piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Kasa utopiona w tablicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2006, 20:21

Około trzech tysięcy złotych może stracić Miejski Inspektorat Komunikacji w Lublinie. Tyle kosztowały tablice rejestracyjne bez unijnych gwiazdek, które nie zostały wykorzystane. Trafiły do inspektoratu zanim zaczęły obowiązywać nowe przepisy, wprowadzające tablice „unijne”. Urzędnicy nie zdążyli wydać blisko setki z nich. Dziś są bezużyteczne.
– Już oddaliśmy stare tablice producentowi. Zgodnie z umową, to on zajmie się ich zniszczeniem – mówi Roman Gołębiowski, kierownik referatu rejestracji pojazdów w Miejskim Inspektoracie Komunikacji w Lublinie . – Niestety nie dało się przewidzieć, co do sztuki, ile tablic zostanie wydanych. A te kilkadziesiąt sztuk, które nam zostały, to i tak nie tak dużo.
Podobnego zdania jest Andrzej Bereza, naczelnik wydziału komunikacji w krasnostawskim starostwie. – Nie wykorzystaliśmy około 50 kompletów starych tablic rejestracyjnych – mówi Bereza. – Wszystkie zostaną pocięte i oddane na złom. Oczywiście jest to strata dla starostwa, ale nie tak wielka, jak w innych miastach, gdzie straty liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.
Większość wydziałów komunikacji na Lubelszczyźnie nie straci na niewykorzystanych tablicach. Wszystko dlatego, że przed zmianą przepisów, „blachy” zamawiały małymi partiami i nie robiły zapasów. Tak jest m.in. w Chełmie, Radzyniu Podlaskim, Hrubieszowie, Kraśniku i Zamościu.
– Do zniszczenia przeznaczyliśmy dziewięć tablic i to tylko ze względów technicznych – mówi Tadeusz Konopacki, dyrektor wydziału komunikacji w zamojskim urzędzie miasta. – Przewidywaliśmy, jakie mogą być konsekwencje zmiany przepisów i tablice zamawialiśmy w małych ilościach. Dlatego teraz nie mamy problemu. (sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!