Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
17:13
Edytuj ten wpis

Karty do głosowania nie "wyparowały". "To była oczywista pomyłka"

Autor: Zdjęcie autora toma
46 12 A A

Miejska Komisja Wyborcza w Lublinie podjęła uchwałę o sprostowaniu protokołu wyników głosowania do sejmiku województwa. Tłumaczy to "oczywistą pomyłką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o sprawę, na którą uwagę w weekend zwrócił lubelski radny Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew. Po analizie liczb z protokołu doliczył się, że 69 kart "wyparowało” po wyjęciu z urn. Jak zaznaczył, sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że w Lublinie PiS przegrało z Platformą Obywatelską różnicą 36 głosów.

- Nic nie wyparowało, to była oczywista pomyłka - tłumaczy sędzia Artur Orłowski, przewodniczący MKW. Jak dodaje, komisja podjęła uchwałę o sprostowaniu protokołu, a omyłka mogła wynikać z błędu systemu, który generuje protokół.

- Zawsze dochodzi do takich sytuacji, w których wyborca bierze kartę, ale nie wrzuca jej do urny. Zdarza się tak dlatego, że popełnił błąd, którego nie może już skorygować, albo głosuje tylko na prezydenta i radnych miejskich, a na radnych wojewódzkich już nie. Liczba 69 kart w skali całego Lublina nie jest powalającą liczbą, podobną różnicę mieliśmy cztery lata temu, albo we wcześniejszych wyborach - wyjaśnia sędzia Orłowski.

Prawo i Sprawiedliwość powołało zespół do spraw monitorowania wyborów, który reaguje na zgłaszane nieprawidłowości podczas głosowania.

- Wszystkie sygnały są przekazywane do tego zespołu, który będzie podejmował dalsze kroki. Te sytuacje pokazują, że panuje olbrzymi bałagan, wyniki są niewiarygodne i trzeba to sprawdzać - mówi Sylwester Tułajew.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ss / 25 listopada 2014 o 12:53

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

rozwiń
Avatar
vice konsul / 25 listopada 2014 o 10:06

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Taką soviecką metodą na liczenie głosów i na  wybory to każde można wygrać,ale w ten sposób cofamy się a nie rozwijamy,to już jak na Białorusi czy w innych republikach bananowych.

Avatar
Radny / 25 listopada 2014 o 10:01

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Tak,tak BUCU kosy na sztorc,jesień wasza,wiosna nasza.

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 09:45

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 o 07:59

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

ej zdecydowanie coś przeinaczyłeś - na końcu powinno być Tułajebom....

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 o 07:58

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

rozstrzelać wszystkich i wszystko - karty, członków komisji, głosujących i wszystkich polityków najpierw !!!!!

Avatar
Precz_z_idiotami / 24 listopada 2014 o 22:27

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

rozwiń
Avatar
maczeta / 24 listopada 2014 o 19:59

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

rozwiń
Avatar
ss / 24 listopada 2014 o 19:12

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Avatar
trzecioswiatowiec / 24 listopada 2014 o 18:11

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej partii, więc nie wolno tego bagatelizować. Dziwię się sędziemu, że to bagatelizuje. To jeszcze jeden dowód na to, że wybory muszą być powtórzone. 

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej ... rozwiń

Avatar
ss / 25 listopada 2014 o 12:53

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

czego nie zrozumiałeś? że po przeliczeniu głosów w punktach wyborczych okazało się że ilośc wydanych kart jest większa od wyjetych z urny.że ktoś mógł wynieśc karte do głosowania ?że jeśli było tak w kilkunastu lub kilkudziesieciu punktach to mogła powstac 69 różnica w ilości głosów.jesli zamiast zwracac uwagę na sens wypowiedzi bardziej interesuje cię stylistyka czy ortografia to nic tu po tobie bo jestes idiotą

rozwiń
Avatar
vice konsul / 25 listopada 2014 o 10:06

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Taką soviecką metodą na liczenie głosów i na  wybory to każde można wygrać,ale w ten sposób cofamy się a nie rozwijamy,to już jak na Białorusi czy w innych republikach bananowych.

Avatar
Radny / 25 listopada 2014 o 10:01

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Tak,tak BUCU kosy na sztorc,jesień wasza,wiosna nasza.

Avatar
Gość / 25 listopada 2014 o 09:45

Jak bardzo trudno pogodzić się z przegraną!-panie Tułajew.Za wszelką cenę i po trupach-zatracając zdrowy rozsądek!Jednak straszne jest parcie do władzy.A może pis-owcy wezmą sobie"na wstrzymanie?"

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 o 07:59

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

ej zdecydowanie coś przeinaczyłeś - na końcu powinno być Tułajebom....

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 o 07:58

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

rozstrzelać wszystkich i wszystko - karty, członków komisji, głosujących i wszystkich polityków najpierw !!!!!

Avatar
Precz_z_idiotami / 24 listopada 2014 o 22:27

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

Przeczytaj, co napisałeś(aś) i natychmiast udaj się na kurs wyrównawczy dla piątoklasistów. W innym wypadku trzeba pogodzić się z tym, że jest się idiotą...

rozwiń
Avatar
maczeta / 24 listopada 2014 o 19:59

*****  PROKURATURA  ,  CBA   I   PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  POWINNI  PRZEPROWADZIC  DOCHODZENIE ********   Winni  powinni  być  postawieni  przed  sąd ! .  KONIEC  PONIZANIA  GO DNOSCI  POLSKI  I  POLAKOW !!! .

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

Nikt i nic nie przeprowadzi,wszędzie sitwa,czerwona pajęczyna,i pachołki Moskwy,prokuratura,CBA,sądy wszyscy jedzą z reki tuskojebom.

rozwiń
Avatar
ss / 24 listopada 2014 o 19:12

jezeli ilośc wydanych kart jest identyczna jak ilośc kart wyjetych z urn  a jednocześnie kilkanaście komisji zgłaszało ze w ich punktach głosowania brakowalo pojedyńczych ilości wydanych kart to oznacza własnie ta róznice .to jasne dla kazdego tylko nie dla tułajewa co oznacza ze wyborcy znowu sie pomylili w wyborze radnego bo swoim zachowaniem nie wykazuje nawet odrobiny inteligencji

Avatar
trzecioswiatowiec / 24 listopada 2014 o 18:11

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej partii, więc nie wolno tego bagatelizować. Dziwię się sędziemu, że to bagatelizuje. To jeszcze jeden dowód na to, że wybory muszą być powtórzone. 

Na jakiej podstawie sędzia Orłowski stwierdził, że karty nie wyparowały, tylko to była "oczywista pomyłka" komisji? Jeszcze raz przeliczył wszystkie karty czy stwierdził to co stwierdził ot tak sobie, bez sprawdzania, czyli liczenia kart? Przecież trzeba sprawdzić jak było faktycznie, czyli przeliczyć jeszcze raz karty, żeby stwierdzić, czy to była "oczywista pomyłka" czy wyparowały karty. Bez takiego sprawdzenia każdy może sobie mówić co chce. Poza tym te 69 kart mogło poprawić wynik wyborów jednej partii a pogorszyć wynik wyborów innej ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 8 1

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 1 0

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 14 4

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 0

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 1 2

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Kino na piątkę w DDK Czechów
25 czerwca 2018, 12:00

Kino na piątkę w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci na filmowy cykl Kino za piątkę w pierwszy tydzień wakacji. Codziennie od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca prezentowane będą dwie produkcje filmowe.

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO®

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO® 1 0

Zapraszamy do sklepu internetowego www.krolestwodzieci.pl. Prosimy serdecznie i zachęcamy Cię, byś rozejrzał się po naszej wesołej i obfitującej w atrakcje krainie. A jest na co popatrzeć! U nas w każdym z zakątków znajdziesz mieniące się licznymi barwami, przyciągające oko oraz uwagę zabawki oraz akcesoria. Mamy ich tutaj już ponad 1500! Tak pokaźna liczba daje pewność, że każda pociecha wyszuka dla siebie coś wyjątkowego, sprawiającego jej nieskrywaną radość.

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł
galeria

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł 2 0

Pijany kierowca wjechał w znak przed komendą policji, a potem uciekł. Mundurowi szybko go znaleźli.

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim 0 2

Dokładnie 10 lat temu ukazało się Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie utworzenia Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką
galeria
film

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką 1 8

Reprezentanci Polski przegrali tzw. „mecz o wszystko” na mistrzostwach świata. W drugim spotkaniu biało-czerwoni zostali rozgromienie 0:3 z Kolumbią. Polscy kibice po spotkaniu byli rozczarowani wynikiem i postawą piłkarzy.

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Start Krasnystaw z minimalną przewagą nad Bratem Siennica Nadolna i Unią Białopole wygrał rywalizację w sezonie 2017/2018

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie?

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie? 0 0

Odkurzacz to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów w naszym domu. Jest szczególnie ważny, gdy w naszym domu przebywają zwierzęta, które gubią sierść. Zachowanie czystych podłóg i dywanów jest kluczowe również wtedy, gdy mamy małe dziecko. Jaki odkurzacz bezworkowy warto wybrać, aby dobrze spełniał swoją rolę?

Lublin kupi grunty pod ważną miejską inwestycję. Prezydent prosi radnych o zgodę