kiedyś myślałem ,że SLD to zagrożenie dla Polski.Nie ,to pseudo chłopki z PSL.

Avatar
jj / 8 lutego 2015 o 21:31

Owszem PGE zostanie, niech się jeszcze Karpiński oficjalnie przyzna co obiecał mu obecny Zarządowi Bogdanki w zamian za wyeliminowanie australiczyków i ich planów budowania kopalni.

Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 11:09

Już myślałem, że Pan minister z Puław nie zadba o Lubelszczyznę, ale zadbał. No to mogę już iść spać. Dziękuje Panie Włodku!

W którym miejscu znajduje się ta Lubelszczyzna?

Avatar
A / 9 lutego 2015 o 11:02

"ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek" - pomnicie na moje słowa, gdy PGE Dystrybucja wyniesie się z Lublina, "ponieważ taką decyzję podjął zarząd spółki". howgh!

wyniesie się w myśl złotych myśli "ch..j tam z Polską wschodnią."

Avatar
antygłupek / 9 lutego 2015 o 09:15

wziąłeś z jego zdania, co ci pasowało, a resztę wyciąłeś. Stalinowskie metody i propaganda (a dziś putinowska) też tak fałszowała rzeczywistość, jak ty to robisz.

 

pis = populizm i propaganda

dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140622/LUBLIN/140629867

biedny leming...

Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 08:40

wziąłeś z jego zdania, co ci pasowało, a resztę wyciąłeś. Stalinowskie metody i propaganda (a dziś putinowska) też tak fałszowała rzeczywistość, jak ty to robisz.

 

pis = populizm i propaganda

dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140622/LUBLIN/140629867

Avatar
marcin / 9 lutego 2015 o 07:04
a ch...j z tą Polską wschodnia,tak to lecialo wlodek?
Avatar
ayo / 9 lutego 2015 o 07:04

"MSP nie ma takich planów, a ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek".

A kto zasiada w zarządzie jak nie kolesie z PlatWormy?

Avatar
karol / 8 lutego 2015 o 22:49

Już myślałem, że Pan minister z Puław nie zadba o Lubelszczyznę, ale zadbał. No to mogę już iść spać. Dziękuje Panie Włodku!

Avatar
Król Bul / 8 lutego 2015 o 22:00

"ewentualne decyzje o podziale czy siedzibie spółki leżą w kompetencjach właściwych organów spółek" - pomnicie na moje słowa, gdy PGE Dystrybucja wyniesie się z Lublina, "ponieważ taką decyzję podjął zarząd spółki". howgh!

Avatar
dedo / 8 lutego 2015 o 21:50

Kiedyś myślałem ,że SLD to zagrożenie dla Polski.Nie ,to pseudo chłopki z PSL.

Avatar
jj / 8 lutego 2015 o 21:31

Owszem PGE zostanie, niech się jeszcze Karpiński oficjalnie przyzna co obiecał mu obecny Zarządowi Bogdanki w zamian za wyeliminowanie australiczyków i ich planów budowania kopalni.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 9

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 29 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 172 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 48 53

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!