Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2008 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Kaskadowa: czuwanie, by zapobiec budowie masztu

0 13 A A

Mieszkańcy Kaskadowej 7 zabezpieczyli wejście na dach swojego bloku. Pilnują też, by na ulicy nie pojawił się nowy inwestor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko po to, aby nie dopuścić do zamontowania nad swoimi głowami masztu Ery. Stacja bazowa, którą planuje postawić telefonia komórkowa Era, to 17 anten o mocy 24 kW.

- Takie promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla ludzi - twierdzi Kazimierz Kajak, współzałożyciel Komitetu Protestacyjnego z Kaskadowej. - Wiem, o czym mówię, bo przez wiele lat pracowałem nad systemami radiolokacji - dodaje.

W styczniu zgłoszenie Ery wpłynęło do lubelskiego Ratusza. Teraz - zgodnie z prawem - Era może w każdej chwili wjechać na Kaskadową i rozpocząć pracę.
Mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkim tydzień temu - przypadkiem.

- Na razie zabezpieczyliśmy wejście na dach, cały czas czuwamy też przy oknach. Gdyby pojawił się inwestor, wyjdziemy na ulicę - dodaje Kazimierz Kajak.
Lokatorów z Kaskadowej 7 popierają członkowie sąsiednich wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

- To jedna z najczystszych i bardziej zielonych części Lublina. Nie chcemy tu masztu! - mówi pani Anna z osiedla Botanik.

Kobieta bez wahania podpisała się pod petycjami przygotowanymi przez Komitet Protestacyjny. Pierwsza to projekt uchwały skierowany do Rady Miasta. Mówi o ochronie osiedli mieszkaniowych przed inwestycjami, które mogą zagrażać zdrowiu ludzi - chodzi głównie o obiekty radiotelekomunikacyjne. - To wspólna inicjatywa obywatelska: nasza i osiedla Poręba - tłumaczy Kajak.

Druga petycja z kolei zostanie skierowana do Komisji "Przyjazne Państwo”.
- Liczymy na pomoc posła Palikota. Społeczeństwo powinno mieć swój udział w przygotowaniu inwestycji, szczególnie tych budzących kontrowersje. Dziś zwykli ludzie nie mają nic do gadania - tłumaczy pan Krzysztof, mieszkaniec sąsiadującej z Kaskadową ulicy Pergolowej.

Wiele osób podpisało się też pod dokumentem popierającym Zbigniewa Gelzoka, członka organizacji "Prawo do Życia”. Mężczyzna od lat próbuje dowieść szkodliwości urządzeń radiotelekomunikacyjnych dla ludzkiego zdrowia.

Czy te starania przyniosą skutek? W najbliższy piątek przedstawiciele mieszkańców ul. Kaskadowej będą rozmawiać z prezydentem Lublina.

Do tematu wrócimy.

Monika Fajge-Sołtan

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adzin / 7 maja 2008 o 09:34
Myślę ,że te osoby które krytykują postępowanie mieszkańców Kaskadowej i os.Botanik nie są w takiej sytuacji. Poza tym komórki można wyłączyć lub zrezygnować a anten i ich działania niestety nie- będą działać przez długie lata przez 24h na dobę. Ponadto jakoś Plus i Orange nie mają takich problemów tylko Era wiecznie w konflikcie-to z nimi jest coś nie tak.
Pozdrawiam wszystkich
Avatar
lama / 6 maja 2008 o 21:48
Wszyscy są mądrzy, ale ci, których sprawa nie dotyczy. Patrząc z boku, ja nie chciałabym byc w podobnej sytuacji.Skoro wybieram sobie ładną okolicę na miejsce zamieszkania a po jakimś czasie ktoś chce to zepsuc tez bym sie denerwowala.Chyba lepiej jest dmuchac na zimne...
Sa madrzy ci,ktorych sprawa nie dotyczy.
To jest taka polska mentalnosc-niech innym dzieje sie krzywda,mnie to nie dotyczy-wazne,ze mi jest dobrze.
Ludzie troche solidarnosci, a nie zawisci i wymadrzania sie, bo tak naprawde to nikt z nas nie wie czy to jest szkodliwe czy nie-czas pokaze.
Avatar
coca / 6 maja 2008 o 17:23
Beret napisał:
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.

To poczytaj beret toche gazet prawnych, pomijając to wokół są też bloki innych wspólnot, których mieszkańcy też się nie zgadzają
Avatar
~marcin~ / 6 maja 2008 o 10:53
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustanowić dzień głupoty narodowej wtedy mieliby swoje święto: Beret i inni, co to im nie przeszadza jak komuś "kradną krowę"
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustano... rozwiń
Avatar
Beret / 6 maja 2008 o 08:59
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.
Avatar
obserwator / 6 maja 2008 o 08:01
Czy inwestor da gwarancję, że oddziaływanie takich anten jest w 100% bezpieczne dla zdrowia i w przyszłości(!) nie przyniesie jakiś skutków ubocznych. Skoro ludzie nie chcą anten w środku osiedla to czy trzeba ich uszczęśliwiać na siłę? Wokół terenów niezamieszkałych jest dużo, można postawić maszt i nikomu nie będzie przeszkadzał.
Avatar
karolina / 5 maja 2008 o 22:51
Jestem lokatorka bloku na ulicy kaskadowej, widze ze wasze komentarze są bardzo " mądre" jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia nie odzywajcie sie aha i te mieszkania nie sa moze nasze- jeszcze -bo przypominam ze weszla juz ustawa o wykupie mieszkan tbs a widze ze zapomnialo sie, ze mieszkania naszych rodzicow i dziadkow byly na takiej samej zasadzie jak te nasze tylko nazwane inaczej bo mieszkaniami " spółdzielczymi". wiec zamilknijcie.
Avatar
user / 5 maja 2008 o 22:35
Zasię ery na Botaniku jest "na maxa", tu chodzi chyba o utms czyli 3G dla Marysina i Jastkowa.
Avatar
Giltoniel / 5 maja 2008 o 21:22
...pewnie co drugi z mieszkańców dzwonił wcześniej do Ery, że miał słaby zasięg. Gdy PTC zaś się postarało i nadajanik postawiło Przemądry Pan Kajak podsycił nastroje ...i nadal ci sami mieszkańcy będę w BOK-u Ery płakać, że zasięgu nie ma... Hipokryzja?? Jak zwał tak zwał.
Avatar
jestem za a nawet przeciw / 5 maja 2008 o 20:49
czyli Era wyłacza zasięg dla Tych Państwa inni operatorzy to samo i Pan Kajak płynie. Temu panu chyba badania nad tą radiolokacją juz zaszkodziły, ze skutkiem nieodwracalnym. Gratulacje Panie Kajak. Aha i niech Pan wyrzuci swoją komórke bo chyba tez już panu za bardzo wyżarła ostatki sarych komórek. HIPOKRYCI
Avatar
Adzin / 7 maja 2008 o 09:34
Myślę ,że te osoby które krytykują postępowanie mieszkańców Kaskadowej i os.Botanik nie są w takiej sytuacji. Poza tym komórki można wyłączyć lub zrezygnować a anten i ich działania niestety nie- będą działać przez długie lata przez 24h na dobę. Ponadto jakoś Plus i Orange nie mają takich problemów tylko Era wiecznie w konflikcie-to z nimi jest coś nie tak.
Pozdrawiam wszystkich
Avatar
lama / 6 maja 2008 o 21:48
Wszyscy są mądrzy, ale ci, których sprawa nie dotyczy. Patrząc z boku, ja nie chciałabym byc w podobnej sytuacji.Skoro wybieram sobie ładną okolicę na miejsce zamieszkania a po jakimś czasie ktoś chce to zepsuc tez bym sie denerwowala.Chyba lepiej jest dmuchac na zimne...
Sa madrzy ci,ktorych sprawa nie dotyczy.
To jest taka polska mentalnosc-niech innym dzieje sie krzywda,mnie to nie dotyczy-wazne,ze mi jest dobrze.
Ludzie troche solidarnosci, a nie zawisci i wymadrzania sie, bo tak naprawde to nikt z nas nie wie czy to jest szkodliwe czy nie-czas pokaze.
Avatar
coca / 6 maja 2008 o 17:23
Beret napisał:
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.

To poczytaj beret toche gazet prawnych, pomijając to wokół są też bloki innych wspólnot, których mieszkańcy też się nie zgadzają
Avatar
~marcin~ / 6 maja 2008 o 10:53
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustanowić dzień głupoty narodowej wtedy mieliby swoje święto: Beret i inni, co to im nie przeszadza jak komuś "kradną krowę"
Negatywnego wpłwu fal e-m pochądzących z telefonii komórkowej nikt nie udowodnił, jak też tego, że takiego nie ma. Tak czy inaczej z jakichś powodów dziecie do lat 12 nie powinny kożystać z "komórek", zadady BHP określają ilość czasu spędzonego przed monitorem komputera ( nadajnikiem fal elektomagnetycznych ) a chyba wszyscy rozumieją, że im dalej od nadajnka tym bezpieczniej. Wszyscy....?????? Oprócz tych o mentalności KALEGO: GDY KALI UKRAĆ KROWE TO DOBRZE, ALE JAK KALEMU UKRADNĄ... TO ŹLE!!!!! Powinni ustano... rozwiń
Avatar
Beret / 6 maja 2008 o 08:59
Do Karoliny: te mieszkania nie są wasze i nie będą. Nie ma żadnej ustawy o wykupie mieszkań TBS i nie będzie. Wy te mieszkania tylko wynajmujecie, więc nie wiem jakim prawem rządzicie się tam jak na swoim.
Avatar
obserwator / 6 maja 2008 o 08:01
Czy inwestor da gwarancję, że oddziaływanie takich anten jest w 100% bezpieczne dla zdrowia i w przyszłości(!) nie przyniesie jakiś skutków ubocznych. Skoro ludzie nie chcą anten w środku osiedla to czy trzeba ich uszczęśliwiać na siłę? Wokół terenów niezamieszkałych jest dużo, można postawić maszt i nikomu nie będzie przeszkadzał.
Avatar
karolina / 5 maja 2008 o 22:51
Jestem lokatorka bloku na ulicy kaskadowej, widze ze wasze komentarze są bardzo " mądre" jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia nie odzywajcie sie aha i te mieszkania nie sa moze nasze- jeszcze -bo przypominam ze weszla juz ustawa o wykupie mieszkan tbs a widze ze zapomnialo sie, ze mieszkania naszych rodzicow i dziadkow byly na takiej samej zasadzie jak te nasze tylko nazwane inaczej bo mieszkaniami " spółdzielczymi". wiec zamilknijcie.
Avatar
user / 5 maja 2008 o 22:35
Zasię ery na Botaniku jest "na maxa", tu chodzi chyba o utms czyli 3G dla Marysina i Jastkowa.
Avatar
Giltoniel / 5 maja 2008 o 21:22
...pewnie co drugi z mieszkańców dzwonił wcześniej do Ery, że miał słaby zasięg. Gdy PTC zaś się postarało i nadajanik postawiło Przemądry Pan Kajak podsycił nastroje ...i nadal ci sami mieszkańcy będę w BOK-u Ery płakać, że zasięgu nie ma... Hipokryzja?? Jak zwał tak zwał.
Avatar
jestem za a nawet przeciw / 5 maja 2008 o 20:49
czyli Era wyłacza zasięg dla Tych Państwa inni operatorzy to samo i Pan Kajak płynie. Temu panu chyba badania nad tą radiolokacją juz zaszkodziły, ze skutkiem nieodwracalnym. Gratulacje Panie Kajak. Aha i niech Pan wyrzuci swoją komórke bo chyba tez już panu za bardzo wyżarła ostatki sarych komórek. HIPOKRYCI
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy

Burze w woj. lubelskim. Spadł grad, interweniowali strażacy 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!