wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Karpiński też dał się nagrać. Lubelski wątek afery taśmowej (stenogram)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2014, 00:01

Afera taśmowa. Ja to mam problem Burego, którego mogę wyje... ć w kosmos - miał powiedzieć pochodzący z Puław minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Został nagrany, a razem z nim jego zastępca i szef PKN Orlen

Fragmenty przetykanej przekleństwami rozmowy, która ma się znaleźć w dzisiejszym wydaniu "Wprost”, opublikowała wczoraj internetowa strona tygodnika "Do rzeczy”. Karpiński w trakcie spotkania ze swoim zastępcą Zdzisławem Gawlikiem i szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem mówił m.in. o problemie, jaki ma z "Burym”. Chodzi zapewne o posła PSL Jana Burego, członka sejmowej Komisji Skarbu. Minister powiedział, że "może go wyje…ć w kosmos”.
Podczas rozmowy Krawiec wspomniał o sytuacji, gdy po wygranych przez PO wyborach w 2011 roku premier Donald Tusk powiedział mu, że "teraz to paliwo może być nawet i po 7 złotych”.

"Nie no, tak było, nie? […] Ja w tych finalnych (rozmowach - red.) nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone” - miał odpowiedzieć Karpiński.

Telefony nieczynne

Z ministrem Karpińskim nie udało nam się w niedzielę skontaktować. Miał wyłączony telefon. Z kolei poseł Bury, którego chcieliśmy zapytać, czym zasłużył sobie na to, że minister skarbu chciał mu ufundować kosmiczną wycieczkę, nie podnosił słuchawki. Politycy Platformy nie chcieli komentować sprawy.

- Poczekajmy z komentarzem do poniedziałku, dziś jest za wcześnie. To dopiero nieoficjalne fragmenty nagrania, a temat jest bardzo dynamiczny - mówi poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący lubelskiego Zarządu Regionu PO. Podobnie wypowiadała się rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Z punktu widzenia regionu ważne jest, aby mieć w rządzie swojego ministra. Dlatego szkoda, że Włodzimierz Karpiński znalazł się w grupie osób, które uznano za warte podsłuchiwania - komentuje z kolei poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w województwie lubelskim. - Ta afera świadczy o poważnym kryzysie w państwie - dodaje i dziwi się, że "ministrowie odbywają rozmowy dotyczące ważnych spraw w restauracji, przy wystawnych kolacjach, za które płacą służbowymi kartami”.

Stenogram z rozmowy Włodzimierza Karpińskiego

PiS: To będzie burzliwy tydzień

- Szykuje nam się burzliwy tydzień w Sejmie, bo muszą być podjęte szybkie działania - przewiduje Michałkiewicz. - Mam nadzieję, że doprowadzą one do powołania rządu technicznego, który przygotuje kraj do nowych wyborów. Obecny rząd i koalicja wyczerpały możliwości skutecznego rządzenia - podsumowuje.

W poniedziałkowym "Wprost” mają ukazać się też nagrania rozmów z udziałem innych polityków, m.in. ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Ten pierwszy rozmawiając z Jackiem Rostowskim miał powiedzieć m. in.: "Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic niewart. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa”.

Z kolei Nowak omawiając kulisy kampanii wyborczej w 2005 roku miał mówić, że PO odkupiła długi sztabu Zbigniewa Religi w zamian za jego wycofanie się z wyborów i poparcie Donalda Tuska. "Wprost” już wcześniej opublikował rozmowę z udziałem Nowaka. Po tej publikacji były minister oświadczył, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej.
  Edytuj ten wpis
epic
paprykarz z Łodzi
Ruch Narodowy
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

epic
epic (24 czerwca 2014 o 06:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jedna nauka na przyszłość - będśąc osobą publiczną, trzeba nawet w kiblu uważać na to, co się mówi. Śmiesy mnie wiec naiwność naszych POlityków, którzy stracili tą czujność, albo nigdy jej nie mieli. Proponuję zacząć bawić się w takie karteczki ze zdaniami. Jeden wymienia się z drugim....

Rozwiń
paprykarz z Łodzi
paprykarz z Łodzi (23 czerwca 2014 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

KONIEC Z KARPIŃSKIM WYNOCHA!

Kraj Qurwy POlitycznej,złego żyda,komucha,i konfidenta. Jak żyć w tak dzikim kraju ???
Rozwiń
Ruch Narodowy
Ruch Narodowy (23 czerwca 2014 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

U W A G A !
W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów ministra Karpińskiego, w których ten wyraża swój stosunek do Polski Wschodniej w stwierdzeniu: "ch** tam z tą Polską wschodnią, nie?", apelujemy do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o masowe wysyłanie maili do ministra z prośbą o doprecyzowanie tego stanowiska. Mail na adres: minister@msp.gov.pl o treści:

Pan

Włodzimierz Karpiński

Minister Skarbu Państwa

minister@msp.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) z racji zamieszkiwania przeze mnie po prawej stronie rzeki Wisły w województwie lubelskim, w nawiązaniu do opublikowanych w poniedziałek (23 czerwca 2014 r.) przez tygodnik „Wprost” stenogramów rozmów ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, oczekuję informacji na temat stosunku funkcjonariusza publicznego Włodzimierza Karpińskiego do tzw. Polski Wschodniej.Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ..............

Z poważaniem
................

Rozwiń
aaa
aaa (23 czerwca 2014 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

KONIEC Z KARPIŃSKIM WYNOCHA!

Rozwiń
gość
gość (23 czerwca 2014 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Karpiński pogadaj pan z wojewodą Wilkiem on ma doświadczenie z nagraniami i doradzi jak się wyślizgać.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!